W ostatnich latach widzieliśmy jak zmieniają się standardy gier MMORPG, ale według mnie nawet takie, które pomimo nieco starszej grafiki i nie całkiem dobrej prezentacji zasługują na Naszą uwagę. Przykładem, który warto w tym momencie przytoczyć jest gra Order of Magic, gra MMORPG skoncentrowana przede wszystkim na walkach PvP, w której fabuła została w pełni osadzona w świecie fantasy, gdzie życie płynie niby zwyczajnie, niby normalnie, ale za każdym rogiem może czekać wróg, gracz z przeciwnej frakcji, który rzuci wyzwanie nam, albo całej drużynie wywołując przy tym walki PvP niekiedy na wielką skalę.Na szczególną uwagę tutaj zasługuje system skilli z całkiem dobrze dobranymi animacjami i w połączeniu z ciekawą mechaniką daje nam pełną satysfakcję z rozgrywki. Może i to nie jest najlepiej wyglądające MMO, bo znamy o wiele więcej, ciekawszych produkcji, ale niektóre funkcje zaimplementowane w Order of Magic wyprzedzają swoje czasy o kilka ładnych lat, co sprawa, że omawiana gra jest godnym rywalem nawet dla najnowszych produkcji, nawet dla tych, których startu spodziewamy się w 2014 roku.

 


order of magic screen

 

Jak już wspomniałem wcześniej najciekawszym elementem w Order of Magic są walki PvP. W porównaniu do tradycyjnych gier mamy tutaj odmienny styl potyczek, używamy tzw. hot-key'ów do wywoływania skilli, a samo wybieranie celów następuje czysto automatycznie. Gracze muszą sami od początku do końca zadbać o rozwijanie swoich umiejętności i zdolności, a dopiero później liczą się staty postaci czy cała mechanika gry. To dość niecodzienne myślenie podczas projektowania walk PvP sprawia wizualne wrażenie, po którym można mieć odczucie, że bierzemy udział w kolejnym FPS'ie, czy innym typie gry, w której trzeba szybko podejmować decyzje i działać!


Oprócz intensywnych walk PvP w Order of Magic mamy otwarty świat, oferując tym samym graczom jedną wielką masywną mapę, na której frakcje walczą o władzę, kontrole, sławę i honor. Dodatkowo znajdziemy tutaj masę tradycyjnych funkcji, które są charakterystyczne dla każdego MMORPG'a, czeka na nas masa zadań do ukończenia, setki postaci NPC, z którymi wejdziemy w interakcje i ogromne, różnorodne strefy, gdzie przeżyjemy niezwykłe przygody podczas odkrywania każdego centymetra kwadratowego ziemi.

 

order-magic


 

Omawiana gra jest oczywiście w pełni darmowa, co oznacza, że nie musimy martwić się o jakiekolwiek comiesięczne doładowania i jak do tej pory każda nowa aktualizacja wypuszczana do gry jest również dostępna dla każdego za darmo.


Gry podobne