W grze na facebooku Monster World nie jest tak łatwo zarobić monety jak zdobywać doświadczenie. Mam dla Was kilk wskazówek jak najlepiej dysponować swoją gotówką w grze, pomogą Wam one szybciej się rozwinąć, a co za tym idzie zarabiać coraz więcej i więcej. Wszystko jest bardzo proste i polega na logicznym myśleniu, moich spostrzeżeniach i łatwości wykonania, ale też dużo zależy od Was, czy zastosujecie się do moich rad.

Gratisowe monety

Unikaj kupowania roślin

Kupowanie roślin na rynku jest bezsensowne, gdyż to kosztowny biznes i daje później bardzo niskie zarobki jeśli próbujemy je później sprzedać. W pewnym momencie gry będziemy otrzymywać darmowe rośliny. Używajcie właśnie ich i nie kupujcie tych samych, podwajajcie je i podwajajcie, aż będzie ich dostateczna ilość. Zobaczycie, że to się bardziej opłaci.


Nie opróżniaj swoich półek

Kiedy opróżnicie półki w swoim magazynie to przez siłę będzie trzeba kupować nowe rośliny w sklepie gry, a jak wspomniałem wcześniej nie jest to opłacalny interes. Jeśli planujecie sprzedać swoje roślinki to zostawcie troszkę na nasiona, później zobaczycie, że się przydadzą, a będziemy tym sposobem ciągle zarabiać nie trwoniąc przy tym żadnych monet.

Sprzedawaj rośliny tylko Robertowi

Nasz ukochany Robert Robot płaci nam dużo więcej za rośliny aniżeli w sklepie. Przed sprzedażą upewnijcie się, że macie te roślinki w zapasie, tak aby nawet po sprzedaży coś nam zostało w magazynie. Robert często chce dwa, albo trzy rodzaje roślin i póki nie mamy wszystkich nie możemy mu nic sprzedać. Wartość roślin zmienia się z każdą jego wizytą w naszym ogrodzie, więc jeśli cena Was zadowala to idźcie i sprzedawajcie.

WARTO ZOBACZYĆ  Little Big Planet 2 - Poradnik jak przejść grę!

Pilnuj apetytu ogrodowych przyjaciół

Zanim wyjdziesz z gry sprawdź czy nikt z naszych „domowników” nie jest głodny, bo nie tylko nie będą podlewać roślinek, ale też bez ich pomocy one wyschną, lepiej ich nakarmić na 24h i dopiero iść spać. Dodatkowo kupując posiłek na 24h zaoszczędzimy monety, niż gdybyśmy kupowali godzinne posiłki.


Szybkie zdobywanie poziomów

Zdobywanie doświadczenia jest łatwiejsze niż zdobywanie monet, trzymajcie się poniższych wskazówek, a nie powinno być problemów.

Sadź rośliny co minutę, albo co godzinę

To bardzo dobry sposób dla początkujących, na początek wybierzcie roślinki co rosną co 12 minut, albo co godzinę, miejsca są na starcie ograniczone więc musicie się z tym liczyć. Sadzenie roślin da nam punkty doświadczenie, najmniejszą ilość za zasadzenie rośliny jaką możemy dostać to 2EXP. Więc teoretycznie sadząc co 12 minut zdobędziemy więcej expa niż sadząc co godzinę.

Zbieraj swoje plony

Jednak również zbieranie plonów w Monster World daje nam poważny zastrzyk expa. Więc zbierając je również dostaniemy doświadczenie. Każda roślina daje nam różną jego ilość. Warto zauważyć, że są rośliny za których zebranie dostaniemy o wiele więcej doświadczenia niż za zasadzenie. Najlepszym przykładem jest Miłostek Pospolity.

Dekoruj swój ogród

Dekorowanie ogrodu w Monster World nie tylko dodaje nam punkty do zadowolenia/szczęścia, ale także dodaje nam doświadczenia. Im wyższa wartość dekoracji tym więcej dla nas expa. Wybierajcie tylko te za monety, choć i tak te lepsze dekoracje dostępne są przy wyższych poziomach. Ale chwilka, musicie rozbudować najpierw swój ogród, zebrać dobry zapas monet i wtedy dopiero można zaczynać dekoracje, nie róbcie tego wcześniej bo wypieniężycie się niepotrzebnie co spowolni Wasz rozwój. A dekoracje są drogie!

WARTO ZOBACZYĆ  Little Big City: Poradnik do gry - podstawy rozbudowy miasta

Jak usunąć strajk?

Kupować należy dekoracje, za które zdobędziemy serduszka, a strajk minie sam.


Gry podobne