Jak wiecie, tylko u nas znajdziecie wszystkie przepisy do gry Moja Kawiarnia. Dziś mamy dla Was przepisy na Naleśniki Francuskie, które nie tylko wyglądają apetycznie, ale i obłędnie smakują. Listę przepisów na naleśniki do gry My Cafe znajdziecie poniżej.

Naleśniki francuskie, zwane również crêpes, to cienkie, płaskie placki, które są podobne do tradycyjnych polskich naleśników, ale zwykle są większe i cieńsze. Zwykle podaje się je z różnymi dodatkami, takimi jak cukier puder, dżem, śmietana, owoce, miód, orzechy, czy nawet mięso i warzywa.


Do przygotowania naleśników francuskich potrzebujemy kilku podstawowych składników, takich jak mąka, jajka, mleko i masło. Składniki te są mieszane, a następnie smażone na gorącej patelni. Ważne jest, aby patelnia była dobrze rozgrzana, a ciasto naleśnikowe było cienkie i jednolite. Naleśniki francuskie zwykle smaży się tylko z jednej strony, a następnie składuje na talerzu i podaje z ulubionymi dodatkami.

Naleśniki francuskie są popularnym i uniwersalnym daniem, które można serwować na różne sposoby. Mogą być lekkim śniadaniem lub przekąską, a także daniem głównym, na przykład z mięsem i warzywami w środku. Mogą być również deserem, podawanym z owocami, dżemami, bitą śmietaną lub czekoladą.

Warto zaznaczyć, że naleśniki francuskie różnią się od galettes, które są tradycyjnymi naleśnikami z Bretanii, wykonanymi z mąki gryczanej, a nie pszennej. Galettes są zwykle serwowane z dodatkami takimi jak ser, jajka i szpinak, lub boczek i cebula.


Zwykłe przepisy na Naleśniki Francuskie

Klasyczny naleśnik z czekoladą
Skład: (naleśniki, syrop czekoladowy)

naleśnikiSyrop czekoladowy

Mocno czekoladowy naleśnik z bitą śmietaną
Skład: (naleśnik, wiórki czekoladowe, syrop czekoladowy, bita śmietana)


naleśnikiWiórki czekoladoweSyrop czekoladowyBita śmietana

Orzechowy naleśnik z karmelem i lodami waniliowymi
Skład: (naleśnik, orzechy laskowe, lody waniliowe, syrop karmelowy)

naleśnikiOrzechy laskoweLody wanilioweSyrop karmelowy

Przepisy specjalne na Zieloną Herbatę w grze Moja Kawiarnia

Naleśnik cytrynowo-truskawkowy z różą i szafranem
Skład: (naleśnik, cytryna, lody truskawkowe, płatki róż, szafran)

naleśnikiCytrynaLody truskawkowePłatki różySzafran

Naleśnik z lodami waniliowymi, śmietaną, gałką muszkatołową i kardamonem
Skład: (naleśnik, lody waniliowe, bita śmietana, gałka muszkatołowa, kardamon)

naleśnikiLody wanilioweBita śmietanaKardamonGałka muszkatołowa

Wyposażenie kawiarni – Naleśnikarka

Naleśnikarka staje się dostępna od 16 poziomu. Aktualnie dzięki niej można wykonać trzy normalne przepisy i dwa przepisy specjalne. Ich wykaz znajdziecie powyżej. Dodatkowo koszt takiej maszyny to 50 500 w wersji prostej i 465 000 w wersji stylowej.


Gry podobne