Najnowszą grą przeglądarkową na naszej klasie jest gra Oceania, która już na pierwszy rzut oka przypomina coś, co robili programiści jeszcze w latach 90-tych, ale nie oceniajmy książki po okładce. Pierwszą informacją jaką otrzymujemy jest to, że zostaliśmy wyrzuceni przez morze na bezludną wyspę. Następnie przechodzimy do tworzenia naszej postaci, w sumie musimy zdecydować jak będzie wyglądać. No i jednak, tutaj widać wyraźnie, że wszystko wygląda jak malowane w paincie, mamy kilka opcji do wyboru, wąsy i takie tam proste badziewia jak płeć, ubranie, włosy. Śmiesznie to wygląda, naprawdę. W grze na nk Oceania coś w stylu piłko-palmo-kokosa będzie naszym przewodnikiem po początkach w grze.

gra na nk oceania003


Dobra już prześliśmy przez niezbyt rozbudowane początki i teraz musimy wydostać się z tej zbyt małej wysepki. Jednak bez naprawionej tratwy nie będzie to możliwe, dlatego musimy przeszukać wszelkie krzaczki, trawy w poszukiwaniu potrzebny nam części. Wiele czynności w grze wymaga energii, kiedy ci się skończy będziesz musiał poczekać aż się uzupełni, bądź można użyć specjalnych przedmiotów ze sklepu gry, ale nie chcecie na tą grę wydawać prawdziwej kasy. Naprawdę szkoda. Podczas przeszukiwania wyspy dostaniemy różne przedmioty, a także punkty doświadczenia, które są bardzo ważne, ponieważ jeśli zbierzemy ich wystarczającą ilość to awansujemy na wyższy poziom doświadczenia i będziemy mieli dostęp do nowych przedmiotów dotąd dla nas nieosiągalnych. Znalezione przedmioty zostają umieszczone w naszym plecaku, tak więc później możemy z nich spokojnie skorzystać.

gra na nk oceania001

 


By przejść dalej w grze, musisz wykonywać zadania. Sprawdź swój dziennik i zobacz jakie zadanie masz dostępne. Te są podzielone na główne oraz poboczne. Wracając do przeszukiwania wyspy to zauważcie, że nie można usuwać kamieni bez kilofa, a drzew ścinać bez siekiery, jednak po pierwszym wykonanym zadaniu będziemy mogli z patyka, kamienia i liny wytworzyć własną siekierę. W grze na nk Oceania do wytwarzania przedmiotów służy warsztat. Jeśli mamy wszystkie wymagane rzeczy to na pewno będziemy coś w stanie tam stworzyć. Od tego momentu możemy zbierać drewno, przyda się w naprawie tratwy. Zbieramy drewno, naprawiamy tratwę i szukamy swojego nowego domu. Jednak co się okazuje nasza wyspa wcale nie jest bezludna, mieszka tutaj pewne plemię, które żąda od nas jakiś prezentów, na początku chodzi o jedzenie. Dlatego przechodzimy szybko do normalnej gry farmerskiej, gdzie zaczynamy sadzić zboże itp. Najpierw jednak należy przygotować ziemię na wyspie pod nowe plony. Jednak tak jak w innych grach tak i w grze przeglądarkowej Oceania musimy spełnić pewne wymagania, aby wykonywać inne czynności. Dlatego jeśli chcemy zająć się uprawą roli to wymagany jest warsztat i za niego musimy zapłacić w sklepie gry muszelkami, ale je łatwo zebrać, oczywiście łatwo do pewnej ilości. Jest także tutaj inna waluta – rubiny – za każdym razem jak zdobędziesz wyższy poziom, dostajesz 1 rubin i Twoja energia się odnawia. Muszelki możesz dostać chociażby gdy kopiesz na polu, a także na inne różne sposoby: przeszukując i usuwając skały i dzikie krzaki. Bardziej opłacalne jest jednak hodowanie i sprzedawanie zwierząt!

gra na nk oceania002

Aby zdobyć jedzenie w grze na nk Oceania musisz wykonać następujące czynności: Wykopać pole (koszt 1 energia). Później należy zasadzić coś na polu z torby lub ze sklepu (np fasolę). Poczekać aż urośnie (czas jest odliczany) i zebrać klikając na to. Kup resztę wymaganych składników w sklepie i idź do warsztatu, gdzie możesz gotować według przepisów. Oczywiście w Oceania mamy także możliwości hodowania zwierząt, co na pewno spodoba się fanom farmerskiej rozrywki.


Jeśli chodzi o grafikę to gra na nk Oceania wyraźnie kuleje, brak efektów, proste, rysowane kontury, ale może jest wielu wielbicieli takiego stylu, więc nie będę krytykował. Z elementów społecznościowych możemy otrzymywać i wysyłać prezenty, a także odwiedzać naszych sąsiadów i pomagać im w codziennych czynnościach. Napewno gra Oceania jest casualową produkcją, na którą nie musimy specjalnie rezerwować dużej ilości czasu.  


Gry podobne