Mercenaries of War to dostatecznie nowa gra na facebooku via www publikowana przez Kaboom Social Games wraz ze studiem Syfy Games. Ty typowa gra przeglądarkowa RPG, która zapożyczyła wiele funkcji z innych znanych gier jak Mafia Wars. W sumie pewnie się już domyślacie, że będzie to kolejna gra tekstowa polegająca w sumie tylko na klikaniu i patrzeniu jak pasek postępu osiąga powoli 100%, ale w sumie tutaj znajdziemy także troszeczkę akcji, dokładnie strzelani, kiedy będziemy zmuszeni zastrzelić naszych przeciwników. Mercenaries of War wizualnie prezentuje się bardzo dobrze i na pewno plus należy się za jej wykończenie graficzne, lokacje i postaci są ciekawie stworzone, a struktura gry wydaje się być dość solidna.Grę zaczynamy od stworzenia naszej postaci, a będzie troszkę zajęcia bo określić musimy sporo cech jak kształt ciała, płeć, wygląd twarzy itd… Po procesie tworzenia postaci przedstawiona nam zostanie historia zawarta w grze i w końcu lądujemy jako najemnik w małym ale pełnym chaosu mieście.

Podczas rozgrywki w Mercenaries of War czeka nas sporo zadań do wykonania, każda nasza akcja kosztuje nas punkt energii, ale za to zdobywamy różnego rodzaju nagrody, w formie doświadczenie lub itemów z bonusami. Niektóre z misji wymagają od nas specjalnych przedmiotów, które będziemy zmuszeniu zakupić o ile chcemy wykonać naszą misje. W sumie jeśli graliście w Mafia Wars to wiecie na czym takie misje, zadania będą tutaj polegać, nie ma tu jakiegoś innowacyjnego podejścia do tej sprawy.


W miarę postępu w grze odblokujemy więcej lepszych przedmiotów jak różnego rodzaju broń czy pancerze. Możemy również wynająć innego najemnika, aby pomógł nam wykonać kilka misji, czy też walczy u naszego boku z innymi graczami. Nie zapominajcie, że wynajęcie znajomego pochłonie nam sporo gotówki.

Z funkcji społecznościowych mamy oczywiście zapraszanie znajomych do wspólnej gry, gdzie później możemy dodać naszego przyjaciela do drużyny bo przyjaźń daje tutaj spore ułatwienia w walkach PvP.Gry podobne