Dziś poznacie przepisy na przepyszny deser Crème Brulèe w grze My Cafe. Crème brûlée to przepyszny deser, który jest uwielbiany na całym świecie. Delikatny krem z jajek i śmietany przykryty słodką warstwą skarmelizowanego cukru. Naprawdę warto spróbować, a już dziś możecie ten deser przygotowywać na różne sposoby w grze Moja Kawiarnia.

Crème Brûlée to deser pochodzący z kuchni francuskiej, którego nazwa oznacza „spalony krem”. Jest to pudding na bazie żółtek jajek, śmietany, cukru i wanilii, a wierzch jest posypany cukrem i karmelizowany palnikiem lub podobnym narzędziem, aby utworzyć chrupiącą skorupkę.


Aby przygotować crème brûlée, najpierw musimy przygotować krem. W tym celu mieszamy żółtka jajek z cukrem, a następnie dodajemy śmietanę i wanilię. Całość dokładnie mieszamy, a następnie przecedzamy przez sitko, aby uzyskać gładką i jednolitą masę.

Gotowy krem wlewamy do niewielkich naczynek, takich jak porcelanowe miseczki do crème brûlée, a następnie umieszczamy w nich w lodówce na co najmniej dwie godziny, aby stężał.

Przed podaniem, cukier posypujemy równomiernie na wierzchu kremu, a następnie używamy palnika, aby karmelizować cukier i utworzyć chrupiącą skorupkę. Alternatywnie, można również umieścić crème brûlée pod gorącym grillem, aby karmelizować cukier.


Crème brûlée to elegancki i klasyczny deser, który jest idealny na specjalne okazje i romantyczne kolacje. Można go również łatwo przygotować w domu, używając niewielu składników i prostych narzędzi kuchennych.

Zwykłe przepisy na Crème Brulèe

Klasyczny deser Crème Brulèe
Skład: (Crème Brulèe)

Crème Brulèe


Cytrynowy deser Crème Brulèe z syropem karmelowym
Skład: (Crème Brulèe, cytryna, syrop karmelowy)

Crème BrulèeCytrynaSyrop karmelowy

Czekoladowo-orzechowy deser Crème Brulèe
Skład: (Crème Brulèe, wiórki czekoladowe, syrop waniliowy, orzechy laskowe)

Crème BrulèeWiórki czekoladoweSyrop waniliowyOrzechy laskowe

Przepisy specjalne na deser Crème Brulèe w grze Moja Kawiarnia

Deser Crème Brulèe z piankami, różą i złotem (lvl 19)
Skład: (Crème Brulèe, pianki, płatki róży, złoto)

Crème BrulèePiankiZłotoPłatki róży

Kawowy deser Crème Brulèe z czekoladą, anyżem gwiaździstym i guaraną (lvl 19)
Skład: (Crème Brulèe, espresso, anyż gwiaździsty, guarana, wiórki czekoladowe)

Crème BrulèeAnyż gwiaździstyEspressoGuaranaWiórki czekoladowe

Pikantny deser Crème Brulèe z gałką muszkatołową i kardamonem (lvl 19)
Skład: (Crème Brulèe, cynamon, guarana, gałka muszkatołowa)

Crème BrulèeCynamonGałka muszkatołowaKardamon

Wyposażenie kawiarni – Gablota na deser Crème Brulèe

Gablota na deser Crème Brulèe staje się dostępna od 19 poziomu. Aktualnie dzięki niej można wykonać trzy normalne przepisy i trzy przepisy specjalne. Ich wykaz znajdziecie powyżej. Dodatkowo koszt takiej maszyny to 221 700 w wersji prostej i 530 000 w wersji stylowej.

Gablota na deser Crème Brûlée to specjalna szafka lub stojak, który służy do wyświetlania i przechowywania tych delikatnych deserów. Zazwyczaj są to gabloty wykonane z przezroczystego szkła lub akrylu, które pozwalają na łatwe oglądanie i prezentację deserów.

Gabloty na Crème Brûlée są często wykorzystywane w restauracjach, kawiarniach i innych miejscach gastronomicznych, gdzie klienci oczekują eleganckiej i profesjonalnej prezentacji deserów. Mogą być one również używane w domu do przechowywania i wyświetlania crème brûlée na specjalne okazje, takie jak przyjęcia czy uroczyste kolacje.

Gabloty na Crème Brûlée zazwyczaj mają kilka poziomów, na których można umieścić naczynka z deserami. Wysokie gabloty mogą mieć kilka półek lub szuflad, aby pomieścić większą ilość deserów, natomiast mniejsze gabloty zwykle mieszczą tylko kilka naczynek. W zależności od modelu, gabloty mogą mieć także specjalne uchwyty lub drzwiczki, które zapewniają bezpieczne przechowywanie i łatwe otwieranie.

W przypadku gabloty na Crème Brûlée ważne jest, aby naczynka z deserami były umieszczone na stabilnej powierzchni, która zapobiega przesuwaniu się i wypadnięciu deserów. Dlatego też, większość gablot jest wyposażona w gumowe nóżki lub stabilne podstawy, które zapobiegają przesuwaniu się i umożliwiają łatwe przenoszenie gabloty w inne miejsca.

Gabloty na Crème Brûlée są nie tylko praktyczne, ale także estetyczne i nadają się do eleganckiej prezentacji deserów na różnych okazjach.


Gry podobne