Metal Reaper Online to gra MMO, która powstała w Korei Południowej. Łączy w sobie zarówno rozgrywkę multiplayer jak i wiele elementów RPG. Gracze mają możliwość używania tutaj karabinów snajperskich, maszynowych itp. Broń przyda się na pewno bo w świecie gry spotkamy hordy krwiożerczych zombiaków jak i wiele dziwnych, zdeformowanych kreatur. Dla ciekawskich wspomnę jedynie, że walka rozgrywana jest w systemie non-target.

Podczas tworzenia postaci gracze mają do wyboru strażaków, doktorów, aktorów i astronautów, ale to nie koniec, możliwości jest o wiele więcej i przekonacie się o tym już w pierwszych sekundach gry. Każda postać posiada specjalne atrybuty, niektóre mają zwiększoną moc, a inne cechują się choćby dość wysoką zwinnością. Co do samego systemu tworzenia postaci w Metal Reaper Online to nie poszalejemy, grając znalazłem jedynie kilka opcji dostosowywania wyglądu włosów, twarzy czy samego ubrania, ale nic specjalnego. Na końcu wymyślamy imię dla bohatera i zaczynamy już zabawę.


Po stworzeniu postaci czeka nas krótkie wprowadzenie, gdzie poznamy kilka podstawowych operacji – nic trudnego dla początkujących.

Metal Reaper Online

Widok kamery daje nam wgląd w świat stworzony w technologii 2.5D, choć można odnieść wrażenie, że wszystko co Nas otacza to piękna grafika 3D – co uważam za wielką zaletę gry. Grafika w połączeniu z muzyką daje nam żywą i dynamiczną rozgrywkę, a my po prostu strzelamy przy użyciu myszki i jeśli trafimy ofiarę poleje się krew – tak krew, więc rodzice nie pozwalajcie grać w nią małym dzieciom, choć sam już nie wiem jakie nadawać progi wiekowe dla tego typu produkcji.


Możemy zdobywać nowe poziomy grindując, odnajdując ludzi, zbierając przedmioty itp. Dodatkowo w grze znaleźć można pokaźną liczbę dungeonów, w których czekają nowe wyzwania i misje. Jednakże nie są one trudne choć przeciwników jest tam pełno, aż chce się powiedzieć za dużo, więc należy być ostrożnym.

W Metal Reaper Online już stawiając pierwsze kroki dostępne są trzy różne bronie dla graczy. Przełączać między nimi można przy użyciu klawiszy funkcyjnych F1, F2 i F3. Każda broń, podobnie jak to jest z postacią, wyposażona została w specjalną umiejętność. A skoro już jesteśmy przy umiejętnościach to podczas gry szybko przekonamy się, że podzielone one są na dwa odrębne drzewka – postaci i broni. Podczas gry zdobywamy punkty doświadczenia, które pozwalają uczyć się kolejnych skilli. Po uzyskaniu 10 poziomu możemy zdobyć wierzchowca, ale wcześniej należy wykonać odpowiednią serię misji.

Metal Reaper Online


Jednak to nie wszystko co zmienia się w grze po uzyskaniu 10 poziomu. W tym czasie wybieramy również klasę postaci. Na obecną chwilę do wyboru mamy Musket Rider, Heavy Musket Infantry, Sniper i Support. Można również zmieniać swoją klasę postaci, aby przetestować ich skuteczność jak i mieć możliwość nauczenia się nowych umiejętności czy użyć innej broni.

Na razie to wszystkie informacje jakie posiadamy o grze Metal Reaper Online, a gdy tylko pojawi się wersja angielska, którą już dawno zapowiedziano, to przygotujemy pełną recenzję.

[youtube id=”ytc0iBmjfN8″ width=”633″ height=”356″]


Gry podobne