Gra na nk Miasto Marzeń jest najnowszą produkcją na przeglądarkę na wspomnianym portalu społecznościowym. Jak już sama nazwa mówi tematem przewodnim będzie tutaj rozbudowa i rozwój naszego miasta. Jego wygląd, wielkość i cała infrastruktura zależy tylko od nas, będzie takie jak chcemy, będzie prosto z naszych Marzeń. Zaczynając grę przez krótką chwilę poprowadzi nas tutorial, ale później musimy sobie radzić sami. Jak pewnie zauważycie na starcie najważniejsze dla nas będą budynki produkcyjne, gdzie będziemy mogli otrzymać różnego rodzaju towary, a później je sprzedać na rynku, co zwiększy nasz dochód. Ale i tutaj jest ograniczenie bo każdy budynek produkcyjny potrzebuje pracowników, co jest normalne, i dlatego ważne jest, aby dbać o odpowiednią ilość domów, w których zamieszkają nowi obywatele. Domy mieszkalne pozwolą nam zwiększyć populację miasta, a jeśli macie już troszkę odłożonej kasy to warto postawić obok nich jakąś dekoracje, wtedy otrzymamy premię, która maksymalnie może wynieść 50%. W grze Miasto Marzeń ważne są także różnego rodzaju obiekty rozrywkowe, które to generują albo inaczej mówiąc wpływają na maksymalną ilość ludności. W sumie nie tylko na samą ilość, ale także na szybkość zdobywania nowych obywateli, ale im bliżej poziomu całkowitego szczęścia znajduje się nasza populacja, tym wolniejszy jest jej przyrost.

nk miasto marzeń 1


Aby można było w grze Miasto Marzeń kupić budynek produkcyjny danego rodzaju, wymagany jest określony poziom populacji, nie jak w innych grach, gdzie to my musimy spełnić wymagania odnośnie naszego poziomu. Jednak jest tutaj również kolejny ważny wskaźnik, tzw. poziom szczęścia, który ogranicza posiadaną ilość populacji, więc nic nie da posiadanie coraz to nowszych domków jeśli nasz poziom szczęścia jest za niski.

Obecny poziom populacji można sprawdzić na odpowiednim wykresie. Gdy wzrośnie poziom szczęścia (po wprowadzeniu rozrywki) i wybudujesz domy, populacja zacznie wzrastać automatycznie (1 osoba co 1–2 minuty). Przyrost populacji zostanie zatrzymany po osiągnięciu limitu populacji w danym momencie. Na poziom populacji wpływają także dekoracje dodające premię do przyrostu populacji, więc jeśli umieścisz drzewo w pobliżu domu mieszkalnego, jego populacja wzrośnie o 2%.

gra na nk miasto marzeń 2


Oznacza to, że im więcej zieleni umieścisz wokół domu, tym więcej przyniesie on dodatkowej populacji. Dzięki temu podejściu do budowy i planowania możesz zaoszczędzić zasoby i przestrzeń potrzebne do budowy innych budynków i rozwoju.

Rozrywka w Miasto Marzeń wpływa na poziom szczęścia. Istnieje jednak pewne utrudnienie. Dodatkowe szczęście z każdego kolejnego budynku tego samego rodzaju jest coraz mniejsze — a zatem spada, jeśli dodajesz coraz więcej takich samych obiektów rozrywkowych. Na przykład jeśli pierwsze stoisko z gazetami przyniosło Ci 20 punktów, wybudowanie 5 stoisk przyniesie tylko 1 dodatkowy punkt. Dlatego należy budować różne rzeczy, nie zaś wciąż te same. Za większość czynności w grze Miasto Marzeń będziemy otrzymywać doświadczenie, przy towarach ilość doświadczenia za każdą produkcję jest adekwatna do doświadczenia.

miasto marzeń farma


Ważne jest aby produkować szeroki asortyment towarów (przed ulepszeniem możesz produkować 2 różne towary w danym budynku produkcyjnym, a po ulepszeniu — 5 różnych towarów). Musisz skompletować różne kolekcje, aby umożliwić ulepszenie. Skompletowanie kolekcji zajmuje trochę czasu. Ulepszenie także wymaga wielu dyń, lodów itd. W Twoim interesie leży produkowanie towarów, których produkcja zajmuje mało czasu (np. marchwi, cukru, jogurtu, ryb), ponieważ im częściej zbierasz uprawy i wyprodukowane towary, tym większa szansa, że szybciej skompletujesz kolekcję i ulepszysz budynek.

Oczywiście znajdziecie w grze Miasto Marzeń mnóstwo elementów społecznościowych, jak choćby wysyłanie prezentów do znajomych, a także ich odbieranie. Można również odwiedzać naszych przyjaciół, pomóc im w codziennych czynnościach, a także na pewno każdy znajdzie wiele innych metod na wspólne interakcje.

Grafika w grze jest przyjemna dla oka, ale nie zachwyca, można pograć parę minut dziennie, ale jeśli poszukujecie czegoś poważniejszego, to gra Miasto Marzeń na nk nie jest dla Was.  

Źródło:


Gry podobne