Kawa Raf to idealne połączenie espresso z lodami waniliowymi. Jeśli gracie w grę My Cafe to poniżej znajdziecie przepisy na kawę raf w Moja Kawiarnia. Aktualnie dostępne są 4 zwykłe przepisy na kawę i 4 specjalne, wymagające bardziej wykwintnych przypraw.

Kawa Raf to popularny napój kawowy, który składa się z espresso i mleka parzonego, podawanego w wysokim szklance lub kieliszku. Nazwa „Raf” pochodzi od francuskiego słowa „râpé”, co oznacza „starty” lub „utarty”, co odnosi się do sposobu, w jaki jest parzone mleko.


Do przygotowania kawy Raf najpierw należy przygotować espresso, a następnie spienić mleko. Można to zrobić za pomocą specjalnego urządzenia do spieniania mleka, ale również można użyć tradycyjnego spieniacza do mleka lub po prostu zamieszać mleko w garnku na małym ogniu, aż stanie się gęste i kremowe. Następnie, spienione mleko należy wlać do szklanki z espresso, zwykle w stosunku 1:1.

Kawa Raf jest zwykle podawana bez dodatków, ale można dodać cukier lub syrop, jeśli preferujemy słodszy smak. Napój ten jest często spożywany jako alternatywa dla klasycznej kawy z mlekiem lub jako wyjątkowa przekąska.

Kawa Raf jest popularna w wielu kawiarniach i barach kawowych na całym świecie. Ma łagodniejszy smak niż espresso i zwykle jest lekko słodsza dzięki spienionemu mleku. Jest to idealny wybór dla osób, które lubią kawę, ale nie chcą pić czegoś zbyt mocnego czy gorzkiego.


Zwykłe przepisy na Kawę Raf

Klasyczna kawa raf
Skład: (Kawa Raf)

Kawę Raf

Cytrusowa kawa raf
Skład: (Kawa Raf, cytryna, cynamon, syrop waniliowy)


Kawę RafCytrynaCynamonSyrop waniliowy

Kawa raf z czekoladą
Skład: (Kawa Raf, wiórki czekoladowe, syrop karmelowy)

Kawę RafWiórki czekoladoweSyrop karmelowy

Miętowa kawa raf z lodem
Skład: (Kawa Raf, mięta, lód, syrop waniliowy)

Kawę RafLódSyrop waniliowyMięta

Przepisy specjalne na Kawę Raf w grze Moja Kawiarnia

Czekoladowa kawa raf ze złotem
Skład: (Kawa Raf, syrop czekoladowy, wiórki czekoladowe, złoto)

Kawę RafSyrop czekoladowyWiórki czekoladoweZłoto

Kojąca kawa raf z żeń-szeń i guaraną
Skład: (Kawa Raf, żeń-szeń, wiórki czekoladowe, guarana)

Kawę RafWiórki czekoladoweGuaranaŻeń-szeń

Kawa raf z gałką muszkatołową i różą
Skład: (Kawa Raf, róża, gałka muszkatołowa)

Kawę RafPłatki różyGałka muszkatołowa

Kawa raf z popcornem, czekoladą i złotem
Skład: (Kawa Raf, popcorn, syrop czekoladowy, złoto)

Kawę RafSyrop czekoladowyZłotopopcorn

Wyposażenie kawiarni – Ekspres do Kawy Raf

Nalewak do Kambuchy staje się dostępna od 21 poziomu. Aktualnie dzięki niej można wykonać cztery normalne przepisy i cztery przepisy specjalne. Ich wykaz znajdziecie powyżej. Dodatkowo koszt takiej maszyny to 75 000 w wersji prostej i 385 000 w wersji stylowej.


Gry podobne