Powiem na początek tylko tyle, że ciężko mi zakwalifikować grę MinerMite do określonego gatunku. Po części jest to gra match 3 puzzle, ale głównie to zwykła zręcznościówka i co zaznaczą na samym starcie na pewno nie prosta. Zaczynamy zabawę jak młody górnik, który jeszcze wiele musi nauczyć się o pozyskiwaniu darów natury z Matki Ziemi. Nie będzie tutaj kopania, a tylko zaczniemy chwytać spadające minerały, diamenty i różnego rodzaju rudy.

Cel bycia górnikiem?

Głównym celem w grze MinerMite jest zbieranie spadających bloków złota dopasowując przy tym różnego rodzaju kolory, tworząc przy tym jak najdłuższy łańcuch tym samych elementów. Jeśli uznaliśmy, że łańcuch jest już wystarczająco długi to nadlatujący dynamit umieszczamy na nim i powoduje to wybuch. Im dłuższy taki łańcuch wysadzimy tym więcej zbierzemy punktów. Z pewnością możecie mieć na starcie problemy ze sterowaniem, ale jest ono proste i wystarczy kilka minut, aby opanować je do perfekcji. Naszym górnikiem poruszmy myszką, może on dzięki temu przemieszczać się w dowolnych kierunkach. Kiedy już nałapiemy troszkę złota to zauważcie, że tymi łańcuchami także można obracać. W lewo za pomocą lewego przycisku myszki, a w prawo analogicznie prawym guzikiem.


MinerMite 001

W MinerMite nie będziemy grali w nieskończoność, grę podzielono na etapy, a na każdy z nich dano nam określoną ilość czasu, który sprawdzić można z lewej strony na górze ekranu. Jeśli skończy się czas to kończy się runda, ale na całe szczęście długie łańcuchy wysadzane przez nas podczas zabawy wydłużają nam czas. Inną sprawą jest to, że jesteśmy niekiedy proszeni o wydobycie określonych surowców, jeśli to zrobimy to dostaniemy nowe karty górnicze. Prośby możecie sprawdzić na górnej części ekranu gry, pośrodku.

Zatrudniamy pomocników

W grze przeglądarkowej MinerMite mogą nam przyjść z pomocą tzw. Buddies, których wynająć można w tawernie (w mieście). Każda z tych postaci ma unikalne zdolności, które ułatwiają/ulepszają nam rozgrywkę. Aby ich wziąć ze sobą do danego etapu to po wybraniu konkretnego otwieramy panel naszej drużyny i zaznaczany „buddies”, których mamy ochotę zabrać ze sobą. Może to być jedna postać, ale i można tworzyć całe drużyny. Kiedy już wejdziemy z nimi do gry to zobaczymy ich awatary z lewej strony na dole. Jednak tutaj zalecam Wam ostrożność bo dobra kombinacja naszych pomocników zmaksymalizuje nam nagrody.


MinerMite 002

Różnego rodzaju przedmioty w grze MinerMite można zakupić w sklepie gry (w mieście). Znajdziemy tam pomocników (buddies) z power-up'ami. Nasz ekwipunek znajdziemy w panelu drużyny. Zakupione specjalne moce można upuszczać na pomocnikach.

Podsumowanie recenzji

To by było na tyle co musicie wiedzieć o MinerMite przed wejściem do zabawy, ale polecam dodatkowo obejrzeć nasze gameplay'e z gry, które znajdziecie na końcu artykułu. Patrząc dodatkowo na grafikę to jak na samą tematykę jest idealna, ale troszkę zalatuje tutaj grami z konsoli typu Nintendo, a zwłaszcza podkład dźwiękowy przypomni Wam najlepsze lata spędzone przy grach telewizyjnych.  Gry podobne