Gra Meine Front jest przeglądarkową produkcją opartą o wydarzenia historyczne jakie miały miejsce podczas drugiej wojny światowej. W sumie fabuła obejmuje tylko cztery lata z tego największego, światowego konfliktu (1939-1943). Gracze muszą na początku wybierać, czy opowiedzieć się po stronie brytyjskiej armii albo Wermachtu (Niemcy), a następnie mają możliwość wpływania na losy historii, którą w owej grze można kompletnie wywrócić do góry nogami. Bo co by było jakby jednak Niemcy wygrali? Walki oczywiście toczyć się będą między tymi dwiema armiami, w różnego rodzaju miejscach/miastach.

Recenzja gry Meine Front

Każda ze stron (Niemcy i Brytyjczycy) mają swoje neutralne miasto. Nuremberg to siedziba Wermachtu, a Liverpool armii brytyjskiej. Jednak możemy walczyć z innymi graczami, zdobywać różnorodne skille, zdolności, a dzięki odpowiedniej taktyce będziemy się wznosili na wyżyny rankingu wojennego. Gra jest całkowicie darmowa i nie wymaga od nas płacenia ani grosza zarówno na początku jak i w trakcie zabawy. Ale jak w prawdziwym świecie do życia potrzebujemy jakiejś waluty, za którą można robić zakupy w tym wirtualnym świecie. Postacie mają kilka możliwości na zarobek – mogą pracować w fabrykach, trenować rekrutów, sprzedać loot itp. Tak czy inaczej będzie co sprzedawać bo sam wydawca chwali się, że główną zaletą gry Meine Front jest szeroki wachlarz przedmiotów jakie pozostają z nami stale w interakcji: ubrania, samochody, pistolety i wiele innych. Każdy przedmiot ma swoje odniesienie do historycznych odpowiedników. Tym samym gra oferuje nam część edukacyjną, gracze mają bezpośredni kontakt dzięki niej z historią.


panel glowny

Jednak bazową częścią gameplay'u jest walka pomiędzy graczami, jak również pomiędzy dwoma graczami (duel). Na obecną chwilę w każdy piątek walczące frakcje dołączają do zmagań o flagę w Tobruku. W grze przeglądarkowej Meine Front podczas walki wszystko rozgrywa się w turach. Plansza do walki podzielona jest na sześcienne pola, po których poruszamy się naszymi jednostkami. Aby wprowadzić nieco realizmu dodano na polu walki nieco przeszkód, które niekiedy tworzą dość skomplikowany labirynt. Jakakolwiek akcja wykonana przez nas będzie kosztować określoną ilość Punktów Akcji (AP) – parametr reprezentujący maksymalną liczbę czynności, które mogą zostać wykonane przez postać. Nie jest on ustalony odgórnie i zależy od poziomu rozwoju naszych skilli: Power i Knack. Im wyższe poziomy tych umiejętności tym więcej akcji wykona nasza postać podczas swojej tury. Ich liczba jest zawsze ograniczona, więc musimy dokładnie przemyśleć każdy ruch.

nasza postac


Podczas walki w każdej turze wokół bohatera pojawiają się przyciemnione pola, które definiują gdzie i na jaką maksymalną odległość może przemieścić się nasza postać. W zależności od sytuacji w grze Meine Front możemy wybrać różne sposoby poruszania się po mapie, można biec (Run), czołgać się (Crawling), iść (Walking), albo przyjąć pozycję w kucki (In squatting position).

Umiejętności jakie mogą być zdobyte przez naszego bohatera pozwalają na zwiększenie swoich możliwości w niektórych sytuacjach i działaniach. Niektóre ze skilli dodają dodatkowe bonusy do pierwotnych cech postaci. Umiejętności wykorzystywane w walce są podnoszone podczas ich wykorzystywania. Pewne z nich dostajemy po uzyskaniu określonego poziomu, a inne jeśli wykonamy konkretne zadania.

monica grace


Jest jeszcze wiele spraw, które można opisać w grze na przeglądarkę Meine Front, ale lepiej przekonać się na własnej skórze co oferuje nam opisywana dziś gra wojenna. Historyczna fabuła wpływa na zwiększenie wiedzy potencjalnego gracza na temat wydarzeń jakie rozegrały się w największym konflikcie zbrojnym dwudziestego wieku. Szeroki asortyment broni, amunicji i innych przedmiotów pozwala nam w połączeniu z konkretnymi skillami opracowywać setki różnych taktyk, które choć wirtualnie, ale niekiedy zmienią całą historię. Jeśli miałbym do wyboru tą grę, a Desert Operations, to wybrałbym stanowczo dziś opisywaną. 


Gry podobne