Witamy w przewodniku dla początkujących do gry My Home – Design Dreams. Oto kilka porad i wskazówek, jak odblokować określone meble i podstawowe strategie dotyczące niektórych ulepszeń w grze.

Ta gra pozwala zaprojektować własny pokój. Dodawanie mebli wymaga monet lub gotówki. Monety można zdobyć, grając w poziomy Wyzwania znajdujące się w prawym dolnym rogu. Tutaj możesz zagrać w grę polegającą na dopasowaniu trzech elementów. Każdy poziom będzie miał własne wymagania, w których będziesz musiał dopasować określoną liczbę elementów.


Najpierw kup tanie meble

Najpierw możesz pokusić się o zakup drogich. Ale najpierw sugeruję wydawanie monet na te tanie meble. Po wyczerpaniu monet kontynuuj grę na poziomach Wyzwania, dopóki nie będzie Cię stać na droższe. Zakup mebli nagrodzi Cię Punktami Stylu, a także odblokuje nowe meble do zakupu. Po osiągnięciu wymaganej liczby punktów stylu będziesz mógł uzyskać dostęp do następnego pokoju. Ale jeśli chcesz wymienić swoje meble na drogie, możesz to zrobić, gdy będzie Cię na to stać.

Dopasuj jak najwięcej elementów specjalnych

Jak w każdej grze polegającej na dopasowywaniu trzech elementów, specjalne elementy są bardzo przydatne w pokonywaniu poziomów. Każdy element specjalny wymaga dopasowania określonego kształtu lub liczby elementów.


  • Wiertło – wymaga dopasowania 4 sztuk w linii. Wiertła usuwają elementy w linii prostej, poziomo lub pionowo, w zależności od kierunku, w którym są skierowane. Możesz je przenieść lub stuknąć dwukrotnie, aby zdetonować.
  • Bomby – wymagają dopasowania 3 × 3 (formacje w kształcie litery T lub L). Bomby wybuchną i usuną otaczające je elementy. Podobnie jak wiertło, możesz je przenieść lub dwukrotnie stuknąć, aby zdetonować.
  • Pociski – wymagają dopasowania 4 sztuk w kształcie kwadratu. Pociski usuwają wszystkie sąsiadujące elementy i lecą do elementu, który jest wymagany do wyczyszczenia poziomu i dopasowania go. Aktywuj je, aby usunąć te trudno dostępne elementy.
  • Bateria – wymaga dopasowania 5 sztuk w linii. Bateria usunie elementy odpowiadające temu samemu rodzajowi elementu.

Możesz także dopasować do siebie 2 specjalne elementy, których efekt będzie znacznie silniejszy. Na przykład dopasowanie wiertła i bomby razem spowoduje usunięcie 3 linii w linii prostej zamiast 1.

Nie spiesz się i oszczędzaj ruchy

Wszystkie poziomy nie mają limitu czasu, więc sugeruję, abyś nie spieszył się i pomyślał, zanim wykonasz ruch. Postaraj się zachować jak najwięcej ruchów. Im więcej ruchów pozostawisz po ukończeniu poziomu, tym więcej elementów specjalnych pojawi się losowo. Te elementy aktywują się same i dają monety, gdy zostaną aktywowane. Im więcej ruchów zostało, tym więcej monet bonusowych można uzyskać.

Podstawowe strategie – elementy nieruchome

Istnieje kilka elementów, których nie można przenieść, takich jak kawałki cementu i pudełka. Te elementy można usunąć tylko wtedy, gdy dopasujesz elementy znajdujące się obok nich. Dlatego gorąco polecam najpierw usunięcie tych nieporuszalnych elementów. Po wyczyszczeniu są zwykle zastępowane zwykłymi elementami, które można przenosić / dopasowywać.


Podstawowe strategie – użycie boosterów

Dopalacze działają tak samo jak specjalne elementy, ale różnica polega na tym, że możesz ich użyć przed rozpoczęciem poziomu (boostery Headstart) lub podczas poziomu. Istnieją 3 rodzaje wzmacniaczy Headstart, które możesz wybrać.

  • 2 dodatkowe bomby
  • 2 dodatkowe wiertła
  • Bateria

Istnieje również inny sposób na uzyskanie boosterów Headstart. Można to zrobić, utrzymując czystą passę na poziomach, aby uzyskać mnóstwo boosterów headstart. Jednak gdy nie uda ci się wyczyścić poziomu, stracisz wszystkie nagrody i będziesz musiał zacząć wszystko od nowa. Zachowaj swoje boostery i używaj ich na trudniejszych poziomach, aby ułatwić sobie czyszczenie.

Wykonuj codzienne zadania i zbieraj nagrody za postęp

Pamiętaj, aby również ukończyć wszystkie codzienne zadania, w których możesz uzyskać punkty aktywności za każde wykonane zadanie. Po osiągnięciu określonej liczby punktów aktywności możesz stuknąć w jajka powyżej i prezenty po lewej stronie, aby uzyskać gotówkę + boostery. Pamiętaj, że codzienne zadania będą resetowane co 24h, a punkty aktywności będą resetowane w każdy poniedziałek. Po osiągnięciu określonego poziomu możesz kliknąć obecną ikonę w prawym górnym rogu pokoju, aby odebrać nagrody „Prezent za postęp”.

Codzienne logowanie i wydarzenia

Nawet jeśli często nie grasz w tę grę, proponuję logować się codziennie, aby otrzymać codzienne nagrody. Będziesz mógł zdobyć specjalny mebel, jeśli będziesz regularnie logował się do końca miesiąca. Pamiętaj, aby również brać udział w Wydarzeniach, ponieważ dają one mnóstwo specjalnych nagród, jeśli w nich uczestniczysz. Na marginesie możesz połączyć swoje konto z Facebookiem, aby uzyskać dodatkowe 50 gotówki.

Dziękuję bardzo za przeczytanie tego poradnika. Jeśli jesteś nowy w tej grze, możesz pobrać tę grę na system iOS lub Android.


Gry podobne