Co Was będę okłamywał, gameplay z Modern War będzie przypominał to co znamy z Mafia Wars 2 czy też z War Commander na Facebooku. Jednym słowem jest mix gry wojennej i symulacji strategicznej. Nie doszukujcie się w niej jakiejś głębszej fabuły czy historii, ot kolejna naparzanka, ale tym razem na urządzenia mobilne. Podobnie jak wiele innych gier na iPhonach, każda akcja wymaga od nas odpowiedniej ilości energii, czy to przy przechodzeniu misji czy przy samej walce,nie wypominam o rozbudowie bazy czy rekrutacji nowych jednostek. Formuła taka nie jest nowością, więc i sama gra nie popisuje się czymś innowacyjnym, czymś co mogłoby mnie jeszcze zaskoczyć.

Podobnie jak w Facebookowych przygodówkach misje wyskakują nam po lewej stronie ekranu. Klikając na jedną z nich praktycznie odraz zostajemy przeniesieni do odpowiedniej lokalizacji, a może inaczej, do kolejnych okienek pop-up. Misje są różnego rodzaju, od tych, gdzie Naszym zadaniem jest zabijanie po niszczenie budynków czy misje ratunkowe. Oczywiście wykonanie zadania to kwestia kilku, niekiedy kilkunastu kliknięć, ale i tutaj system dobrze zaprojektowano, aby pozwolić na uniknięcie nadmiernej frustracji graczom. Przykładowo, gdy chcemy rozmawiać z danym NPC musimy kliknąć na chmurkę z powiadomieniem, a później na właściwą postać, aby zatwierdzić działanie.


Buduj swoje militarne imperium

Ale misje nie przyjdą nam tak łatwo, aby je przejść będziemy musieli zatrudnić szereg różnego rodzaju jednostek. Brzmi to jak przygotowanie do typowej rozgrywki multiplayer, ale nic bardziej mylnego. Oczywiście możemy dobie wybrać przeciwnika do ataku, ale a tym cała interakcja się kończy.

Wizualnie Modern War wydaje się dość atrakcyjnym wyborem, piękne animacje, przyjemna grafika tworzą razem naprawdę wspaniały świat. Już samo oglądanie kolejnych raidów wydaje się niezwykle satysfakcjonujące, a efekty dźwiękowe i muzyka pozwalają odprężyć się podczas dłuższych sesji. Tak czy inaczej prezentowana dziś gra jest idealnym wyborem dla wielbicieli wojennych tematów i może akcja tutaj rozwija się powoli bo najpierw należy rozbudować bazę to później sama rozgrywka to czysta przyjemność.  Gry podobne