Match Masters nadaje najpopularniejszemu gatunkowi gier mobilnych konkurencyjny akcent. To gra logiczna typu „dopasuj 3”,w którą możemy zagrać z przyjaciółmi jak i z przypadkowymi osobami z całego świata. Będziesz grać przeciwko losowym przeciwnikom, dopasowując 3 lub więcej elementów tego samego koloru i zdobywając punkty. Gracz, który na koniec gry ma wyższy wynik, wygrywa mecz. Ty i twój przeciwnik będziecie również używać dopalaczy, aby zdobywać punkty bonusowe. Sprawdź nasz poradnik do gry Match Masters dla początkujących, jeśli dopiero zacząłeś grać.

>>> Kliknij, aby zobaczyć 7 najlepszych gier podobnych do Match Masters! <<<


Jak grać w Match Masters?

Rywalizacja logiczna 1 na 1 typu „dopasuj 3” jest niezwykle szybka i wymagająca. Oto jak grać w Match Masters:

Gracze muszą dopasować 3 lub więcej elementów tego samego koloru, aby zdobyć punkty. Gracz, który zdobędzie maksymalną liczbę punktów, wygrywa grę. Każda rozgrywka podzielona jest na cztery rundy. Zarówno ty, jak i twój przeciwnik będziecie mieli szansę dopasować elementy i zdobyć punkty w każdej rundzie. Punkty w każdej rundzie są sumowane, a zwycięzcą zostaje gracz, który zdobędzie więcej punktów na koniec czwartej rundy.

Każdy gracz ma dwa ruchy na rundę. Jak najlepiej wykorzystaj każdy ruch i spróbuj dopasować jak najwięcej elementów. Element ma 1 punkt. Im więcej elementów dopasujesz, tym więcej punktów zdobędziesz.

Dostaniesz dodatkowy ruch, jeśli dopasujesz 4 lub więcej elementów tego samego koloru. Zwróć uwagę, że maksymalna liczba ruchów to dwa, więc po prostu zachowasz ruch, gdy zdobędziesz dodatkowy.

Rundy są ograniczone czasowo. Będziesz musiał zakończyć swój ruch, zanim niebieski pasek całkowicie zniknie. Pasek „Twoja kolej” będzie się powoli zmniejszał, aż przesunie się maksymalnie w lewo. Gdy to się stanie, twój czas się skończy i stracisz ruch.


Uwaga: Pierwszy gracz, który rozpoczyna grę, jest wybierany losowo.

Dopasuj niebieskie gwiazdki, aby wypełnić pasek dopalacza. Jeśli chcesz aktywować dopalacz, musisz zebrać określoną liczbę gwiazdek, aby wypełnić pasek. Wymagana ilość gwiazdek do aktywacji różni się w zależności od wzmacniacza. Niektóre mogą wymagać 5 gwiazdek, inne 6, a nawet 7 gwiazdek. Rzadkie boostery wymagają do aktywacji większej liczby gwiazdek.

Aktywacja dopalacza nie kosztuje ruchu. Dotyczy to również „perków”, takich jak młotek i tasowanie. Nie będziesz tracić ruchu, gdy ich użyjesz. Umiejętności takie jak młotek czy tasowanie mogą być użyte raz na grę.

Jeśli wygrasz mecz, zdobędziesz 25 trofeów. 5 trofeów zostanie odjętych od całkowitej liczby trofeów, jeśli przegrasz mecz.

Zarobisz również monety jeśli wygrasz. Ilość zarobionych monet zależy od rzadkości wzmocnienia przeciwnika. Zarobisz 10 monet, jeśli pokonasz przeciwnika, który wybrał wzmacniacz z brązu, 20 monet, jeśli pokonasz przeciwnika, który używał srebrnego wzmacniacza i maksymalnie 30 monet, jeśli pokonasz przeciwnika, który użył złotego wzmacniacza.

