Jeśli podobały wam się filmy z serii Noc w Muzeum to polecam wam grę opartą o przygody Larry’ego Daley’a, czyli Night at the Museum: Hidden Treasures (Noc w Muzeum: Ukryte Skarby), która pojawiła się w wersji na iOS czy Androida. Z początku myślałem, że będzie to runner albo co najmniej gra przygodowa, ale nie, okazuje się, że to kolejna gra w której zajmiemy się poszukiwaniem „ukrytych obiektów”. 

Od początku zabawy dołączamy do Larry’ego i rozpoczynamy pracę stróża nocnego w wielkim Muzeum Historii Naturalnej, gdzie podczas naszej warty zaczynają dziać się naprawdę dziwne, magiczne rzeczy. Tak naprawdę dostaniemy planszę, na której odkrywamy kolejne przedmioty, oczywiście nie tak łatwo je wyszukać, mogą to być ukryte relikty itp. Jednak zajmiemy się także poszukiwaniem wskazówek, które pozwolą nam uratować magiczne muzeum przed wpadnięciem w niewłaściwe łapska. Na każdej scenie dostajemy listę przedmiotów do wyszukania i liczy się oczywiście prędkość z jaką je odnajdziemy jak i nasza nieomylność, bo szybkie wyszukiwanie, raz za razem, właściwych przedmiotów przynosi nam wiele bonusów punktowych.


Hidden Treasures 001

Jeśli gracze w Hidden Treasures mają problem z odnalezieniem jakiegoś przedmiotu to mogą użyć jednego z narzędzi przystosowanych specjalnie do pomocy w trudnych sytuacjach. Latarka, na przykład, wskazuje nam miejsce położenia danego przedmioty, podczas gdy zegar tymczasowo zatrzymuje płynący czas.

Na koniec każdego poziomu gracze mają szansę na zdobycie relikwie, które mogą być uruchamiane za kasę. Gracze używają kasy (cash) do odblokowania dodatkowych eksponatów jak i do interakcji z najsłynniejszymi postaciami znanymi na z filmu, od Tyranozaura Reksia do Teodora Roosevelta.


Hidden Treasures 002

Każda gra wymaga od nas wydania pewnej ilości energii, która odnawia się z czasem, a także może zostać uzupełniona za pomocą waluty premium. Dodatkowo gracze mogą zająć się wykonywaniem zadań poprzez odblokowanie kolejnych eksponatów albo wykonując zadania związane z samym muzeum. W przypadku eksponatów musimy po prostu poczekać bo w pewnym momencie gry same się odblokują za darmo, oczywiście musimy poczynić w grze pewne postępy, ale jeśli nie chcemy na to czekać to można przyśpieszyć proces za pomocą waluty premium.

Night at the Museum: Hidden Treasures to tak naprawdę skryta reklama nadchodzącej części serii filmów Noc w Muzeum, która angażuje graczy do przeżywania przygody w tym magicznym miejscu i odkrywania elementów, których możecie spodziewać się w nowym filmie. Premiera kinowa nowej części odbędzie się już 19 grudnia, więc nie może was zabraknąć w kinach tego dnia.


Gra Night at the Museum: Hidden Treasures dostępna jest do pobrania za darmo w serwisie iTunes i Google Play.


Gry podobne