Miasto Bogaczy (Millionaire City) jest grą przeglądarkową, której celem jest symulacja rozwoju własnego miasta. Na samym początku gracz musi wybrać swojego doradcę: Romana Goldtooth albo Cindy Jewels, a tu się uśmiałem bo na naszej klasie nazwano ją Sylwia Klejnocka, ale przechodźmy do sedna. Od tej pory albo Roman albo Sylwia będą nam doradzać na początkowych fazach gry, czyli coś w stylu tutorialu. Gracz otrzymuje na start własne Czekoladowe Pola, gdzie zaczyna budowę swojego miasta aby stać się milionerem. W grze możemy wynajmować lub kupić domy, dzięki którym zarobimy pieniądze i dostanie odrobinę doświadczenia. Jednak przed każdym zakupem domu należy posiąść działkę, na której będzie on stał. Po wybudowaniu naszej siedziby będziemy musieli zakupić naszą pierwszą działkę i postawić nasz pierwszy dom, ale to nie wszystko bo w grze Miasto Bogaczy każdy budynek musi być połączony drogą z naszą siedzibą. Budowa każdego elementu infrastruktury trwa troszkę czasu jednak tutaj znajdziemy opcję jego przyśpieszenia, ale nie bójcie się nie trzeba kupować specjalnej waluty gry i wystarczy wydać troszkę kasy z naszego budżetu. Oczywiście jak wspomniałem na każdym domku w Millionaire City  zarabiamy podpisując umowę najmu, ale kwotę którą za to otrzymamy można zwiększyć stawiając obok domu różnego rodzaju dekoracji, co również upiększy nasze miasto. Na całe szczęście umowę najmu można podpisywać na różny okres od paru minut do kilku godzin co nie zmusza nas do siedzenia ciągle przy grze.

Na samy dole nasz doradca, którego wybraliśmy na początku ma dla nasz zawsze pełną kieszeń zadań, które polecam wykonywać, gdyż dzięki nim zdobędziemy znaczą część gotówki, a przyda nam się ona na początkowych etapach gry. Zadania są dobrze opisane i nie wymagają jakiś skomplikowanych czynności. Ciekawe rozwiązanie wymyślili twórcy jeśli chodzi o zapraszanie znajomych do gry, klikając na dole jedną z ikonek możemy wysłać znajomym tzw. ofertę inwestycji i jeśli uzyskają pewną kwotę to my zostaniemy nagrodzeni. Za każdym nowo zdobytym poziomem odblokowujemy nowe budynki i funkcję więc gra staje się ciekawsza. Jednak co się stanie jak zabraknie nam miejsca na rozbudowę miasta? Nie ma się o co bać w pobliżu znajdują się niezamieszkałe rejony, które możemy zakupić za dość sporą ilość gotówki, ale jak już zabudujemy to co mamy to i o taką kwotę nie będzie problemów.


Oprócz pieniędzy w grze Miasto Bogaczy znajduję się także specjalna waluta, którą możemy zakupić za realną kasę, a pozwoli nam ona na zatrudnienie asystentów ułatwiających nam grę jak na przykład Inkasenta, które będzie zbierał czynsze pod naszą nieobecność, gdyż jak pewnie zauważycie jeśli spóźnimy się z jego odbiorem to lokatorzy zwieją bez zapłaty. Ale możemy też zatrudnić osobę do pospisywania umów, co razem z inkasentem będzie wspaniałym duetem.

 

Jeśli chodzi o elementy społeczenościowe to znajdziemy tutaj takie jak wysyłanie prezentów znajomym, podpisywanie umów partnerskich czy też odwiedzanie ich miast, co da nam zastrzyk gotówki i doświadczenia.


Miasto Bogaczy czyli znana z facebooka gra Millionaire City jako produkt via www prezentuje się świetnie. Dobrze wykonana grafika, ładne efekty wizualne i wprost idealny samouczek sprawiają, że gra ma przed sobą dużą przyszłość i wyróżnia się spośród sobie podobnych. Na dodatkowy plus zasługuje za to, że nie posiada systemu energetycznego, a przyśpieszenie budynków można załatwić za pomocą wirtualnej waluty, a nie tej prawdziwej.


Gry podobne