Rzadkość boosterów jest oznaczona kolorami (brąz, srebro i złoto). Brązowe karty są powszechne, natomiast srebrne i złote są rzadkie. Stuknij przycisk „Graj”, aby uzyskać dostęp do listy kart wzmacniających i sprawdzić ich kolor tła. Górne karty mają brązowy kolor, środkowe karty mają srebrne tło, a dolne karty mają złote tło.

Jeśli przegrasz mecz to stracisz dopalacz. Jeśli wygrasz mecz to zachowasz wybrany booster. Zaopatrz się w dopalacze. Kup je za monety ze „Sklepu”.

Wskazówki i strategie wygrywania meczy

Teraz, gdy znasz już zasady gry Match Master, zapoznaj się z tymi pomocnymi wskazówkami i strategiami wygrywania meczów PvP:

 • Dopasuj elementy na dole planszy. To przyniesie nowe figury u góry planszy. Istnieje również szansa na uzyskanie większej liczby dopasowań, gdy dopasujesz 3 lub więcej pionów w dolnej części planszy.
 • Zwróć uwagę na każdy pionek na planszy. Możesz znaleźć możliwe 4-częściowe dopasowanie. Zawsze traktuj priorytetowo znalezienie dopasowań, które obejmują cztery lub więcej elementów. Oczywiście będziesz musiał to zrobić szybko, ponieważ pasek czasu będzie nadal tykał.
 • Teraz, jeśli nie znajdziesz żadnych okazji do dopasowania 4/5-elementów, poszukaj elementów z niebieską gwiazdką. Pasujące niebieskie kawałki wypełniają pasek boostera. Musisz go wypełnić jak najszybciej, aby móc często aktywować dopalacze przez wszystkie cztery rundy. A jak już wiesz, dopalacze nie kosztują Cię ani jednego ruchu.
 • Jeśli nie możesz znaleźć niebieskich elementów, zacznij dopasowywać czerwone elementy, aby uniknąć aktywacji przez przeciwnika jego wzmacniacza. Twój przeciwnik dopasowuje czerwone pionki, aby wypełnić swój wzmacniacz, a jeśli nie może znaleźć żadnych czerwonych pionów, będzie zmuszony dopasować inne i może zakończyć w dwóch ruchach, jeśli nie znajdzie okazji do dopasowania czterech elementów.
 • Używaj perków takich jak młotek i tasowanie, tylko wtedy, gdy najbardziej ich potrzebujesz. Młotka można użyć do aktywacji specjalnego elementu (strzałki, bomby itp.), gdy nie ma innego sposobu na dopasowanie go do innych elementów tego samego koloru. Używaj tasowania tylko wtedy, gdy na planszy znajdziesz mało okazji do dopasowań.
 • Wybierz mądrze swój wzmacniacz. W Match Masters nie może być tylko jeden „najlepszy booster”, ponieważ każdy booster ma pewne zalety. Istnieją jednak pewne dopalacze, takie jak „Szlam”, „Tajemniczy kapelusz” i „Wybuchowy balon”, które zwiększają szanse na wygraną w grze.

W „The Slime” będziesz musiał dotknąć dowolnego elementu na planszy. Zielona, śliska substancja infekuje kilka innych kawałków wokół siebie i usuwa je wszystkie.

Jeśli wybrałeś „Tajemniczy kapelusz”, wystarczy go aktywować. Wyrzuci na planszę trzy losowe elementy specjalne. Następnie możesz użyć młotka, aby aktywować jeden ze specjalnych elementów, a jeśli masz szczęście, możesz znaleźć sposób, aby dopasować pozostałe dwa do normalnych elementów. Najlepsze w tym jest to, że wszystkie specjalne elementy stworzone przez Tajemniczy Kapelusz znikną pod koniec tury, także Twój przeciwnik nie będzie w stanie ich wykorzystać przeciwko Tobie.

