Gra na NK Oblężenie to typowa aplikacja opierająca się na zasadach znanych nam z gier tower defense, choć w troszkę zminimalizowanym stopniu ze względu na możliwości integracyjne na jakie pozwala portal Nasza Klasa. Na samym początku, ze względu na to, że odwiedza nas także młodsza część graczy, wyjaśnię czym tak naprawdę jest gatunek tower defense. Będę w tym przypadku opierał się na definicji jaką można znaleźć na Wikipedii. Według tejże encyklopedii tower defense jest typem gry strategicznej, gdzie wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, a głównym i kluczowym zadaniem każdego gracza jest obrona określonego punkty, bazy czy też tytułowej wieży. Broni tak właśnie danego punktu przed kolejnymi falami najeźdźców. W tego typu grach zazwyczaj każdy element używany do obrony możemy ulepszać i dostosowywać do rozwijającej się wciąż akcji. Jeśli chodzi o przeciwników to w tego typu aplikacjach mają oni wyznaczoną trasę, którą strona broniąca zna wcześniej dzięki czemu może skutecznie obstawić odpowiednimi wieżyczkami i jednostkami tuż przed rozpoczęciem najazdu.

td 001


Recenzja gry Oblężenie

W dziś prezentowanej grze będziemy bronić nie wieży, ale całego zamku, królestwa, które zbudowałeś własnymi siłami. Z biegiem czasu zamek rozwinął się, obok budowali się okoliczni mieszkańcy, a nasze królestwo rosło w siłę. Jednak szybko błoga sielanka przeszła do historii, wredne, ale coraz bardziej inteligentniejsze gobliny zagrażają nam z każdej możliwej strony. I to właśnie do głównych zadań gracze należy obrona, opracowywanie strategii i walka, nigdy niekończąca się walka.

W trakcie każdej obrony na podanej planszy ukazują nam się miejsca, gdzie możemy montować różnego rodzaju broń, obronę, czy nawet pułapki. To dzięki nimi będziesz w stanie odeprzeć praktycznie każdy atak skierowany bezpośrednio przeciwko naszemu bezpieczeństwu. Każda bitwa jednak nie kończy się na pojedynczym kontakcie, wrogowie nacierają falami, a każda kolejna jest coraz większa i intensywniejsza. Na szczęście znamy trasę, po której będą się przemieszczać, więc na ich drodze postawimy pułapki z kolcami, sterty kłód, wykopiemy wilcze doły czy postawimy strażników. Ale i tutaj mamy ograniczenia, na każdą falę mamy określoną ilość surowców, za które można kupować nowe obiekty obronne. Dodatkowo zarówno pułapki jak i rycerze mogą zareagować określoną ilość razy, a później już musimy wszystko przeładowywać klikając na odpowiednie ikonki, jeśli taki moment przegapimy to możemy przypłacić nasz brak uwagi przegraną.

zadania


Do prawidłowego funkcjonowania naszego królestwa jak w innych grach strategicznych taki i tutaj musimy ciągle zdobywać nowe surowce, które następnie w odpowiednim budynku zostaną przerobione na kolejne materiały. Jednym słowem, potrzebujemy tartaku, aby zdobywać drewno, je użyjemy do budowy jak i do badań (ale tylko tych początkowych). Surowce musimy gdzie przetrzymywać, więc przydatne będą magazyny, ale i spotkamy się ze strukturami takimi jak koszary etc. Oblężenie jak sami widzicie łączy w sobie naprawdę mnóstwo elementów, zaczynając od rozwoju ekonomii musimy również opracowywać ciągle nowe taktyki, a to wszystko upchane w niewielką aplikację na Naszej Klasie.

walka ts

Jeśli chodzi o samą szatę graficzną to w niewielu grach casualowych widziałem tak dobrze wykonane animacje i inne grafiki. Wszystko robi całkiem pozytywne wrażenie, zresztą wejdźcie i zagrajcie sami, a się przekonacie.Gry podobne