No dobra, jeśli siedzisz choć trochę w mobilno-multiplatformowych MMO, to na bank kojarzysz Netmarble. To przecież ekipa odpowiedzialna za takie hity jak Lineage 2: Revolution, Blade & Soul Revolution, no i oczywiście mega kolorowe Ni no Kuni: Cross Worlds. Każda z tych gier to zupełnie inny klimat, ale łączy je jedno – potężny rozmach i typowy koreański błysk.

Tym razem jednak Netmarble bierze się za coś nowego, choć nadal mocno osadzonego w gatunku, który lubią – czyli dynamiczne, zespołowe sieciowe granie. Nowy projekt? Evilbane. I zapowiada się całkiem konkretnie.

W dużym skrócie – Evilbane to sieciowa kooperacyjna gra akcji, gdzie czteroosobowa drużyna wspólnie przedziera się przez fale przeciwników i stawia czoła potężnym bossom. Brzmi znajomo? No jasne, bo to trochę taki miks „klasycznej dungeonówki MMO” z bardziej intensywną, akcyjną rozwałką. Coś pomiędzy PvE w stylu Destiny, a klasycznym grindem dungeonów jak w Diablo – tylko bardziej online i zespołowo.

Wiemy już, że w grze pojawią się klasy postaci z jasnym podziałem na tanka, DPS i support, bez których żadna drużyna nie pociągnie długo. Do tego każda postać będzie mogła korzystać z dwóch różnych typów broni, co otwiera pole do ciekawych kombinacji i personalizacji stylu walki.

Co jeszcze? No wiadomo – silnik. Evilbane działa na Unreal Engine 5, więc możemy spodziewać się naprawdę soczystej oprawy wizualnej, pełnej detali, dynamicznych animacji i efektownych akcji. Już po samych zrzutach widać, że to będzie projekt celujący raczej w segment „next-gen”, a nie półśrodki.

Na ten moment Evilbane jest zapowiedziany wyłącznie na PC i konsole – bez żadnych wieści o wersji mobilnej. Czy się pojawi później? Zobaczymy. Na razie skupiamy się na tym, co najważniejsze…

…czyli na testach!

Właśnie ruszyła rejestracja do Pre-Alfa Testów, które mają wystartować w drugiej połowie roku. Jeśli więc jara Cię temat i masz ochotę sprawdzić Evilbane zanim zrobi się o nim głośno – to dobry moment, żeby się zgłosić i dołączyć do grona pierwszych testerów.