Jeśli nie macie jeszcze dość kolejnych symulacji, w których prowadzić będziecie swoje własne wesołe miasteczko to możecie już dziś sprawdzić przeglądarkową grę My Fantastic Park od studia Upjers (Zielone Imperium). Tutaj każdy z nas będzie miał okazję wykazać się prawdziwą smykałką do robienia interesów, zarówno tych małych jak i tych bardziej intratnych. Naszym głównym zadaniem przed jakim postawi nas omawiana produkcja będzie budowanie, planowanie i poszerzenia z początku i tak niepozornego wesołego miasteczka.

my fantastic park 2


Jednak nie rozbudowa będzie najcięższym wyzwaniem dla nowych dyrektorów My Fantastic Park, bo aby cokolwiek zbudować potrzebne będą nam oczywiście fundusze, a ich pozyskanie nigdy nie było zbyt proste. Dlatego zadbanie o stałe przychody w naszym biznesie odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju parku rozrywki. Głównie musimy skupić się na zdobywaniu tzw. lunadolarów, ale w porównaniu do waluty premium, lunadolary są bardzo proste do pozyskania bo dostaniemy je zarówno ze sprzedaży biletów (patrz kasa przy samym wejściu do miasteczka), ale także jeśli postawimy w naszym parku różnego rodzaju stoiska jak budki z napojami, jedzeniem, zabawkami czy nawet pamiątkami to one także będą na nas zarabiać. No chyba ze odwiedzające nas osoby to będą same sknery, ale tak czy inaczej to wirtualny świat, więc nigdy nie może być tak źle, aby nie było lepiej. Ale musicie mieć na uwadze, że przychodzą odwiedzać nasze wesołe miasteczka naprawdę różni ludzi, a każdy z nich jest pewną indywidualnością dążącą do zaspokojenia głównie własnych potrzeb. A jeśli nam uda się każdego z nich zadowolić, zadbamy o to czego pragną to na pewno wydadzą o wiele więcej podczas kolejnych odwiedzin. W realnym życiu ciężko jest odgadnąć czego tak naprawdę pragną nasi goście, ale w My Fantastic Park sprawa jest o tyle prostsza, że nad każdą postacią wyświetlana jest specjalna chmurka, która mówi nam o tym czego ktoś pragnie, szuka i na co liczy. Jedyne czego musimy się nauczyć to rozpoznawać symbole ukazujące się w owych chmurkach. Ja chyba najczęściej natrafiałem na takie życzenia jak „więcej karuzel” czy też „gdzie jest stoisko z jedzeniem”, albo „szukam toalety”. Wydaje się to lekko głupie, ale czy w Waszym wesołym miasteczku od samego startu nie powinno być takich podstawowych elementów? Jednak jeśli ich jeszcze nie macie, to zaplanujcie ich postawienie, ale osobiście polecam przyjmować taktykę taką, że budujemy najpierw to czego żąda największa ilość osób. Taki system pozwoli Wam na stały przypływ gotówki, no i co najważniejsze na pewno nie zbankrutujecie na samym starcie.

my fantastic park 3

Jednak nie skupiamy się podczas rozbudowy naszego parku rozrywki tylko na samych budynkach, które przynoszą zyski i po wybudowaniu już kilku kluczowych budek z jedzeniem, z zabawkami czy też samymi napojami należy nieco upiększyć cały krajobraz w My Fantastic Park. Do tego przygotowano nam szeroki wachlarz dekoracji, ale nie dajcie się zwieść poglądowi, że one tylko dodają nieco animuszu naszemu miasteczku bo spełniają one również inne, dość istotne zadanie – dostaniemy za nie punkty doświadczenia i to nie jeden raz, ale jeśli to są jakieś krzewy, kwiaty itp., to przy każdej próbie dbania o nie dostaniemy kolejne PD. Teraz pewnie pomyślicie, że ważniejsza jest kasa od doświadczenie, ale im więcej zdobędziemy PD tym nasz poziom rozwoju będzie wzrastał, a co za tym idzie odblokowywać będziemy kolejne ważne elementy, budynki, dekoracje dla naszego wesołego miasteczka.


Dobrze, ale jak to wszystko wygląda od samego początku? Otóż naszą karierę dyrektora zaczynamy od podstawowych budynków, a pierwszą (wg mnie najfajniejsza) strukturą, której nie może zabraknąć a parku rozgrywki jest co? Otóż strzelnica, gdzie możemy pobawić się w zbijanie puszek może dać naprawdę sporo radości naszym klientom, a co za tym idzie przyniesie nam ładny zastrzyk gotówki na start. Oprócz tego będziemy mieli do wyboru inne małe atrakcje takie jak chociażby: bokser, karuzela dla dzieci, łańcuchowa, teatr lalek, oldtimer, czarodzieje, plac zabaw dla wszystkich poszukiwaczy przygód, gabinet luster i space shuttle.

my fantastic park 4

W miarę naszego rozwoju zostaną odblokowane budynki/atrakcje już wyższego rzędu, takie które przyniosą nam o wiele większe profity, ale również będą przyciągały o wiele większą liczbę zwiedzających. Jednak w grze My Fantastic Park najlepsze są ogromne dekoracje i tu na przykład jest to Aqua Gigant i Księżycowy Express. Tak czy inaczej najlepszy dla naszego parku rozrywki jest ciągły rozwój, stała rozbudowa i zapewnianie klientom jak najbardziej interesujących atrakcji.


Gra może przyciągnąć ogromną rzeszę fanów, choćby tych którym znudziła się gra Rollercoaster Mania. Tutaj znajdziecie naprawdę ciekawe wizualnie elementy, liczne animacje i dobrze dopracowaną grafikę. Na nudne, deszczowe wieczory prezentowana produkcja może być jednym z najlepszych naszych wyborów. Polecemy!


Gry podobne