Fani baśni 1000 i jednej nocy powinni zaciekawić się przeglądarkową grą Nurya, którą serwuje nam studio Upjers (My Fantastic Park, Garbage Garage). Wejdziemy w iście arabskie klimaty, poczujemy rozpalony piasek pod stopami i przeżyjemy niezapomniane przygody podróżując daleko hen w nieznane. 

Gracz w Nurya wciela się w śmiałego i dzielnego wojownika, który w życiu ma jeden cel – uratować przepiękną księżniczkę Talihar. Jednak droga jest ciężka i sami sobie w tej podróży nie damy radę. Z pomocą przychodzi nam Abdul, który będzie naszym samouczkiem, nauczy nas walczyć i pomoże pokonać zbójców czyhających na bezbronnych pośród pustynnych piasków.


Jak w każdej innej grze RPG tak i tutaj w Nurya nasz bohater może zostać wyposażony w potężny ekwipunek, który nie będzie mu ciążył, a pomoże w dalszej podróży, w wykonaniu jego życiowej misji i uratowaniu ukochanej. Świat gry jest na tyle złożony, że możemy w nim brodzić sami, szukając celu, ale lepiej jest w grupie, z wiernymi kompanami i dlatego Upjers pozwolił nam zakładać gildie, a jeśli nie czujemy się na siłach, aby przewodzić takim zgromadzeniem to możemy dołączyć do jednej z już istniejących.

Nurya 001

Na kolejnych etapach gry będziemy dostawali punkty doświadczenia, czy to za misje czy poboczne zadania. W każdym nowym poziomie rosną nasze statystyki, czyli charyzma, zwinność czy siła. Zwiększyć je można dzięki posiadanemu sprzętowi, który zakupimy u Płatnerza, albo Alchemika.


W Nurya możliwe są także walki PvP na okolicznych arenach, więc zawsze w wolnej chwili, gdy już nie ma nic lepszego do roboty można wyzwać jakiegoś gracza na krwawy pojedynek. Dodatkowo możemy nieco zarobić jeśli brakuje nam gotówki, w tym celu wystarczy udać się pod fontannę, gdzie znajdziemy jakąś pracę.

Nurya 003
Dodatkowo dla odważnych uruchomiono tzw. Obozy Beduinów, gdzie żyje wszelkie plugastwo tego świata.

Jeśli mamy na tyle odwagi to możemy spróbować się zmierzyć z nimi, przetestować swoje umiejętności, ale każdy kolejny krok to kolejne niebezpieczeństwo. W trudnych sytuacjach mogą pomóc nam szafiry czy to te za realną gotówkę czy te zdobyte za darmo.Gry podobne