Studio Gamevil ogłosiło start swojej najnowszej gry na urządzenia mobilne Ocean Tales, która dostępna jest zarówno na iOS jak i Android. Gra łączy w sobie zarówno elementy typowej przygodówki jak i symulacji budowy-zarządzania własnym miastem. Tylko tutaj, czy to na smartfonie czy tablecie mamy okazję zostać Panami Mórz i Oceanów.

W Ocean Tales gracze wcielają się w rolę dziecka słynnego kapitana, który zaginął 10 lat wcześniej podczas jednej ze swoich wypraw. Co więcej, miasto którym zarządzał ów jegomość popadło w ruinę i zaczniemy na początek od zbierania surowców (drewno, kamień itp.) potrzebnych do jego odbudowy, a później zabierzemy się za samo naprawianie. W przerwach pomiędzy kolejnymi budynkami czekają nas przygody w nieprzeniknionych zakątkach oceanów.


Ocean Tales 002

Od samego początku gracze prowadzeni są poprzez system zadań, który posłuży jako samouczek. Nauczymy się uprawiać ziemię, budować i zarządzać tym całym jarmarkiem. Domy wygenerują nam monety, a młyny i inne fabryki przyniosą nam potrzebną materiałów do handlu, odbudowy miasta itp. Domki również przysparzają nam marynarzy, których użyjemy jako członków załogi na naszych statkach. Nie zabraknie również małych łódek, którymi popłyniemy, aby złowić coś pożywnego na obiad.

Podczas gdy w grze znajdziemy masę surowców to tylko kilka z nich możemy łatwo pozyskać (za darmo mam na myśli) pływając między portami różnych miast. Mapa świata zawiera takie lokacje jak Edynburg czy Londyn i gracze mogą tam sobie swobodnie płynąć, aby załadować swoje ładownie po sam sufit, a następnie sprzedać zebrany towar gdzie indziej z większym zyskiem.


W podróż po oceanie w Ocean Tales nie można ruszyć bez zapasów (żywności i wody) i każda wycieczka, przygoda itp. ma określony czas trwania, więc zaplanować należy zapasy tak, aby starczyło aż do końca podróży. Gdy zabijemy do portu możemy kupować dostępne tam materiały jak drzewa, zwierzęta i rzadkie materiały. Również pojawia się opcja sprzedaży tego co mamy w ładowni.

Ocean Tales 003

Ze społecznościowych opcji w Ocean Tales mamy możliwość odwiedzania miast znajomych i zdobywania przy tym nieco złota i serduszek. Serca to specjalna waluta umożliwiająca zakup przedmiotów premium w sklepie gry. Inna waluta premium (ta za prawdziwą kasę) jest także dostępna i posłuży nam do przyśpieszenia wielu akcji. To jak płyniecie?Gry podobne