Studio 6waves właśnie ujawniło swoją nową grę na Facebooku o nazwie Mystery Epic. Oczywiście jak można się domyśleć jest to kolejna produkcja w stylu „ukryte obiekty”, w której gracze zostają zaangażowani do rozwiązywania różnego rodzaju tajemnic związanych z własną osobą, odkrywamy tutaj swoją tożsamość, co dla jednym wydaje się rzeczą błahą to tutaj już wcale nie będzie tak kolorowo. Kolejno odkrywane sekrety przybliżają Nas do zapełnienia tej pustej przestrzeni w Naszej pamięci – tylko gdzie te wszystkie wspomnienia zaginęły.

Gracze przechodzą kolejne zadania, w których przedstawiane są im nowe postacie, a każda z nich pełni osobną i odmienną rolę w historii i fabule gry. Zadania ukończamy poprzez znajdywanie obiektów w prezentowanych Nam kolejno scenach podobnie jak w innych grach hidden object. Sceny rozgrywane są zarówno wewnątrz różnego rodzaju lokacji jak budynki, muzea czy urzędy jak i również na zewnątrz, czy to w parku, albo na środku ulicy.


mystery epic 003

Każda postać posiada przypisany zbiór pewnych scen, które muszą być niekiedy przechodzone wiele razy, ale zmieniają się w nich przedmioty, które musimy wyszukać czy wielkość danych lokacji – jednym słowem, mimo że przebywamy w tym samym miejscu to będzie trudniej zakończyć dane zadanie z powodzeniem. Oczywiście nie tylko zadania zmuszą Nas do powtarzania w kółko tych samych scen, ale nawet zrobimy to z własnej woli, aby choćby zdobyć lepszy wynik czy więcej gwiazdek.

mystery epic 001


Mystery Epic oferuje nam darmowe podpowiedzi co pewien czas, oczywiście po jednym wykorzystaniu musimy odczekać parę minut lub sekund, aby można było z podpowiedzi skorzystać ponownie. Głównie dzięki temu znajdziemy losowy z listy przedmiot w danej scenie. Dodatkowe power-up'y, które pomogą Nam znaleźć przedmiot niemalże od razu albo przeniosą kursor myszy możemy zakupić za walutę premium w wbudowanym sklepie gry. Jednak na darmowe przedmioty/bonusy jest także inny sposób, można je otrzymać od znajomych grających również w Mystery Epic. Podobnie jest z energią, która wykorzystywana jest za każdym razem jak uruchomimy nową scenę czy też powtarzamy starą. Niektóre rzeczy w sklepie gry dostępne są także za monety, które otrzymujemy podczas regularnej zabawy, ale są to naprawdę nieliczne wyjątki.

mystery epic 002

Obecnie gra jest dostępna za darmo na Facebooku i choć tematyka jest jednym z tysięcy innych odgrzewanych kotletów to mimo wszystko można się przy tej właśnie produkcji całkiem dobrze bawić.Gry podobne