Balloon Blast: Po aktywacji trzy balony wylecą w górę, usuwając 3 kolumny elementów. Balloon Blast to jeden z najlepszych boosterów w Match Masters, ale do jego aktywacji potrzebujesz 7 niebieskich gwiazdek.

Spróbuj wygrać 3 mecze z rzędu, aby uruchomić specjalny tryb. Kiedy jest aktywny to gra podwaja twoje monety i trofea po każdej wygranej.

Jak zdobyć darmowe monety?

W Match Masters monety służą do kupowania dopalaczy w sklepie. Oto kilka sposobów na zdobycie ich za darmo:

 • Stuknij w menu (ikona hamburgera) w prawym górnym rogu ekranu. Następnie dotknij „10 darmowych monet” i obejrzyj 30-sekundowy film, aby je zdobyć.
 • Użyj „Daily Spin” w sklepie, a możesz wygrać monety. Zakręć kołem fortuny, aby zdobyć dopalacze lub monety.
 • Zdobądź 200 gwiazdek i osiągnij 4 poziom, aby odblokować drużyny. Dołącz do zespołu, aby otrzymać darmowe monety od innych graczy. Otrzymasz gwarantowane 100 monet, gdy dołączysz do jednego z zespołów.
 • Zaproś znajomych i zdobądź 150 monet, gdy dołączy znajomy do zabawy. Możesz zapraszać znajomych przez komunikator, e-mail, kanał na Facebooku i inne portale społecznościowe.
 • Szukaj wydarzeń w lewym górnym rogu ekranu. Mogą przyznawać monety za wykonanie niektórych zadań. W momencie pisania tego poradnika, bieżącym wydarzeniem jest „Friends Fiesta”, która zapewnia 350 monet, jeśli dwóch znajomych dołączy do tej gry.
 • Istnieją również wydarzenia, takie jak kopanie diamentów, które również zapewniają monety i dopalacze, gdy osiągniesz pewien kamień milowy. Będziesz musiał zdobywać specjalne przedmioty, takie jak diamenty, wykonując specjalne zadania podczas gry, takie jak dopasowanie fioletowego elementu, aktywowanie dopalaczy itp.
 • Wykonuj kamienie milowe trofeów, aby w określonych punktach zdobywać monety. Uzyskaj dostęp do mapy kamieni milowych trofeów, dotykając postaci z kreskówek na środku ekranu głównego.
 • Połącz grę z Facebookiem, aby zdobyć 300 monet. Będziesz także mógł zapisywać swoje postępy i grać ze znajomymi.

Twórz specjalne elementy, aby zdobywać punkty bonusowe

Dopasowanie czterech lub więcej elementów nie tylko zapewnia dodatkowy ruch, ale także tworzy specjalny element. Ten specjalny pion, w połączeniu ze zwykłymi pionkami, może usunąć kilka pionów na planszy. W ten sposób zdobędziesz więcej punktów.

Oto lista wszystkich elementów specjalnych i ich efektów:

 • Strzałka: Dopasuj 4 elementy, aby utworzyć strzałę. Zwróć uwagę na kolor strzałki. Następnie będziesz musiał dopasować strzałkę do dwóch kolejnych elementów tego samego koloru, poziomo lub pionowo, aby wyczyścić wiersz lub kolumnę. Sprawdź kierunek strzałki. Jeśli jest skierowany w górę/w dół, kolumna zostanie wyczyszczona. Jeśli jest skierowany w bok, wiersz zostanie wyczyszczony.
 • Bomba: Dopasuj 5 sztuk tego samego koloru w kształcie litery L lub T, aby stworzyć bombę. Zwróć uwagę na kolor bomby i dopasuj go do dwóch innych elementów tego samego koloru. Bomba wybuchnie, usuwając kilka kawałków dookoła. Promień wybuchu będzie dość duży.
 • Błyskawica: Dopasuj 5 elementów w linii prostej, poziomo lub pionowo, aby stworzyć specjalny element błyskawicy. Zwróć uwagę na jego kolor i dopasuj go do dwóch innych elementów tego samego koloru. Kilka losowych pionków na planszy zostanie usuniętych.

