W nowej grze od 6waves na Facebooku, czyli Once Upon a Night, gracze odnajdą siebie uwięzionych w magicznym lesie z mówiącymi drzewami i innymi dziwactwami rodem z popularnych baśni i legend. Na nowo staniemy w obronie królestwa walcząć ze złem całego świata. Gra jest bardzo podobna do Diney’owskiej produkcji Ghosts of Mistwood (nasza recenzja), bo tutaj również otrzymujemy mały kawałek ziemi w środku wspomnianego lasu, gdzie pełno jest drzew (bo jakże inaczej), krzewów i innych śmieci.

W Once Upon a Night prowadzeni jesteśmy przez serię zadań, w których celem jest zabraknie części magicznego lustra, które pozwoli nam się ostatecznie wydostać z lasu. Będziemy musieli nauczyć się skutecznie balansować zebrane monety, manę i drewno – trzy najważniejsze surowce w grze. Bez nich nie będzie można zbudować ogromnej ilości budynków wliczając w to biblioteki i tartaki.


Once-Upon-a-Night-002

Im więcej śmieci usuniemy, tym więcej będzie miejsca na budowaną osadę jak i przy okazji tej prostej czynności możemy zarobić spore ilości monet. A z kolei za monety możemy odblokować kolejne ziemie. Nie możemy zapomnieć o budowie Kuźni, gdzie powstają magiczne topory. Jednak w oczyszczaniu lasu będą nam przeszkadzać przerażające potwory, które losowo wyskakują na przykład podczas ścinania drzew. Musimy z nimi walczyć, gdyż będą nam one skutecznie blokować dostęp do dalszych części lasu.

Wiele zadań będzie na nas wymuszało oczyszczanie terenu, gdyż to właśnie wtedy otrzymujemy najwięcej monet i kolejnych materiałów budowlanych, a także odblokujemy sobie tym samym dostęp do nowych postaci. Więcej postaci to więcej rąk do pracy, a co za tym idzie dynamiczniej rozwija się gra, a my możemy zrobić więcej w trakcie jednej sesji z grą.


Gra Once Upon a Night dostępna jest za darmo na Facebooku.


Gry podobne