Gra Monster Madness to nowy shooter, który stworzono w stylu popularnych komiksów z widokiem izometrycznym, podobnym jak mamy grając choćby w Diablo, więc całą zabawę widzimy tak jakby z lotu ptaka, dosłownie od góry, dzięki czemu mamy większe pole widzenia i lepsze manewry, jak i szybsze, możemy wykonywać. To potworowe szaleństwo zaczyna się od niewinnej imprezy, którą zorganizowali, pod nieobecność rodziców, Zack, Jeniffer, Andy i Carrie, w domu Zacka, ale nie wszystko poszło po ich myśli. W trakcie zabawy zostali zaatakowani przez tytułowe bestie, które nie pozostawili im żadnego wyboru, więc chwytają panicznie za broń i ruszają do walki, aby ocalić Ziemię.

 


Czy odeprzesz atak kosmitów?

 

Marsjanie jednak musieli się najpierw pozbyć wszystkich dorosłych torując sobie drogę do drugiej fazy inwazji. Używają do walki specjalne Tokeny Potworów, dzięki którym przywołują najdziksze, kosmiczne bestie osłabiają ziemską obronę. Najeźdźcy liczą na to, że w łatwy sposób uda im się opanować planetę, ale nie wzięli pod uwagę tego, że ich tajemnicze tokeny w ogóle nie zadziałają na nikogo poniżej 18-tego roku życia. Tym samym nasi bohaterowie – Zack Fowler (Kujon), Andy Gomez (Skater) Jennifer Sweeney (cheerleaderka) i Carrie Rosenberg (Gotka) – muszą odbić miasto z ręki Marsjan i ruszyć na pomoc całej planecie. Dzieciaki więc odbijają z rąk kosmitów blok po bloku, aby koniec końców dotrzeć do statku matki i stoczyć Walkę o Ziemię.

Monster Madness Online 1


Akcja gry Monster Madness toczyć się będzie w pięciu różnych miejscach, zarówno na terenach podmiejskich, w szkole czy nawet w supermarkecie. Tak czy inaczej, gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli czeka Nas po sześć poziomów w każdym z tych miejsc. Każdy poziom został tak przygotowany, aby jego przejście nie zajmowało zbyt wiele czasu, ale 20 minut (jak twierdzą autorzy) to mimo wszystko kawał czasu i trzeba sporej cierpliwości, aby dotrzeć do celu. Oczywiście jeśli w danym miejscu nie poszło coś po Naszej myśli, nawet jeśli wygraliśmy, to w każdej chwili mamy możliwość powtarzania rundy i tak do momentu, aż to Nam się nie znudzi.

Dróg na tamten świat jest wiele, a i od gracza zależy jak i czym odeśle tam swoich przeciwników. Sama gra ma wbudowany potężny arsenał, a i nie zabrakło możliwości tworzenia własnego sprzętu z tego co zdobyliśmy podczas walki. Co więcej, jeśli uda Nam się zdobyć jakiś pojazd to i jego da się wyposażyć w dodatkową broń, dzięki czemu przedzieranie się poprzez legiony kosmitów będzie o wiele łatwiejsze.

Monster Madness Online 2


Co do samej grafiki to fani strzelanek online naprawdę nie mają tutaj co narzekać. Całość gry napędza graficzny silnik Reality, który stworzyło dla Nas studio EpiC Games. Wszystko w grze co Nas otacza, każdy przedmiot (no prawie każdy) jest gotowy do użycia i jeśli mamy choć nieco oleju w głowie to będziemy podczas trudnych chwil ratowali się czym tylko się da. Przecież w potwora można rzucić kubłem na śmieci, albo wysadzić stojący blisko niego samochód. Dlatego warto korzystać ze wszystkiego co da się przesunąć, czym da się rzucić, albo co da się wysadzić – wszystko jest dla ludzi, nie pozwólmy by obcy skorzystali z tego pierwsi.

Monster Madness Online 3

Gra Monster Madness Online oferuje kilka trybów zabawy począwszy od kampanii w różnych instancjach, w których udział może wziąć do czterech graczy jednocześnie po najpopularniejszy Survival, w którym musimy bronić Suburbia tak długo jak to tylko możliwe. Dodatkowo w systemie zabawy PvP mamy pole walki, które pomieści maksymalnie 16 graczy, gdzie dostępne będą pojazdy, działka, gdzie zawalczymy w różnych wariantach zabawy, zarówno CTF jak i Team Deathmatch.

Jednym słowem, Ci którzy odważą się wcielić w rolę uczniów, którzy muszą ocalić miasto przed najazdem kosmitów muszą już dziś założyć konto i rozpocząć zabawę na całego.

[youtube id=”xB0N_Le0dCM” width=”633″ height=”356″]


Gry podobne