Dzisiejszego dnia wystartowała Open Beta nowej gry Metal Reaper Online. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej temu tytułowi, gdyż zaintrygowało mnie, że nie jest to MMORPG osadzony w świecie fantasy, a w niedalekiej przyszłości. Akcja gry toczy się w 2044 roku, w świecie ogarniętym wojną.

Już na ekranie startowym możemy usłyszeć bardzo klimatyczną, ostrą muzykę, która świetnie wprowadza nas w nastrój gry. Po zalogowaniu jesteśmy przenoszeni do kreatora postaci, który jednak jest dosyć ubogi. Oprócz płci, wzrostu, rysów twarzy i paru pomniejszych detali nie możemy zbyt wiele zmienić. Ciekawą opcją jest wybranie profilu postaci. Może być ona astronautą, agentem lub np. kryminalistą.


Metal Reaper Online

Gdy zameldujemy się już jako woskowi, możemy rozpocząć samouczek, który wyjaśni nam podstawowe zagadnienia dotyczące sterowania oraz uzmysłowi, że znaleźliśmy się w miejscu, gdzie każdy przeciwnik chce wpakować nam kulkę w łeb, więc musimy mieć się na baczności.

Po tym, jak zapoznamy się z podstawami, które są bardzo łatwe do nauczenia, czekają nas kolejne misje, które możemy wykonywać sami lub w grupie. Z początku przeciwnicy nawet nas nie zadrasną, jeżeli tylko zachowamy zdrowy rozsądek i nie będziemy stawać w miejscu, stając się dobrym celem dla granatów i wszelkiej innej broni. Później misje będą już bardziej wymagające, więc przyda się nam lepsze uzbrojenie, które zdobędziemy jako loot z zabitych przeciwników lub kupimy za zdobytą walutę gry.


Sposobów rozprawiania się z wrogiem jest wiele. Zaczynając od celnych strzałów z pistoletu, przez serie z karabinu, kończąc na solidnie wymierzonym strzale snajperskim. Dodajmy do tego możliwość rzucania granatów oraz wykorzystywania umiejętności specjalnych, takich jak przywołanie wsparcia z helikoptera, a mamy obraz całkiem niezłej strzelaniny. Oczywiście musimy pamiętać, aby przed tym wszystkim zaopatrzyć się w amunicję, gdyż jeśli zabraknie nam jej w nieodpowiednim momencie, możemy mieć kłopoty.

Podczas wykonywania misji możemy znaleźć różne bonusy, które na pewien okres czasu zwiększą naszą szybkość ataku lub dadzą nam osłonę. Ich właściwe wykorzystanie na pewno pomoże nam uzyskać przewagę nad przeciwnikami.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie. Moim zdaniem lepsza nie jest potrzebna, aby obronić ten tytuł. Jeśli nie jesteśmy zbyt kapryśni, a w grach szukamy dobrej zabawy i relaksu, a nie jakichś niewyobrażalnych fajerwerków i efektów specjalnych, będziemy zadowoleni.


Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Na pewno jeszcze nie raz odpalę Metal Reaper Online, by trochę postrzelać i pobawić się nowymi strzelbami. Jeśli ktoś nie zna jeszcze tej gry, może śmiało ją pobrać i wypróbować, tym bardziej, że instalka waży niewiele ponad 1 GB. Gra jest obecnie w fazie Open Beta. Niestety nastąpi po niej wipe i zabawę rozpoczniemy od początku.


Gry podobne