MLB Ballpark Empire to typowa gra sportowa, kolejna dziś opisywana na naszym serwisie zaraz po NBA 2K MyLIFE, ale tym razem wcielimy się tutaj w menadżera kręcącego się w lidze bejsbolowej, a nie koszykarza. Zbudujemy własny stadion marzeń i stworzymy najlepszy na świecie zespół, który wybije się za naszą pomocą na wyżyny kariery. Ponieważ nawet najbardziej ambitne marzenia zaczynają się od skromnych początków, to po pierwszym uruchomieniu gry MLB Ballpark Empire wybieramy naszą pierwszą ligę i zaczniemy swój trening pośród brudnej, zielonej trawy, ale z własnym logiem. Naszym pierwszym zadaniem będzie stworzenie prowizorycznych siedzeń, aby nasi kibice mieli gdzie usiąść, ale również zarobimy nieco sprzedając hod dogi w okolicznych budkach. Jednak, aby zbudować coś więcej potrzebujemy poważniejszych źródeł dochodów. Tutaj nie ma podatników, którzy będą nas utrzymywać jak w grach typu citybuilding, dlatego głównym naszym źródłem dochodów będą mecze rozgrywane tak często jak to tylko możliwe. Wyzwanie możemy rzucić każdej dostępnej drużynie w omawianej aplikacji/lidze. Każda gra wygląda jak prosty sim, który zajmuje minutę, albo dwie i uwzględniane podczas tego są poziomy talentów obu, rywalizujących drużyn. Nasi gracze przypominają nieco postacie Funko, ale mniejsza z tym.

MLB Ballpark Empire 001


Moc tkwi w bejsbolu

Podczas meczu w MLB Ballpark Empire możemy uwolnić niesamowita moc swojego działu fanowskiego poprzez klikanie na widzów, głodnych i spragnionych zwycięstwa. Im więcej ich jest na trybunach tym więcej monet o doświadczenia dostaniemy (zwane tutaj Fandom). Możemy również ustalać ceny biletów, a także sprzedawać różnego rodzaju fast foody i napoje. Jednak, aby wszystko dopasować do siebie tak, aby zmaksymalizować nasze dochody musimy uczyć się na zasadzie prób i błędów. Po pewnym czasie łatwo jednak załapać co i jak należy ustawić, aby widzów nie odstraszyć, a przy tym również porządnie się dorobić.

Jeśli nasza drużyna wygra mecz to dostaniemy bonusowe monety, albo punkty Fandom. Zbierając dostateczną ilość Fandom możemy awansować, a tym samym odblokowywać większe i lepsze elementy, które następnie można umieścić na naszym stadionie. Również pojawiające się misje z lewej strony ekranu pozwolą nam odblokować dodatkowe opcje dotyczące rozbudowywania stadionu.

Ulepszenia naszej drużyny polega tutaj na wydawaniu posiadanych monet lub punktów treningowych w celu udoskonalania pojedynczego gracza. Innym sposobem jest zakup graczy na rynku używają monet, albo MLBucks (waluta premium). Dla tych co lubią dużo wydawać realnej kasy powiem tylko, że możemy nawet zakupić odpowiedniki prawdziwych graczy, które jak się domyślacie będą tutaj najlepsi.


MLB Ballpark Empire 003

Na wyższych poziomach kolejne części stadionu stają się użyteczne i coraz bardziej podkreślane są unikalne funkcje MLB Ballpark Empire, a jakie? Przekonacie się sami. Szybko zauważycie, że możemy w naszym stadionie łączyć liczne funkcje, elementy i struktury z różnego rodzaju tzw. ballparks’ów. To pozwala nam niekiedy stworzyć własny frakestadion.

No i znowu tak energia?

Głównym ograniczeniem tutaj jest system biletów. Regenerują się one jeden na pięć minut i aby rozpocząć mecz musimy posiadać ich określona ilość. Z początku, aby zdobyć jakiś konkretny poziom będziemy musieli się nieźle naczekać i rozegrać parę (zwycięskich) meczy. Dodawanie przyjaciół do naszej listy da nam źródło cennych prezentów, ale również możemy raz dziennie na ich stadionach rozegrać mecz bez użycia biletów.


MLB Ballpark Empire 004

Gra MLB Ballpark Empire nie prezentuje sobą żadnych nowych standardów ani jako gra o budowaniu, ani jako aplikacja symulacyjna, ale podobno, choć nie jestem do końca przekonany, zawiera w sobie oba w/w elementy. Jednak najbardziej brakuje mi tutaj jakiejś autentyczności, która pozwoli nam bardziej wczuć się w świat bejsbolowych rozgrywek.


Gry podobne