Monato Esprit jest grą 3D, fantasy MMORPG, której oparta jest głównie na elementach gospodarczych. Nie ma tutaj żadnych NPC, a gracze skupiają się głównie na handlu przy użyciu waluty MetaTIX.

Każdy nowy gracz może wybrać z pośród sześciu dostępnych klas postaci, o ile wcześniej osiągnął poziom 5. Wirtualnej waluty używamy do aukcji i innego rodzaju transakcji.


Wirtualną kasę możesz otrzymać także poprzez liczne zadania, a także podczas eksploracji lochów. Jeśli chodzi o zabijanie stworów to możemy także mieć z tego zysk w postaci kasy czy też sprzętów eksploatacyjnych, a także różnego rodzaju eliksirów, tak więc nie zupełnie należy inwestować w MetaTIX.

Klasy postaci:

Hwarang – wojownicy, którzy korzystają z oburęcznych broni i potrafią wyrządzić poważne szkody.


Templar – Bardziej obronna klasa, która używa mocnych tarcz, aby chronić siebie i innych.

Mage – Posiadają ofensywne czary z każdego z czterech żywiołów.

Kleryk – Typowy buff, posiada czary które wspomagają innych w walce, leczą czy też zwiększają obronę.


Harlequin – Typowy łotr w grze, posiada umiejętności maskowania, dzięki czemu jest przebiegły.

Sheriff – Wojownicy, jednak korzystają oni z broni palnej, aby walczyć na odległość. Bardzo słabi w walce wręcz.

Monato Espirit 002

Po stworzeniu postaci w Monato Esprit dla graczy udostępniany jest rozbudowany tutorial, który można pominąć, jednak osobom, które pierwszy raz spotykają się z tym tytułem nie jest taka akcja zalecana. A czemu? Ponieważ wprowadzi nas on w tajniki gry i w całość rozgrywki. Dodatkowym atutem jest to, że po jego ukończeniu będziemy mieli już 5 poziom, co oznacza swobodny wybór naszej klasy postaci, które przedstawiłem powyżej. Każdy NPC w tutorialu Monato Esprit uczy nas czegoś nowego od craftingu po sztuki walki. Ważne jest aby odbyć praktykę u każdego z nich. Wszystko jest dopracowane i opisane ze szczegółami więc nie powinniśmy mieć tutaj żadnych problemów.

Zdjęcia z gry


Gry podobne