Nie wiem czy wiecie, ale kosmici istnieją i potrzebują już dziś waszej pomocy, gdyż rozbili się na nieznanej planecie, więc można powiedzieć, ze utknęli tam na dobre i nie ma za bardzo szans na powrót do domy, no chyba że jacyś mili gracze pomogą im zbudować nowy statek, który pozwoli im powrócić na macierzystą planetę. Jednak do tego daleka droga i aby przeżyć w nowym miejscu muszą się tutaj aklimatyzować, potrzebna jest żywność, więc bez zbudowania farmy się nie obejdzie. Również kosmici muszą mieć dach nad głową i tym samym musimy im najpierw pomóc rozbudować swoją wioskę, gdzie przeczekają okres przejściowy i będą mogli w niej na spokojnie skonstruować nowy statek.

Moonstars to kolejna gra przeglądarkowa od znanego chyba wszystkim wydawcy, studia Plinga, w której na nowo wkroczymy do świata sci-fi pełnego kosmitów, ale jakże uroczych. Naszym głównym zadaniem w grze jest budowa farmy, ale także innej infrastruktury pozwalającej naszym przyjaciołom poczuć się na obcej planecie prawie jak w domu. Do budowy będziemy potrzebowali surowców, które można wydobyć w okolicznych kopalniach, pozwolą nam one zbudować nawet specjalne portale czy stocznie, w których powstaną wspaniałe statki kosmiczne. Stary Techno pokaże nam co i jak robić, a sama gra po kilku minutach wciągnie nas bez reszty.


Moonstars

Pierwsze kroki w Moonstars polegają na wykonywaniu zadań z samouczka, zaczniemy oczywiście od zabudowania otrzymanego kawałka ziemi, ale najpierw musimy zadbać o to, aby wydobyć odpowiednie ilości eteru z okolicznych kopalń jak i pozyskać odpowiednio dużo kamienia i drewna, którego raczej w okolicy nam nie będzie brakowało. Zdobywanie surowców i rozbudowa farmy to tylko mała część tego co oferuje nam cała gra, będzie handel, będziemy odwiedzać sąsiadów – tak nie trafiliśmy tutaj sami, inni gracze czekają na nasza pomoc, a także czyhają na nasze surowce.

Na pewno nie będzie się nam tutaj nudziło, liczne zadania nie pozwolą nam odpocząć, a dodatkowo osiągnięcia z cennymi nagrodami zajmą nam jeszcze więcej wolnego czasu niż zakładaliśmy.


Po pewnym czasie na farmie zacznie brakować miejsca i gracze Moonstars muszą ruszyć do badania okolicy, aby poznać nowe tereny i poszerzać swoje ziemie. Za darmo tego nie zrobimy i zarówno za Klif, piaszczystą plażę czy kolejne wyspy zapłacimy spore ilości kasy, ale bez określonych w grze przedmiotów nawet kasa nam nie pomoże.

Zapraszając znajomych do gry zyskamy wymierne korzyści, a także przyjaciół z którymi można będzie dzielić się własnymi postępami. Łącząc grę z Facebookiem pokażemy innym jak wspaniałą farmę w Moonstars udało nam się stworzyć.


Gry podobne