Prawdziwy entuzjasta tajemnic zawsze szuka wskazówek. W grze przygodowej od studia Nordcurrent o nazwie Murder in the Alps musisz być wyjątkowo spostrzegawczym podczas szukania wskazówek, jeśli chcesz rozwiązać ostatecznie tajemnicę jaką skrywa prezentowana tu historia. Ta gra z ukrytymi obiektami na Androida i iOS jest inna niż wszystkie. Akcja toczy się w hotelu w latach 30. XX wieku, gdzie nagle zaginął jeden z gości. Wcielisz się w rolę Anny Myers, dziennikarki z nosem do tajemnic. Rozwiązujecie zagadkę zaginionego gościa, ale zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Historia rozwija się w miarę postępów w grze, a fabuła staje się bardziej skomplikowana, gdy odkrywasz nowe informacje. Jest dziesięciu podejrzanych i będziesz musiał zdecydować, kto jest winny. Czy masz to, czego potrzeba, aby znaleźć winowajcę? Dobrze, że możesz polegać na naszym poradniku, który pomoże ci postawić przestępcę przed wymiarem sprawiedliwości!


Szukaj czegoś błyszczącego

Gra pozwala eksplorować różne lokalizacje, ale przeważnie będziesz śledzić narrację prezentowaną podczas zabawy. Jeśli osiągniesz punkt, w którym nie masz pewności co dalej, po prostu rozejrzyj się za czymś błyszczącym. Stuknięcie w błyszczący obiekt zwykle powoduje uruchomienie gry z ukrytymi obiektami. Następnie otrzymasz listę przedmiotów do znalezienia na ekranie. Znajdź je wszystkie, aby kontynuować historię.

Nie wszystko jest w zasięgu wzroku

Jeśli grałeś w inne gry z ukrytymi obiektami, możesz oczekiwać, że wszystkie elementy będą na ekranie, tylko w różnych ułożeniach i rozmiarach. W tej grze tak nie jest. Ponieważ gra symuluje dochodzenie policyjne, więc będziesz musiał trochę się napocić. Niektóre elementy na liście zostaną ukryte wewnątrz lub za innymi elementami. Te przedmioty mogą znajdować się w szafkach, mogą być ukryte w przedziałach lub po prostu stać za innym przedmiotem. Upewnij się, że zajrzysz do wszystkiego, co może być pojemnikiem lub przykrywką, aby znaleźć wszystkie potrzebne rzeczy.


Mini gry są opcjonalne

Oprócz głównej mechaniki ukrytych obiektów gra oferuje także kilka mini-gier, w które można grać ale nie trzeba. Na przykład możesz grać w pasjansa w lobby hotelowym na początku gry. Możesz grać tyle ile chcesz, ale tak naprawdę nie przyczynia się to do rozwiązania żadnej tajemnicy. Jeśli nie zależy ci na pasjansie, możesz go pominąć i przejść dalej. Przycisk pomijania pojawi się po kilku sekundach, więc po prostu dotknij go i przejdź do głównej rozgrywki.

Użyj wskazówek, aby kontynuować

Ponieważ gra nie ma żadnej formy waluty premium, korzystanie ze wskazówek jest bezpłatne. Po skorzystaniu z podpowiedzi musisz poczekać chwilę, zanim zdobędziesz kolejną, więc nie zakładaj, że gra będzie łatwa tylko dlatego, że podpowiedzi są bezpłatne. Możesz użyć podpowiedzi zarówno w części eksploracyjnej, jak i na etapie ukrytych obiektów w grze. Staraj się powstrzymywać od korzystania ze wskazówek, dopóki ich naprawdę nie potrzebujesz, ponieważ nie chcesz spędzać zbyt wiele czasu, czekając na następną wskazówkę.

Sprawdź mapę

Mapa pokaże wszystkie lokalizacje, do których możesz przejść, a także te, które już przeszukałeś. Zobaczysz także swoją bieżącą lokalizację. Stuknięcie w budynek w innym obszarze pokaże wszystkie piętra tego budynku. Będziesz mógł zobaczyć wszystkie pokoje, które można zbadać w ten sposób. Jeśli utkniesz w opowieści, spróbuj sprawdzić na mapie inne miejsca, które możesz odwiedzić. Wskazówka może znajdować się w innym miejscu.


Czas rozwiązać tajemnicę Morderstwa w Alpach! Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby znaleźć winowajcę!


Gry podobne