Poniższy poradnik do gry MythWars & Puzzles pozwoli Wam lepiej poznać zasady rządzące rozgrywką w grze. Cenne wskazówki jakie w nim zawarliśmy pomogą Wam lepiej poruszać się po świecie gry i osiągnąć znacznie wyższe wyniki niż inni. Zapraszamy do lektury.

 1. Czym są żywioły?
 2. Co to jest portal Bifrostu?
 3. Jak obliczane są obrażenia?
 4. Czy mogę zburzyć swoje budynki?
 5. Jak podnieść poziom bohaterów?
 6. Jak podnieść poziom umiejętności specjalnej?
 7. Jak zdobywać zasoby?
 8. Kim są uczniowie i jak zdobyć ich więcej?
 9. Czym są jednostki i jak ich używać?

Czym są żywioły w MythWars & Puzzles?

Każdy bohater reprezentuje jakiś żywioł, który zapewnia mu przewagę nad bohaterami określonego żywiołu, a z drugiej strony czyni bardziej podatnym na ataki innego żywiołu.


Oto mocne i słabe strony poszczególnych żywiołów:

 • Ogień (kolor czerwony) jest mocny w walce z naturą (zielony)
 • Natura (zielony) jest mocna w walce z lodem (niebieski)
 • Lód (niebieski) jest mocny w walce z ogniem (czerwony)
 • Boskość (żółty) i mrok (fioletowy) dobrze sprawdzają się w walce przeciwko sobie. Jednak w starciu dwóch tych samych żywiołów, bohaterowie będą bardziej podatni na ataki.

Żywioły mają bezpośredni wpływ na wielkość obrażeń zadawanych przez oddziały. Widać to zwłaszcza w pojedynkach PvP – kombinacja wymierzona w podatnego wroga zadaje podwójne obrażenia po każdym trafieniu.


Pamiętaj, że w trakcie bitwy możesz zawsze sprawdzić tabelę żywiołów w górnym rogu ekranu!

Co to jest portal Bifrostu?

Kiedy potrzebujesz dodatkowych bohaterów, możesz ich przywołać przez portal Bifrostu. W zamian za klejnoty i monety bohaterów otrzymasz wszelkie rodzaje bohaterów i oddziałów.

 • Codzienne przywołanie pozwala każdego dnia przywołać jednego bohatera lub oddział. Przywoływani bohaterowie i oddziały ograniczają się jednak do jednogwiazdkowych, dwugwiazdkowych i trzygwiazdowych.
 • Przywołanie epickiego bohatera pozwala uzyskać bardziej zaawansowane postaci. Korzystając z tej opcji, otrzymasz co najmniej bohatera trzygwiazdkowego, a masz szansę na cztero-, a nawet pięciogwiazdkowego.
 • Przywołanie żywiołu działa podobnie, dając większą szansę na pięciogwiazdkowego bohatera, ale pozwala uzyskać tylko bohaterów określonego koloru. Kolor przywołania żywiołu zmienia się co dwa dni.
 • Przywołanie epickiego oddziału pozwala przywołać oddziały. Dzięki tej opcji uzyskasz co najmniej trzygwiazdkowy rzadki oddział i masz również szansę na czterogwiazdkowy epicki oddział.


Przywołania w MythWars & Puzzles zwykle kosztują określoną ilość klejnotów, ale istnieją też specjalne żetony zapewniające darmowe przywołanie:

 • Moneta przywołania daje dodatkowe codzienne przywołanie
 • Moneta epickiego bohatera zapewnia darmowe przywołanie epickiego bohatera
 • Moneta epickiego oddziału pozwala przywołać epicki oddział

Ponadto co miesiąc zyskujesz szansę na otrzymanie innego bohatera miesiąca w epickim przywołaniu lub przywołaniu żywiołu. Pamiętaj jednak, że ani epickie przywołanie, ani przywołanie żywiołu nie gwarantuje uzyskania bohatera miesiąca za każdym razem.

Jak obliczane są obrażenia?

Podstawą do obliczania ilości obrażeń po każdym trafieniu oddziałów jest wartość ataku bohatera, zgodnie z jego żywiołem. Rzeczywiste obrażenia zależą w dużej mierze od współczynnika obrony przeciwnika, a także wielu innych zmiennych.

