Podczas gdy aplikacja przeznaczona na Androida i iOS została wydana tylko w określonych krajach to Mind Candy postanowiło Moshling Rescue udostępnić całemu światu za pomocą Facebooka. Gra zabiera nas do tajemniczego świata Monstro City, gdzie Big Bad Bill i jego koleżka Woolly Blue Hoodoos wywołali olbrzymi wybuch wulkanu. Miasto zostało spalone, a zamieszkujące je moshlingi uwięzione. Gracze muszą dołączyć do panteonu herosów, którzy spróbują uratować wszystkie żyjące jeszcze istoty. Wchodzimy w skórę młodej dziewczynki – Ellie – i za pomocą kolejnych poziomów z puzzlami match 3 postaramy się uwolnić uwięzione zwierzęta.

Każdy poziom w Moshling Rescue to inne ustawienie elementów, inna plansza jak i inne zwierzaki do uratowania. Niektóre z poziomów wymagają, aby doprowadzić Moshlingi na sam dół, a w innych musimy wkopywać się pod ziemię i niszczyć przeszkody blokujące wyjście uwięzionym zwierzakom, a wszystko to możemy wykonać dzięki kolejnym dopasowaniom co najmniej trzech identycznych symboli.


Opis gry Moshling Rescue

Na każdym poziomie stawiane są przed nami różne dodatkowe wymagania, ale jeśli nie uda nam się zdobyć za pierwszym razem dużej ilości punktów to zawsze konkretnych level możemy powtarzać w nieskończoność i zdobyć na tyle dużo punktów, aby zgarnąć maksymalne, trzy gwiazdki. Niekiedy wpadamy na poziom, gdzie jest boss, który będzie robił wszystko, aby nie udało nam się wykonać wszystkich, stawianych nam zadań.

Moshling Rescue 005

Na niektórych etapach musimy dopasować elementy jednego koloru, aby spełnić wymogi, a w innych mogą to być dowolne typy czy kolory. Tworząc dopasowania składające się z czterech, albo i więcej identycznych cukierków tworzymy wspomagacze, które w kolejnych dopasowaniach niszczą całe kolumny czy wiersze za jednym ruchem.


W Moshling Rescue, gdy ratujemy kolejne zwierzątka to są one automatycznie dodawane do kolekcji. Użytkownicy zarabiają w trakcie gry regularną walutę, gdy tylko uzbierają daną kolekcję. Wydać ją można na zakup waluty premium, albo dodatkowych bonusów tuż przed rozpoczęciem kolejnej gry. Tutaj bonusy mogą dodawać nam kolejne ruchy (na pojedynczym poziomie), albo tzw. tęczowy klejnot, który niszczy wszystkie cukierki danego koloru, albo i więcej.

Gra Moshling Rescue dostępna jest za darmo na Facebooku, gdzie w ostatnim czasie osiągnęła próg 215 000 aktywnych miesięcznie użytkowników, a wszystko możecie sprawdzić dzięki narzędziu AppData.

Zdjęcia z gryGry podobne