Nemesis 2030 jest to przeglądarkowa gra strategiczna czasu rzeczywistego, gdzie możemy opowiedzieć się po jednej z dwóch walczących stron: wojska broniącego miasta lub też wyjętych spod prawa grup, które rządzą przedmieściami.

Stawisz temu czoła? Na świecie pojawił się groźny wirus, nazwano go Nemesis, zdziesiątkował on ludzkość, a ziemia pogrążyła się w rozpaczy o chaosie. Część tych co przeżyła przekształciła się w mutanty, które pragną tylko jednego, zabić wszystko co żyje.


Całość gry osadzona została jak widzicie w postapokaliptycznym świecie, gdzie walka nigdy nie ma końca. Każda z walczących stron ma do dyspozycji sprzęt, więc nie ma tutaj mowy o przewadze technologicznej. Jednak i jedni i drudzy mają swoje słabe strony i to my musimy je odkryć.

MMO Nemesis posiada wysokiej jakości grafikę 3D, ale nie bójcie się nie trzeba pobierać klienta, gramy prosto poprzez przeglądarkę. Jako, że to MMO, będziemy konkurować z żywymi graczami, a nie komputerowymi. Bitwy rozgrywane są na ogromnych mapach, a do naszej dyspozycji oddano multum przeróżnych jednostek, maszyn i innego rodzaju broni.


Gry podobne