My Emma to jedna z najsłodszych symulacji na Androida i iOS, w którym stawiane nam jest jedno z najważniejszych pytań – czy mamy wszystko co potrzebne, aby wychować dziecko? Na razie dostępna do wychowania jest jedynie dziewczynka, tytułowa Emma, choć imię jej możemy nadać jakie się nam tylko spodoba. Pewnie już jesteście zaznajomieni z grą, ale wydaje mi się, że kilka wskazówek zawartych w tymże poradniku pomoże wam grać o wiele łatwiej i odnosić kolejne sukcesy w wychowaniu swojego wirtualnego potomka.

Wszystko kręci się wokół kasy

Podobnie jak w prawdziwym życiu – masz dziecko to masz i wydatki. W My Emma aby utrzymać dziecko szczęśliwe potrzebujemy sporej ilości monet. Na szczęście większość aktywności jakie dostępne są w grze przynoszą nam je w różnych ilościach. Upewnijcie się, że robicie wszystko co tylko możliwe i powiększajcie swoje domowe budżety.


my emma android

Podwój swoje wygrane dzięki reklamom

Po ukończeniu gry możemy obejrzeć reklamę i tym samym podwoić swój wynik w monetach. Upewnijcie się jednak, że robicie to wtedy, gdy zbierzecie naprawdę sporą ilość monet, gdyż nie warto tego robić za każdym razem choćby z tej racji, że ilość reklam każdego dnia jest ograniczona. Tym samym podwajajcie w ten sposób tylko najlepsze i najwyższe wyniki.

Idź na maraton mini gier

Wiem, że nie miło jest przyglądać się jak wiele potrzeb naszego malucha nie jest zaspokojonych, ale prawda jest taka, że jeśli zostawimy je samo sobie na pewien czas to nic złego się nie stanie. Warto poświęcić nieco czasu na maraton kolejnych mini gier. W zależności od aktualnego poziomu jaki posiadacie, w grze odblokowują się kolejne mini gierki. Są one najprostszym sposobem na zdobycie dodatkowym monet. Z doświadczenia wiem, że Bullseye daje ich największą ilość w porównaniu do zainwestowanego czasu, ale Cupcake jest z drugiej strony najłatwiejszą z nim.


my emma android 2

W sumie nie ważne, którą z gier wybierzecie, zagrajcie 10 albo 15 razy pod rząd i cieszcie się dodatkowymi monetami. Grając w jedną z nich dziesięć razy powinniśmy zarobić około 1000 monet, ale przecież możecie grać o wiele więcej.

Skup się na potrzebach dziecka

Nasze dziecko posiada kilka podstawowych potrzeb, które musimy starać się zaspokoić tak szybko jak to tylko możliwe. Możemy sprawdzić aktualne potrzeby dziecka poprzez tapnięcie na ikonę domu i sprawdzenie każdego pokoju po kolei, każdy z nich ma osobny wskaźnik i im bardziej jest wypełniony na zielono tym lepiej dla nas. Jeśli jest on jednak pusty to oznacza, że potrzeby nie zostały zaspokojone w żaden sposób. Rób wszystko, aby zapełnić ów pasek, a dziecko dzięki temu będzie szczęśliwe i zdrowe.


Więcej akcji, większe nagrody

Im więcej rzeczy zrobimy w danym pokoju, więcej akcji jedna za drugą tym większa nagroda nas czeka na końcu. Przykładowo biorąc kąpiel zacznijcie od mydła, użyjcie szczoteczki do zębów, szamponu, a dopiero później przejdź do prysznica i suszenia ręcznikiem. Podobne zabiegi stosuj również podczas innych czynności, jak najbardziej omijaj, jak tylko się da końcowego kroku każdej czynności.

Im droższy przedmiot tym lepsze rezultaty

Widać to najlepiej podczas karmienia dziecka, im droższe jedzenie mu dajemy tym zyskujemy szybciej i lepszy efekt. Oczywiście nie jest to wymagane i ten sam efekt można osiągnąć nieco dłuższą drogą.

Nowe kontra stare ubrania

Jednym z najczęstszych błędów jest kupowanie coraz to nowszych i nowszych ubranek dla dziecka. Dziecko ciągle chce nowych ubrań, ale w miarę upływu czasu stają się one niesamowicie drogie, choć pozornie bez nich nasze dziecko nie będzie szczęśliwe. Ale zauważyłem jedna ciekawą rzecz, jeśli mamy do wyboru obecnie kilka zestawów ubrań to użyjcie tych co już macie, jeśli dziecko żąda nowych ubrań to podmieńcie obecne na jakiekolwiek inne i mimo wszystko będzie zadowolone.


Gry podobne