Gra My Hospital pozwala wcielić ci się w zarządcę własnego szpitala, w którym możemy leczyć pacjentów z różnego rodzaju chorób. Gra ukazała się na urządzeniach mobilnych jak i na Naszej Klasie. Z tego też powodu zebrałem najczęściej zadawane pytania w grze i spisałem je w formie prostego poradnika. Wystarczy kliknąć na jeden z linków poniżej, aby zapoznać się z treścią.

Jak powiększyć szpital lub laboratorium?

Aby rozbudować szpital lub laboratorium, po prostu stuknij obszar, w którym chcesz kupić rozszerzenie. Pojawi się okno, z którego dowiesz się, ile monet będzie kosztować rozszerzenie. Stuknij przycisk, by powiększyć budynek. Zauważ, że możesz kupować jedynie obszary znajdujące się przy istniejącym szpitalu/laboratorium.

Jak sprzedawać i kupować produkty w aptece?

Aby sprzedawać produkty w aptece:

1. Stuknij aptekę, by do niej wejść, i otworzyć okno apteki
2. Stuknij puste miejsce na towar (będzie nad nim napis „SPRZEDAJ”), by otworzyć okno posiadanych produktów
3. Wybieraj między dwiema etykietami z lewej strony okna, by zdecydować, czy chcesz sprzedać produkty z magazynu, czy ze zbiornika
4. Na liście pośrodku (poniżej aktualnego stanu pojemności magazynu/zbiornika) znajdź produkt, który chcesz sprzedać, po czym stuknij go
5. Dostosuj warunki sprzedaży z prawej strony (określ, ile produktów i w jakiej cenie chcesz sprzedać)
6. Poniżej opcji ustawienia ilości towaru i ceny znajduje się przycisk REKLAMA. Zadbaj o to, by inni gracze widzieli twoją ofertę w oknie KUP

By kupić produkt od innego gracza:

1. Stuknij aptekę, by do niej wejść i otworzyć okno apteki
2. Stuknij przycisk KUP – otworzy się lista produktów na sprzedaż
3. Wybierz produkt, którym jesteś zainteresowany, i stuknij go
4. Przeniesiesz się do apteki sprzedawcy. Stuknij produkt, który chcesz kupić

Misje codzienne

Każdego dnia będziesz musiał wykonać trzy zadania. Ukończywszy kolejno jedno, dwa lub trzy, otrzymasz nagrodę JEDNO-, DWU- lub TRZYGWIAZDKOWĄ, w zależności od tego, ile zadań udało ci się wykonać danego dnia. Jeśli uda ci się ukończyć wszystkie misje przez kilka dni z rzędu, otrzymasz nagrodę premiową:

 • NAGRODA ZA 3 UKOŃCZONE DNI
 • NAGRODA ZA 7 UKOŃCZONYCH DNI

NAGRODY PREMIOWE będzie można odebrać podczas wydarzenia PODSUMOWANIE TYGODNIA, które odbędzie się po każdym kolejnym siódmym dniu gry. Często sprawdzaj swoje postępy, by być na bieżąco z zadaniami i skutecznością ich wypełniania w danym tygodniu!

Jak korzystać z PREMII?

Dostęp do premii zyskujesz na poziomie 6. Premie możesz otrzymać w nagrodę lub kupić za serca.

By aktywować premię:

1. Stuknij zakładkę premii z prawej strony ekranu (znajdziesz na niej ikonę premii zaraz nad zakładką nagród)
2. Pojawi się okno, a w nim lista premii (wraz ze wskazaniem, ile sztuk danej premii dokładnie udało ci się zgromadzić)
3. Jeśli masz już daną premię, stuknij przycisk „UŻYJ”. Jeśli nie masz premii, a chcesz ją kupić za serca, stuknij przycisk„KUP”

WARTO ZOBACZYĆ  Infestation (The War Z) poradnik dla początkujących

Gdy tylko aktywujesz premię na poprzednim ekranie, natychmiast przekonasz się, że dzięki niej można zdziałać cuda! By przeczytać opis danej premii, przytrzymaj przycisk„i”obok premii. Poniżej znajdziesz listę wszystkich premii:

 • 2x więcej monet od lekarzy przez 3 h: Zyskuj 2 razy więcej monet za leczenie w gabinetach! Działa 3 h.
 • 2x więcej PD od lekarzy przez 3 h: Zyskuj 2 razy więcej PD za leczenie w gabinetach! Działa 3 h.
 • 2x więcej monet w pok. diagn. przez 3 h: Zyskuj 2 razy więcej monet za leczenie w pokojach diagnostycznych! Działa 3 h.
 • 2x więcej PD w pok. diagn. przez 3 h: Zyskuj 2 razy więcej PD za leczenie w pokojach diagnostycznych! Działa 3 h.

