Metropolia jest grą przeglądarkową na Naszej Klasie, oferowaną nam przez znane już studio 337.com z takich gier jak Immortal King. Zajmiemy się tutaj rozwojem i zarządzaniem naszego wirtualnego miasta, które rozbudowywać musimy tak aby urosło do miana tytułowej Metropolii. A zaczynając wita nasz Mina, sympatyczna dziewczyna, która tak naprawdę będzie nam służyła pomocą w początkowej fazie gry i dzięki niej poznamy ważne aspekty zarządzania i budowy naszego miasta. To co od razu muszę powiedzieć to i tutaj jest wszechobecny w takich grach system energetyczny i każda nasza czynność kosztuje punkt energii jednak odnawia się ona, jedni powiedzą szybko, a innych zacznie to nurzyć i rzucą w pioruny tą grę.  

W Metropolia znajdziemy na samej górze kilka bardzo ważnych wskaźników: punkty doświadczenia – ale tutaj już chyba nie muszę tłumaczyć, że zdobywamy je za pomocą różnych czynności, od wynajętych budynków mieszkalnych po róże otwarte biznesy jak kwiaciarnie itp. Co tyczy się również złotych monet, które spełniają rolę środka płatniczego w grze i kupimy za nie budynki, a także inne towary. Miejskie banknoty są jak pewnie się domyślacie walutą za realne nasze pieniążki i służą zarówno do zakupu ułatwień w grze jak i specjalnych przedmiotów. Energia też pewnie wiecie po co jest, odnawia się co kilka minut i jak jej brak nie wykonamy żadnej czynności i musimy czekać, albo za banknoty można zakupić specjalny item, który zregeneruje naszej punkty energii. Zatanowi was pewnie po co jest znacznik Towary, ale to chyba będzie później jasne, że gra ma w sobie elementy produkcji farmerskiej, gdzie przygotujemy specjalne pola pod uprawy i w zależności od tego co posadzimy to będzie to rosło określony czas i przyniesie nam dochód w postaci właśnie owych towarów, które posłużą do zaopatrywania sklepów jak kwiaciarnie itp.

WARTO ZOBACZYĆ  Totally Spies! Fashion Agents

Budując domki i szeregowce, w sensie budynków mieszkalnych zwiększamy naszą populację, ale ważny jest także humor naszej ludności i trzeba zapewniać im przeróżne rozrywki, budować sklepy, piekarnie i inne budynki użyteczności publicznej. W miarę zdobywania poziomów będziemy mieli coraz więcej możliwości budowlanych, czy też odblokują nam się inne ścieżki rozwoju. Nie ukryje ze na samym początku zostajemy zarzuceni masą przeróżnych zadań, ale to dobrze bo dzięki nim poznamy możliwości jakie stwarza przed nami Metropolia.

Z elementów społecznościowych mamy możliwość wysyłania prezentów innym graczom plus co najważniejsze możemy ich odwiedzać i pomagać co da nam punkty PD oraz dodatkową energię, co w takich grach jest radosną nowiną jeśli nie chcemy skończyć rozgrywki po upływie limitu dostępnej energii.
No cóż powiedzieć, jeśli już po pewnym czasie zakończy nam się dostępne miejsce na stawianie kolejnych fabryk, sklepów czy budynków to mamy możliwość powiększenia terenu naszego miasta, jednak za normalną walutę gry jest to dość drogi biznes, ale chyba łatwiej zakupić za realną kasę powiększenie.

Metropolia na naszej klasie potrafi zabić nudę w deszczowe dni, jednak jest to gra bardziej casualowa niż typowa wielogodzinna, ale i tam można się nieźle zabawić, a i trzeba się nagłowić aby wszystko funkcjonowało prawidłowo i skutecznie.