Renesansowe Królestwa (Native Kingdoms) to jedna z najpopularniejszych na całym świecie gier symulacyjnych, gdzie zarządzanie gospodarczo-ekonomiczne jest głównym motorem całej rozgrywki. Grę stworzyło i wydaje dla nas studio Celsius Online, które swoją produkcję przetłumaczyło na ponad 25 różnych języków. Co ciekawsze gra powstała jeszcze w 2004 roku, więc już dziś jest klasykiem, ale klasykiem w który grają miliony użytkowników na całym świecie, a dzięki dostępnej w wersji w języku polskim, również u nas podbija serca kolejnych graczy.

Swoją przygodę w Renesansowych Królestwach rozpoczynamy od najniższego szczebla, od żebraka, typowego biedaka dla czasów rodem z renesansu i głównym naszym zadaniem jest krok po kroku wspinanie się po kolejnych szczeblach, aby awansować społecznie. Najciekawsze jest to, że nie ma tutaj żadnych postaci sterowanych komputerowo, więc każdego kogo napotkamy na swojej drodze, czy to będzie piekarz, czy wójt, albo sędzie to normalni gracze, którzy zrobili karierę w tym wirtualnym świecie i doczekali się swojego własnego stołka, ciepłej posadki. Jednak mimo tego, że i my możemy stać się kimś ważnym to warto pamiętać, że zawsze, ale to zawsze możemy aspirować wyżej i wyżej i to może my w przyszłości zostaniemy nowym Królem – kto wie…


W Renesansowych Królestwach nie skończyło się na samym przetłumaczeniu interfejsu gry, ale z każdym dodatkowym językiem powstawało oddzielne państwo, także mając 25 wersji możemy odwiedzić wszystkie kraje, które posługują się właśnie tymi językami. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, aby z Polski poprzez Bałtyk popłynąć na łodzi do krajów skandynawskich, albo po prostu przejść południową granicę, aby poznać piękne Czeszki, czy tuż obok usłyszeć jak rozmawia się w języku niemieckim. Niekiedy jednak podróże po świecie mogą skończyć się tragicznie, bo każdy kraj to inne prawa i obyczaje, a niekiedy nawet możemy nie wiedzieć, że właśnie, przykładowo we Francji, trwa wojna z Hiszpanią, a my znajdziemy się w samym środku konfliktu.

Tym samym niekiedy w Renesansowych Królestwach najlepszym rozwiązaniem jest zostać rolnikiem, móc uprawiać swoje ziemie i hodować zwierzęta różnej maści, a dzięki temu handlować na okolicznych rynkach własnymi produktami i tak dorobić się wielkiego majątku. Kasa się na pewno przyda jeśli aspirujemy do stanowisk politycznych, choć w tym przypadku pewnie zaczniemy od wójta.

Celsius Online z roku na rok coraz bardziej rozwija swoją grę i całkiem niedawno temu dostaliśmy możliwość zakładania portów i budowania własnych stoczni. Jednak Renesansowe Królestwa wciąż i wciąż się rozrastają, są aktualizowane czego brakuje większości produkcji dostępnych na rynku. Twoja decyzja czy zagrasz czy nie, ale bez jakiegokolwiek pojęcia o ekonomii stanowczo odradzam próby zagrania.Gry podobne