Happy Minute!:

 • Produkuj leki bez zużywania składników! Upewnij się, że masz wolne miejsca w kolejce… Działa 60 s!
 • 2x więcej monet od pacjentów przez 3 h:
 • Zyskuj 2 razy więcej monet za leczenie pacjentów! Działa 3 h.
 • 2x więcej PD od pacjentów przez 3 h:
 • Zyskuj 2 razy więcej PD za leczenie pacjentów! Działa 3 h.

Happy Hour!:

 • Produkuj leki bez zużywania składników! Upewnij się, że masz wolne miejsca w kolejce… Po aktywacji działa 1 h. UWAGA: Tę unikalną premię można zdobyć, wykonując misje dzienne.

Superpremia:

Zyskuj 2 razy więcej PD i monet od pacjentów przez 6 h! UWAGA: Tę unikalną premię można zdobyć, wykonując misje dzienne. O tym, że premia jest aktywna, możesz się przekonać w zakładce premii (na tym etapie kolejną premię będzie można aktywować dopiero wtedy, gdy zakończy się działanie pierwszej).

Gdzie znajdę pozytywną energię, konieczną do uruchomienia stacji diagnostycznych?

Aby zdobyć pozytywną energię do uruchomienia rentgena i innych stacji diagnostycznych na późniejszych etapach gry, musisz leczyć dzieci w gabinetach lekarskich. Gdy na poziomie 12. uruchomisz oddział dziecięcy, mali pacjenci zaczną ustawiać się w kolejkach do poszczególnych lekarzy (otwórz kolejkę do danego lekarza, a pojawią się w niej dzieci z ikoną słońca nad głową i na podobiźnie). Po uzdrowieniu każdego dziecka w gabinecie otrzymasz nie tylko nagrodę w monetach, lecz także upragnioną pozytywną energię (jej ilość zależy od rodzaju gabinetu).

Dobre i wredne bakterie

Wredne bakterie zneutralizujesz przy użyciu tych dobrych, które stworzysz w bakterioskopie. Gdy osiągniesz poziom 19., zauważysz, że niektórzy z pacjentów, którzy zjawiają się w szpitalu, przenoszą wredne bakterie (Rotobacterium, Pictobacterium i, na wyższych poziomach, Minoflaxium). Gdy taki pacjent zajmie łóżko w pokoju zabiegowym, zacznie zarażać wredną bakterią przebywających z nim ludzi (czas, po którym dojdzie do zakażenia, zależy od rodzaju bakterii). Jeśli uda ci się wyleczyć pacjenta, zanim pozaraża wredną bakterią innych, otrzymasz nie tylko zwykłą nagrodę za wyleczenie, lecz także premię w postaci pozytywnej energii (jej ilość zależy od rodzaju wrednej bakterii). Likwiduj wredne bakterie przy użyciu dobrych: rotorii, pikterii i minikterii.

Jak mogę pomóc innym graczom w związku z przesyłkami centrum epidemiologicznego?

Przygotowując leki w centrum epidemiologicznym, możesz poprosić o pomoc innych graczy. W tym celu:

– wybierz pudełko, w związku z którym potrzebujesz pomocy
– stuknij przycisk POMOC (ten z ikoną wykrzyknika)

W jednej przesyłce możesz umieścić trzy pudełka, przy których jest ci potrzebna pomoc – wybieraj mądrze!

Może się zdarzyć, że podczas odwiedzin w innych szpitalach zauważysz ikonę wykrzyknika nad czyimś centrum epidemiologicznym –oznacza to, że gracz poprosił o pomoc.

– stuknij centrum epidemiologiczne w szpitalu, który odwiedzasz
– nad pudełkami, w sprawie których możesz pomóc, wyświetli się ikona wykrzyknika
– stuknij pudełko, by dokończyć badanie. Za każde pudełko otrzymasz nagrodę!

WARTO ZOBACZYĆ  Wieża Helios: Wielki błąd inwestycyjny w Ikariam

Czasami, gdy zbieram lekarstwa, pojawia się ikona zielonego serduszka. Co ona oznacza?

