Możecie nienawidzić tego typu gry, ale gatunek K-Pop rozwija się coraz dynamiczniej i jest jednym z najpopularniejszych w Azji, ale rozpościera się również powoli na cały świat. Ale jeśli macie choć odrobinę chęci na wirtualny taniec to zapraszam do Mstar Online, grę muzyczną opublikowaną przez Garena. Oczywiście jest to produkcja bazująca na kliencie, więc pierwsze co musimy zrobić to ją pobrać i zainstalować. Jeśli graliście kiedykolwiek w gry takie jak Audition czy Project DIVA i opanowaliście tam kontrolę nad postacią to w Mstar nie będziecie mieli zbyt wielu rzeczy do przyswojenia. Ideą gry jest przyciskanie odpowiednich klawiszy w rytm lecącej muzyki co sprawia, że nasza postać zaczyna tańczyć. Możemy zostać poproszeni o kliknięcie pojedynczego klawisza, albo kombinacji kilku różnych – wszystko zależy od muzyki i instancji w jakiej przebywamy aktualnie. Klikając na właściwe przyciski zbieramy punkty, a taniec odbywa się na parkiecie, gdzie również bawią się inni gracze. Możemy tym samym konkurować z innymi, nawet w konkursach z parami. W takim przypadku, gdy tylko umilknie muzyka punkty są podliczane i porównywane między sobą. Para, albo gracz z ich większą ilością wygrywa i zgarnia większość nagród.

mstar online 001


Jednak skoro Mstar jest tak podobna do innych tego typu gier to co ją tak naprawdę wyróżnia? Otóż tutaj znajdziecie mnóstwo znanych grup muzycznych wliczając w to Super Junior, Girls Generation i Shinee. Dodatkowo mamy możliwość głosowania na styl ubioru innych graczy – coś ciekawego dla Pań. Ale skoro już jesteśmy przy temacie ubrań to system personalizacji, tworzenia i edytowania postaci jest jedną z mocniejszych stron gry i na pewno podczas tego procesu będziecie długo i dobrze się bawili. Edytować można kształt nosa, brwi, odległość pomiędzy oczami jak i sam kolor i długość paznokci. Jeśli chodzi o ubrania to w sklepie gry znajdziecie najnowsze stylizacje rodem z najsłynniejszych gwiazd muzyki pop w Korei.

Tak czy inaczej gry K-Pop to przede wszystkim agresywne kolory, jasne światła mrugające z każdej strony i zabawne taneczne kroki na parkiecie. Jeśli chodzi o te światła i kolory to nawet sami wydawcy zalecają, aby co pewien czas odejść od gry i dać odpocząć oczom.

mstar online 002


MStar Online to gra muzyczno-taneczna, więc na pewno nie dziwi nikogo to, że muzyka lecie na okrągło i nie ważne czy obecnie stoimy na parkiecie, czy przebieramy się w pokoju – słychać ją ciągle! Co według mnie chwilami staje się niezwykle uciążliwe. Bo ile razy można w ciągu jednej sesji gry słuchać tego samego kawałka – dwa, trzy razy i później mamy szczerze tego dość.

mstar online 003

Tak więc jeśli cokolwiek pociąga Was w grach muzycznych typu K-Pop to prezentowana dziś produkcja jest idealnym rozwiązaniem na nudne, jesienne wieczory. Wszystko tutaj jest niezwykle proste dopóki nie zmęczą Wam się palce, dopóty będziecie wygrywać.Gry podobne