Myth Angels Online to gra fantasy MMORPG 2D oparta w dużej mierze o grecką mitologię. Bogowie wzywają tutaj najdzielniejszych wojowników, aby stanęli do walki z siłami zła, a gracze muszą podjąć to wyzwanie i eksplorując świat gry walczyć z przerażającymi bestiami. 

Myth Angels Online to inspirowany grafiką w tylu anime sequel do Angels Online. Stworzona przez studio UserJoy, gra MMO zachowuje styl wizualny oryginału dodając przy tym kilka znaczących poprawek. Gra nastawiona jest na instancje, ale również mamy dwa główne miasta odgrywające tutaj kluczową rolę. Gracze podróżują w świecie Gaia, gdzie na swojej drodze często napotykają greckich bogów i walczą z mitologicznymi bestiami.


Swoją podróż zaczynamy w niebiosach, gdzie Brama Celestial oferuje nam dość obszerny samouczek pełnej zadań i misji do wypełnienia, dzięki któremu poznamy UI gry jak i system walki. UI w Myth Angels Online jest nieco prymitywny, a postacią poruszamy się za pomocą myszki (point and click). Zadania nam przydzielone odnajdziemy w Dzienniki Anioła, gdzie widzimy ich dokładny opis i listę nagród jakie są nam oferowane za ich ukończenie.

Myth angels Online 003

System umiejętności w grze jest nieco inny niż w klasycznych MMORPGach. Gracze nie przejmują się rozdawaniem punktów w swoje statystyki, ale mamy tutaj dwa rodzaje umiejętności, z których każdy rankuje zupełnie inaczej. Pasywne wymagania punktów skilli, które dodawane są na nasze konta po jednym na poziom. Aktywne umiejętności wymagają doświadczenia, które kumulowane jest w trakcie wykonywania zadani i z zabitych potworów. Aktywne umiejętności wymagają jednak innego typu doświadczenia, tzw. Job Expa. Jest to innowacyjny system nieco przypominający to co mamy w Ragnarok Online. Muzyka jak i grafika również w dużej mierze nawiązują do RO.


Myth Angels Online posiada również dość rozbudowany system odznaczeń, albo jak kto woli celi, które osiągnięte przyniosą dla herosa pokaźne bonusy. Dzięki nim zwiększymy szybkość ataku, maksymalny poziom życia, fizyczną i magiczną obronę jak i wiele innych rzeczy,

Prezentowana dziś gra oferuje nam całkiem sporo funkcjonalności, ale zbytnio przypomina swojego poprzednika. Czasami nasuwa się pytanie, czym tak naprawdę Myth Angels Online różni się od Angels Online? Sprawdźcie i wy.

Uwaga: Gra nie jest już dłużej dostępna.


Wymagania sprzętowe:

  • OS: Windows 98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7
  • CPU: Pentium III 1G
  • RAM: 512 MB Memory
  • HDD: 1.4 GB Free
  • Grafika: Any Direct X 8.0 compatible VGA Card

Zdjęcia z rozgrywki:


Gry podobne