Moon Breaker jest grą MMORPG 3D osadzoną w realiach sci-fi, w szerokim i nieskończonym kosmosie. Za grę odpowiada studio Uber Entertainment. Gracze wkraczają do alternatywnej rzeczywistości w czasach drugiej wojny światowej, gdzie dwie frakcje walczą o kontrolę na kopalniami Helium 3 na księżycu! Mówi Wam to coś? Ostatnio o tym nakręcono film, nie wnikam w jego jakość, ale kto jest pasjonatem kina ten na pewno kojarzy. Wracajac to tematu, to właśnie paliwo Helium 3 stało się międzygalaktyczną walutą i jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów na świecie. Wciel się więc już dziś w pilota i opowiedz się albo po stronie rządu, albo po stronie piratów i walcz o kontrolę nad księżycem. Dołączyć możemy do zabawy poprzez Google Chrome, albo można pobrać plik z grą za pomocą Steam. To naprawdę niewielki plik do pobrania, więc spokojnie można sobie na to pozwolić. Po zalogowaniu możemy dołączyć do walki razem a maksymalnie 32 graczami.

gra mmorpg moon breaker 001


 

 

W grze MMORPG Moon Breaker znajdziecie niewiele bo tylko kilka dostępnych trybów gry, jednym z nich jest Carrier Assault, gdzie jesteśmy losowo przydzielani do jednej z dwóch frakcji tak więc tworzą się dwa odrębne zespoły. Każda drużyna musi bronić swojej bazy, w której można rozmieścić dodatkowe wieżyczki obronne itp. Każda taka partia trwa około 15 minut. Ponieważ czasami drużyny są ustawione na full członków to w trakcie walki widać tylko błyski i ogień palonych statków, wybuchających rakiet, roztrzaskiwanych asteroid i gwiazd. Sterowanie jest dość intuicyjne w grze Moon Breaker, używamy do poruszania się klawiszy WASD.


 

gra mmorpg moon breaker 004

 


W przeciwieństwie do gry mmorpg Black Prophecy nie znajdziecie tutaj misji PvP. Tryby i mapy generowane są tutaj losowo, ale od czasu do czasu mamy możliwość zatrzymania się na konkretnej mapie. Ale sprawa także w dużej mierze zależy od innych członków danej serii bo mogą zawetować dany tryb i mapę i będzie losowanie odbywało się na nowo.

 

gra mmorpg moon breaker 002

 

 

W innym trybie gry Capture the Flag znów rywalizują dwie drużyny między sobą i nie kradniemy tutaj flagi, a zbiornik z Helium-3, gdy już go zdobędziemy musimy jak najszybciej powrócić do swojej bazy. Kiedy statek niosący skradziony zbiornik zostanie zniszczony to paliwo wraca do właściciela w ciągu 30 sekund. Ten zespół, który dokona takiej kradzieży trzykrotnie i to z powodzeniem wygrywa. Statek, który porwał zbiornik łatwo rozpoznać bo nad nim pojawia się malutka flaga.

W grze MMO 3D Moon Breaker możemy poprawiać swoją tzw. wiarygodność, tutaj zwaną Cred, podnosimy ją za każdym precyzyjnym strzałem. W trybach takich jak Search and Destroy staniemy przed wyzwaniem wyeliminowania jak największej ilości statków, dzięki czemu możemy zebrać niewiarygodnie dużą ilość Cred. Zespół, który zbije najwięcej statków, albo osiągnie liczbę 50 jako pierwszy wygrywa rundę. Jak widzicie całość gry opiera się przede wszystkim na współpracy, dlatego ważna tutaj jest komunikacja. W grze zaimplementowano kluczową funkcję, która właśnie pomaga na właściwą interpretację komunikatów przesyłanych między graczami. Im więcej zbierzemy wiarygodności tym więcej funkcji odblokują się dla gracza, a co za tym idzie w hangarze zobaczymy więcej statków, którymi stoczymy kolejne batalie. Statki podzielone zostały tutaj na klasy od lekkich myśliwców po wielkie bombowce. Każda z tych klas zawiera po pięć i więcej statków, które mogą być odblokowane. Skoro całość fabuły ma opierać się na drugiej wojnie światowej to i statki mają jakieś cechy nawiązujące do tych krwawych czasów. Odblokować możemy np.: F-3 Mamba, Cobra, M3, M10 Krait V-66 Viper, F-3X SideWinder, FM-25 Nighthawk, G5 zimorodek, x99 Merlin, FH-90 Stingray, FH-100 Hammerhead, FH-200 Piranha, A80 Barracuda, FH-250 Swordfish, B-7 Rhino, B-10T Timberwolf, H4b Bison, B-10X Panther, a także B-10G statek Grizzly.

 

gra mmorpg moon breaker 003

 

 

W darmowej grze MMORPG Moon Breaker możemy ulepszać nasze statki, mamy pięć poziomów ulepszeń, a także mnóstwo opcji personalizacji. Jednak jak do większości rzeczy do ulepszeń potrzebujemy Cred. Możecie ulepszyć silnik maksymalnie, aby być jak najszybszym, albo skoncentrować się na tarczach czy samej broni. Wszystko to zależy od strategii przyjętej w danej chwili przez Nas.

Bez wątpienie ta wspaniała kosmiczna strzelanka zarówno dostępna w wersji przeglądarkowej jak i klienta da nam niezwykłe doświadczenia za każdym jej uruchomieniem. Można poniekąd porównać ją do Ace Online, ale bliżej jej do arkadówek z lat dziewięćdziesiątych. Każdy fan shooterów i MMO powinien wypróbować tą darmową grę.


Gry podobne