Na przykład trafienie dwóch przeciwników naraz powoduje, że obrażenia są dzielone w równym stopniu na każdego z nich. Mając wielu bohaterów tego samego żywiołu, zwiększysz obrażenia zadawane przez ten żywioł. Znaczny wpływ na ilość obrażeń wywierają także modyfikatory związane z poszczególnymi żywiołami.

Czy mogę zburzyć swoje budynki?

Obecnie wyburzanie budynków nie jest możliwe. Jednak możesz je przenieść, przytrzymując palec na wybranym budynku i przesuwając go w inne miejsce.

Pamiętaj, że nie da się wznieść „złych” budynków w grze. Przechodząc przez kolejne jej etapy, zbudujesz wszystkie możliwe ich rodzaje.

Jak podnieść poziom bohaterów?

Awansując bohaterów na wyższy poziom, zwiększasz ich moce. Ponadto ulepszasz ich statystyki ataku, zdrowia i obrony oraz poprawiasz umiejętność specjalną i zwiększasz poziom wymagany do wzniesienia.

Aby podnieść poziom bohatera, wystarczy:

 • Przejść do kolekcji bohaterów, naciskając ikonę bohaterów u dołu ekranu
 • Wybrać postać z kolekcji
 • Nacisnąć przycisk „Awansuj”.

Podnosząc poziom jednego bohatera, musisz poświęcić innych (a także dostarczyć trochę żywności, bo twoi bohaterowie muszą coś jeść)! Wymaganą ilość punktów doświadczenia (PD) oraz żywności możesz sprawdzić na ekranie awansu.

Statystyki bohatera oraz szansa na ulepszenie umiejętności specjalnej będą wyższe, jeśli podczas podnoszenia poziomu poświęcisz bohaterów tego samego koloru.

Jak podnieść poziom umiejętności specjalnej?

Awans nie gwarantuje ulepszenia umiejętności specjalnej. „Szansa na podniesienie poziomu umiejętności” informuje o tym, jak prawdopodobne jest podniesienie poziomu umiejętności specjalnej przy okazji awansu bohatera.

Aby zwiększyć szanse, wyszkol bohatera przy pomocy wielu bohaterów tego samego koloru. Jeszcze skuteczniejsze jest szkolenie z udziałem zduplikowanego bohatera.

Pamiętaj, że wzniesienie bohatera automatycznie podwyższa poziom umiejętności specjalnej o 1, jeśli nie osiągnęła jeszcze maksymalnego poziomu.

Jak zdobywać zasoby w MythWars & Puzzles?

Żywność i żelazo produkują odpowiednio farmy i kopalnie. Otrzymasz je też w bitwach (jako łupy) oraz w nagrodę za ukończenie zadań. Za pomocą tych zasobów rozbudujesz bazę oraz wyszkolisz i podniesiesz poziom bohaterów i oddziałów.

Zasoby potrzebne do produkcji lub wzniesienia bohaterów również zdobędziesz w bitwach, a także w ramach nagród. Większość z nich znajdziesz też na różnych obszarach mapy. Stuknij określony zasób, składnik lub przedmiot, aby dowiedzieć się, gdzie występuje.

Kim są uczniowie i jak zdobyć ich więcej?

Uczniowie służą do szkolenia bohaterów. Aby zwiększyć maksymalny limit uczniów, buduj i ulepszaj swoje domy.

Nowych uczniów możesz zdobywać w bitwach na mapie świata oraz w nagrodę za wykonywanie zadań. Pamiętaj też, że uczniów oraz inne cenne zasoby zdobędziesz, rozgrywając bitwy w poprzednio ukończonych regionach.

Czym są jednostki i jak ich używać?

Jednostki w MythWars & Puzzles to żołnierze piechoty używani w bitwach do atakowania wrogów. Podobnie jak Bohaterowie, oni także mają różne Żywioły i mogą być podnoszeni na wyższy poziom w celu zwiększenia obrażeń.

Możesz zdobywać żołnierzy przechodząc poziomy i wzywając je przez Bramę Przywołania. Oddziały są przypisywane do Bohaterów o odpowiednich Żywiołach, wybierając Oddział w widoku „Edytuj drużynę”.

Oddziały mogą być ulepszane w Koszarach, zaawansowanym budynku, który staje się dostępny, gdy twoja Twierdza zostanie ulepszona do poziomu 8. Awansowanie Oddziałów działa podobnie jak w przypadku Bohaterów, co oznacza, że Koszary można wykorzystać do pozbycia się nadmiarowych oddziałów.


Gry podobne