Myst Online: Uru Live jest grą 3D fantasy MMO, którą również można zakwalifikować jako przygodówka. Fabuła gry została osadzona w Nowym Meksyku i dzięki temu Myst Online ma fantastyczną tematykę w stylu puzzle jaką można by było spodziewać się po samej serii Myst. Gracz będzie odkrywał wskazówki i rozwiązywał zagadki, a wszystko to można wykonywać samodzielnie, albo z innymi graczami. Gra MMORPG Myst Online: Uru Live została pierwszy raz wydana w 2003 roku, ale za sobą ma już dość burzliwą historię. Została zamykana i otwierana na nowo już kilkakrotnie, a obecnie jest dostępna jako darmowy tytuł.

Myst Online Uru Live 1


 

 

Oryginalny deweloper to Cyan Worlds, ale udostępnił on kod gry więc teraz należy owa gra do oprogramowania open source i każdy fan-programista może dokładać do niej coś od siebie. Akcja gry jak wspomniałem na początku rozgrywa się w Nowym Meksyku, gdzie będziemy eksplorować świat stworzony tysiące lat temu, podziemne korytarze i katakumby zbudowane przez starożytną rasę D'ni. Mimo tego, że żyli oni wiele tysięcy lat temu to ich wynalazki wychodziły ponad wyobraźnie współczesnych naukowców i nie można im przypisywać tylko wytworzenie Sztuki Pisania, ale mają oni w swoim repertuarze coś znacznie większego jak stworzenie pomostów pomiędzy światami, które w grze MMO Myst Online: Uru Live zwane są Erami. Jednak rasa D'ni skończyła podobnie jak Atlanci, nieznana katastrofa pogrzebała wszystko i Ci wspaniali protoplaści ludzkości zostali zapomniani, aż do teraz, ale czy odkrycie na nowo ich tajemnic nie przyniesie więcej cierpienia i tak już skalanej przemocą ludzkości? Przekonajcie się sami grając w Myst Online: Uru Live.


 

Myst Online Uru Live 2

 


 

Dobra, ale co my robimy jako gracze? Oczywiście są wykopaliska, są archeolodzy, a my stajemy się jednymi z nich. Naszą postać możemy kreować w dowolny sposób, pomimo że nie ma tutaj tak wielu opcji personalizacji jak w C9 Online to gra pomimo swojego wieku zachwyca szerokim wachlarzem opcji. Zajmiemy się nie walką, ale eksploracją, rozwiązywaniem zagadek i główkowaniem nad celem naszego istnienia, poszukiwań i na koniec miejmy nadzieje, że odsłonią się przed nami wszelkie tajemnice skrywane od tysiącleci pod gruzami rasy D'ni w uniwersum Myst

Wymagania sprzętowe gry mmorpg Myst Online: Uru Live:

Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32MB, 3 GB HDD, Windows XP


Gry podobne