Gdy zbierzesz lek lub eliksir, który pozwoli ci uzdrowić pacjenta w pokoju zabiegowym, pojawi się ikona zielonego serduszka oraz konkretny sygnał dźwiękowy. Dzięki nim dowiesz się, że w szpitalu czeka pacjent, którego możesz teraz wyleczyć!

Jak sporządzić biały eliksir? (Gdzie znaleźć nowe leki i eliksiry?)

Sporządzając eliksiry i leki w laboratorium, przejdź na stronę z listą produktów dostępnych do przygotowania. Poniżej znajdziesz instrukcję stworzenia białego eliksiru:

Biały eliksir jest czwartym eliksirem z rzędu. Możesz go odblokować na poziomie 6. Znajdziesz go na drugiej stronie listy eliksirów. By stworzyć go na stole z probówkami:
1. Stuknij pusty stół z probówkami –> wyświetlą się trzy pierwsze eliksiry (niebieski, żółty oraz jaskrawoniebieski)
2. Stuknij przycisk w kształcie strzałki obok pola z ikonami, by przewrócić stronę–> z pewnością spostrzeżesz, że na drugiej stronie znajduje się jeszcze więcej eliksirów, które możesz sporządzić
3. Sporządź biały eliksir 🙂

Gdzie mogę sprawdzić, jak wygląda mój postęp w zdobywaniu osiągnięć?

Wraz z postępami w grze i rozwojem szpitala będziesz zdobywać różne osiągnięcia. Aby przejść do listy osiągnięć i odebrać nagrody za ich ukończenie, stuknij recepcję szpitala i prześledź listę.

Jak poprosić o pomoc w szpitalnym ogrodzie i w jaki sposób mogę pomóc innym graczom?

Gdy ogród szpitalny wydał plon, który następnie zebrałeś, możesz poprosić o pomoc, by ponownie go zagospodarować, a także użyć łopaty, by w nim posprzątać. W przypadku każdej rośliny możesz poprosić o pomoc tylko raz, dlatego jeśli ktoś już ci pomógł, a dana sadzonka odrosła, następnym razem podczas zbiorów będziesz musiał użyć łopaty, gdyż opcja pomocy nie będzie dostępna.

Aby pomóc innemu graczowi w ogrodzie, stuknij pole, w związku z którym poproszono cię o pomoc (zob. załączony zrzut ekranu).

By odwiedzić inne szpitale, przejdź do apteki i stuknij przycisk KUP. Wyświetlą się towary oferowane przez inne placówki. Aby przenieść się do danego szpitala, wystarczy, że klikniesz jeden z dostępnych towarów.

Jak zmienić nazwę szpitala?

Aby zmienić nazwę szpitala, stuknij znak przed wejściem do niego. Otworzy się wówczas okno z nazwą placówki.

Co oznaczają żółte tarcze z symbolem wykrzyknika podczas sporządzania leków w laboratorium?

Z pewnością udało ci się zauważyć, że obok ikon części leków/eliksirów na liście przedmiotów do sporządzenia znajduje się żółta tarcza z wykrzyknikiem. Symbol ten oznacza, że potrzebujesz tego leku/eliksiru, by uzdrowić pacjenta w pokoju zabiegowym,lub że dany lek/eliksir jest niezbędnym składnikiem leku, którego oczekuje któryś pacjent. Fajnie, co nie?

Jak przesuwać przedmioty w szpitalu i laboratorium?

Możesz przesuwać oraz obracać pomieszczenia, urządzenia i dekoracje. Stuknij i przytrzymaj element, który chcesz przesunąć. Gdy zapełni się ikona strzałki, będzie go można dowolnie przesunąć lub obrócić.

1. Najpierw stuknij i przytrzymaj element, który chcesz przesunąć.
2. Gdy wyświetli się menu obracania, będzie można dowolnie przeciągać element.
3. Teraz po prostu przeciągnij element i upuść go na pusty obszar. Zauważ, że gdy element podświetla się na czerwono, oznacza to, że dany obszar jest niedostępny.
4. Jeśli zdarzy się, że któryś z elementów utknie za jakimś budynkiem, wystarczy, że stukniesz i przytrzymasz ukrytą część elementu, na którym ci zależy.
5. Kiedy skończysz reorganizację szpitala, pamiętaj, by uprzątnąć korytarze. W przeciwnym razie twoi pacjenci mogą nie mieć dostępu do części gabinetów!