Swojego czasu pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat tego kiedy gra MMO MilMo pojawi się na Facebooku. Jak wiemy od wielu lat gry na tym portalu społecznościowym zapożyczały sobie podstawowe cechy gier MMO jak mechanika zadań, poziomów czy personalizacja wyglądu postaci. Jednak gdy chodzi o grafikę 3D to tutaj MilMo po prostu nie wyrabia na fejsie i musimy niekiedy sporo czekać zanim załadują się kolejne ekrany gry, ale jest to jedna z nielicznych gier, gdzie naprawdę warto czekać zanim się załaduje.

Opis gry MilMO

Patrząc na MilMo można odnieść wrażenie, że została specjalnie zaprojektowana dla dzieci, ale przecież jeśliby tak było to nikt nie przenosiłby jej na łamy Facebooka, a tak się właśnie stało. Postacie w grze mają kreskówkowy wygląd, ale ów wygląd możemy być tak dopracowywany, aby nasza postać mogła stać się jak najbardziej unikalna w całej rozgrywce. Ale gdy wyjdziemy już z szafy i nasz oszlifowany bohater będzie gotowy do akcji to przekonacie się jak potężny świat stoi przed wami otworem.


milmo001

Jednakże rozgrywka w MilMo do złudzenia przypomina nam takie gry jak Free Realms czy Fusion Fall. Walczymy z potworami, albo wykonujemy zadania, które głównie nakazują nam złapanie określonej ilości robaków, albo będziemy przekopywać teren w poszukiwaniu specjalnych przedmiotów.

Możemy również otrzymać specjalne nagrody podczas zwiedzania wysp Milmo w poszukiwaniu ośmiu magicznych Tokenów, co przypomina mi polowania na sekretne miejsca w Mario na Pegazusie. Co ciekawe, niektóre zadania pozwalają nam zdecydować jaką w nich rolę chcemy spełniać. Możemy przykładowo dostarczać komuś amunicję, która przysłuży się do zabicia groźnego giganta, albo możemy wcielić się w rolę naukowca/odkrywcy, który pomoże bezpośrednio w pokonaniu bestii.


milmo002

Nic nie ma złego w graniu w MilMo, no oprócz długiego czasu ładowania, gdy przechodzimy do nowych terenów, albo wchodzimy do sklepu, którego wcześniej nie odwiedzaliśmy. Jednak to może spowodować, że większość młodych odbiorców znudzi się grą z powodu jej wolnego ładowania, sami wiecie doskonale jak dzieci potrafią być niecierpliwe.

Nie wiem jak wy, ale poniekąd mnie nudzą szybko standardowe gry i może dlatgeo nie zostałem zbyt długo z MilMo, jednakże ciągle owa gra dowodzi, że nawet banalnie prosty pomysł na grę dla dzieci, czy dla starszych odbiorców jest najlepszy. Do tej pory znajdziemy w niej masę aktywnych graczy, a powiedzcie mi ile od czasu jej powstania upadło o wiele bardziej dopieszczonych MMO?Gry podobne