Ninja Heroes to gra MMORPG side-scrolling na przeglądarkę ze stajni studia Voomga, które opublikowało już nam takie hity jak War of Throne i Skyripper. Gra była kiedyś publikowana przez Ninja2u pod nieco innym tytułem – Bubble Ninja. Grafika została stworzona całkowicie w stylu anime, inspirowana jest przez Naruto. Wcielmy się w rolę wojownika ninja i podróżujemy po świecie gry doskonaląc nasze umiejętności, walcząc z potworami i innymi wrogami, a ostatecznym naszym celem jest zostanie najpotężniejszym wojownikiem ninja.

gry mmo


Recenzja gry Ninja Heroes

Akcja gry toczy się w świecie złożonym z licznych mniejszych miejsc, gdzie gracze poruszają się w lewo, w prawo, w górę i w dół, aby znaleźć NPC, albo potwory, które musimy zabić, aby wykonać zadanie. Mapy są w pełni unikalne i podobne do tych jakie znamy z innych gier MMORPG 2D. Podróżować będziemy po licznych miastach, gdzie spotkamy różnego rodzaju NPC, od których pobierzemy masę misji, a także nauczymy się tam zarówno aktywnych jak i pasywnych umiejętności, aby później stopniowo je doskonalić. Możemy zdobyć mistrzostwo w różnych żywiołach ziemskich jak wiatr, ogień, woda czy światło. Automatyczna nawigacja dodatkowo ułatwi nam całą zabawę, wystarczy kliknąć na aktywny odnośnik w treści zadania, a nasza postać sama podąży do wyznaczonego celu. Co jakiś czas będziemy odwiedzać sklep gry, albo handlarzy NPC, aby kupić niezbędne przedmioty takie jak eliksiry HP czy też potrzebny sprzęt/ekwipunek.

kolorowa grafika

Choć z początku zabawa w grze Ninja Heroes daje nam mnóstwo przyjemności to później rozgrywka staje się nudna. Kolejne zadania wymagają od nas odwiedzania tych samych map i tak w kółko. Nawet wydawca nie dodaje nam w wyższych poziomach nowych potworów, wszystko staje się monotonne i rutyna zabija nam dobrą zabawę. W większości przypadków będziemy musieli ubijać dziesiątki potworów tego samego typu, więc najprościej jest ustawić tryb AFK i pozostawić naszą postać, aby dalej historią toczyła się automatycznie.


Rozwijanie naszej postaci w Ninja Heroes, tudzież levelowanie z początku jest bardzo szybkie, ale już później zaczynają się poważne schodki. Jak tylko dojdziemy do 16 poziomu to ostatnie nasze zadanie wtedy będzie wymagało osiągnięcia 20 poziomu i uwierzcie mi, że wykonanie wszystkich wcześniejszych zadań nie pomoże nam dobić do dwudziestki. Jednak możemy dołączać do codziennych wydarzeń, które dodadzą nam poważną dawkę doświadczenie. Jednakże owe eventy wrzucą nas do określonego dungeonu ze specyficznymi potworami, albo gdzieś gdzie czeka na nas niewidoczny boss, więc nie unikniemy tutaj masywnego grindowania.

Gra oczywiście próbuje nas zatrzymać przy rozgrywce dzięki pięknymi wizualizacjami i ciekawymi projektami postaci. Postacie wyglądają jak te znane nam z kreskówek, głównie z Naruto. Zróżnicowane pety i możliwość przemiany w pandę dodatkowo uatrakcyjniają nam zabawę.

rozgrywka


Jeśli chodzi o świat gry to wszystkie mapy są bezsensownie małe, ale dość ciekawie zaprojektowane, na których napotkamy masę różnych kreatur. Dostępna w mieście restauracja sprzedaje różne eliksiry. W Ninja Heroes możemy również wziąć wirtualny ślub, albo odpoczywać razem z innymi graczami za co również dostaniemy troszkę doświadczenia, a pochwycenie peta (zwierzaka) zwiększy również statystyki naszej postaci.

Gra w niezwykły sposób wspiera tworzenie społeczności. Już na samym starcie dostajemy listę rekomendowanych graczy (weteranów), którzy mogą zostać naszymi mistrzami (sensei), jednym słowem będą dla nas czymś w rodzaju samouczka. Jednak dla tych najlepszych ów system staje się niekiedy irytujący, gdyż głównie oni są losowani i wybierani przez nowicjuszy, a resztę historii możecie sobie dopisać. Wspomnę tylko tyle, iż możecie sobie wyobrazić 20 osób dobijających się do nas na priv do kilka sekund.


Gry podobne