Gra przeglądarkowa Ninja Warz na facebooku jest wspaniałą grę walki, gdzie wkroczymy w świat tajemnic skrywanych przez ninja. Dzięki połączeniu typowej bijatyki online i elementów rodem z gier RPG (rozwijanie postaci) mamy okazję przeżyć niesamowite emocję za każdym uruchomieniem omawianej aplikacji. Także jeśli kochasz gry w stylu Pockie Ninja czy też Nindou to nie możesz przepuścić okazji zagrania właśnie tutaj. Poniżej nieco omówię całą produkcję, a także znajdziecie prezentację gry w postaci materiałów wideo i screenów.

Przy pierwszym uruchomieniu gry przeglądarkowej Ninja Warz musimy wybrać Nasz klan. Do wyboru oddano na trzy różne: Klan Ognia – siła i moc przewodzi każdej ich akcji, Klan Cienia – mistrzowie uderzenia i Klan Lotosu – poświęcają życie koncentracji na ciele i duszy. Dalej już wybieramy najlepszego ninja z okolicznej szkoły, troszkę wygórowane to „wybieramy” bo sam system dobiera nam najlepszego z nich. Naszego wojownika możemy trenować używając do tego punktów karmy. Trening jak i całe uzbrojenie załatwiamy w dojo. Wchodząc do dojo widzimy matę, która w widoczny sposób wskazuje nam, że to właśnie tutaj będzie odbywało się każde szkolenie naszego ninja. Klikając na wojownika widzimy podstawowe dane o nim, możemy mu zmienić imię, ale także tutaj mamy opcję treningu (o ile posiadamy punkty karmy). Również możemy sprawdzić tutaj jego poziom, siłę, a oprócz tego mamy jego datę urodzenia, grupę krwi i przypisanego mistrza (sensei). Miernik prędkości pokazuje nam aktualne zdolności do szybkiego ataku, a z prawej strony poznacie jaką bronią obecnie włada nasz wojownik. Z początku jest to zwykły patyk, ale po to zaczynamy zabawę, aby zmienić jak najszybciej tą dosyć zawstydzającą sytuację.


ninja warz facebook 001

Jeśli już uzbroiliśmy naszego wojownika w Ninja Warz to klikamy na balon z prawej strony, aby przejść do areny. Tutaj możemy wybrać swojego pierwszego przeciwnika, warto spojrzeć na jego poziom i ilość sojuszników bo to może zdecydować o wyniku walki. Klikając przy wybranym graczu przycisk Fight rozpoczynamy walkę. Tutaj spotka Was wielki zawód, bo jeśli oczekiwaliście, że będziecie czynnie uczestniczyć w potyczce to byliście daleko stąd od rzeczywistości. Walka toczy się automatycznie i jeśli wygramy to dostajemy doświadczenie i pewną ilość złota (regularna waluta gry). Jeśli po kolejne walce uda nam się uzyskać nowy poziom to dostaniemy 5 punktów karmy i zapewne odblokowują nam się nowe przedmioty. Jedno jest pewne, że im silniejszy przeciwnik tym więcej otrzymamy doświadczenia i kasy za wygraną walkę. W miarę naszego rozwoju będziemy budować umiejętności naszego ninja, im wyższy jest jego poziom tym więcej potrzebuje punktów karmy do szkolenia.

ninja warz facebook 002


Najlepsze jest to, że mimo iż cała gra Ninja Warz wydaje się dość prosta to pod tą osłoną kryją się skomplikowane systemu, czy już zauważyliście, że czasami po wygranej walce możemy dostać broń, albo jakiś losowy przedmiot? Nie zawsze musimy wybierać się na zakupy do sklepu z bronią. Dodatkowo nie musicie wysyłać tylko jednego ninja do ataku, każdy ma określoną ilość slotów na postacie, dokupujemy drugiego wojownika (tym razem sami go możemy wybrać) i szkolimy go równocześnie z tym pierwszym. Oczywiście trzeba go uzbroić i ewentualnie zmienić imię. Jeśli inny gracz też posiada dwóch ninja to walczą oni jednocześnie. Jeśli do walki staje dwóch ninja konta jeden to potyczkę zaczyna ten najsłabszy. U góry mamy napisane jaką ilością życia dysponujemy, jest to sumaryczna wartość wszystkich naszych ninja na arenie. Po każdej walce życie powoli się regeneruje, ale jeśli zależy nam na czasie to na naszej wyspie położony jest szpital, ale tam słono zapłacimy za nasze zdrowie, więc lepiej poczekać, ale iść szkolić wojownika to samo życie się odbuduje.

ninja warz facebook 003

Jeśli już znudzą nam się walki na arenie w grze via www Ninja Warz (nie ma tutaj ograniczenia energii, a tylko nasze życie ogranicza częstotliwość walk, ale w praktyce walczymy do upadłego) to wypatrujcie wędrujących postaci w okolicach naszego dojo, są to bossy, za których pokonanie dostaniemy nie lada nagrody, ale posiadają oni mega skille, więc na początkowych etapach nie można tutaj liczyć na powodzenie. Możemy również dołączyć do turnieju, gdzie znajdziemy wielu graczy i każdy walczy z każdym, jak przegramy jedną walkę to odpadamy z turnieju. Każdy z nich ma określoną nagrodę końcową, warto o nie walczyć, ale i tu nie będzie kolorowo.


Sprawdźcie sami jak wygląda i prezentuje się gra na facebooku Ninja Warz, jest to naprawdę dobrze zrobiona gra zarówno strategiczna, zręcznościowa jak i RPG. Mimo pozornie marnego wyglądu są tutaj funkcje, których nie powstydziłyby się najlepsze gry MMO. Stań do walki, stocz epickie pojedynki, to Twoja droga, to Twoje dojo.


Gry podobne