Będziesz mieć ogromne szczęście, jeśli dwa specjalne elementy zostaną umieszczone obok siebie. Zamień miejsca, aby zdobyć dużo punktów:

 • Strzałka + Strzałka = Czyści wiersz i kolumnę jednocześnie we wzorze w kształcie krzyża.
 • Strzałka + Bomba = Czyści jednocześnie trzy rzędy lub kolumny (w zależności od kierunku strzałki).
 • Strzałka + Błyskawica = Jeszcze tego nie próbowałem, ale myślę, że losowe elementy zostaną zamienione na strzałki i zostaną aktywowane automatycznie, usuwając jednocześnie kilka wierszy/kolumn.
 • Bomba + Bomba = Promień wybuchu będzie znacznie większy niż normalnie i usunięta tym samym zostanie większa liczba elementów.

Daj nam znać, ile specjalnych elementów udało Ci się dopasować i w jaki sposób pomogły Ci zdobyć więcej punktów lub pokonać przeciwników. Opublikuj swój komentarze poniżej poradnika.

Najlepsze wykorzystanie młotka

Jak wyjaśniono w poprzednim akapicie, specjalny element jest tworzony, gdy dopasujesz 4/5 elementów tego samego koloru.

Nie jest łatwo dopasować specjalny element do dwóch innych elementów tego samego koloru, aby go aktywować. Szanse na to, że pionki tego samego koloru ułożą się obok pionka specjalnego, są niewielkie. Wtedy do gry wchodzi młot.

Gra mówi, że gracz może użyć młotka, aby usunąć dowolny pionek z planszy. Ale to nie jedyne zastosowanie tego młotka, przynajmniej w Match Masters. Aby go aktywować, powinieneś użyć młota na specjalnym elemencie, takim jak strzała, bomba lub błyskawica. Wystarczy dotknąć młotka w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie dotknąć specjalnego elementu, aby go aktywować.

Perk Młot możesz odblokować po zdobyciu 200 trofeów. Osiągnij pewien kamień milowy trofeum, aby odblokować różne inne profity. Sprawdź mapę kamieni milowych, aby poznać wszystkie kamienie milowe trofeów, dotykając postaci z kreskówek na ekranie głównym.

Jak zdobywać gwiazdki?

W Match Masters zdobyte gwiazdki zależą od końcowego wyniku. Otrzymasz gwarantowane 2 gwiazdki, jeśli wygrasz mecz. Aby zdobyć 3 gwiazdki, różnica między wynikiem zwycięzcy a wynikiem przegranego powinna być większa. Celuj w różnicę większą niż 30 punktów, aby zdobyć 3 gwiazdki.

Przykład: Po obliczeniu ostatecznego wyniku, gdy Twój wynik wynosi 85, podczas gdy wynik Twojego przeciwnika wynosi 50, otrzymasz 3 gwiazdki, ponieważ pokonałeś przeciwnika o więcej niż 30 punktów.

Nawet jeśli przegrasz, otrzymasz gwiazdkę, jeśli różnica między Twoim wynikiem a wynikiem przeciwnika jest mniejsza niż 10.

Przykład: Po zakończeniu meczu Twój wynik to 40, a wynik Twojego przeciwnika to 35. Różnica wynosi tylko 5. Nadal otrzyma on gwiazdkę.

Zarabiaj gwiazdki, aby odblokować nowe funkcje, bonusy i dopalacze. Zdobądź określoną liczbę gwiazdek, aby osiągnąć pewien „poziom gwiazdek”. Zdobycie 50-60 gwiazdek w Match Master pozwoli ci osiągnąć 1 poziom gwiazdy i odblokować album z naklejkami. Osiągnięcie 75 gwiazdek pozwoli ci odblokować turnieje.

Jak zdobyć dopalacze za darmo?

Oprócz używania monet, aby je zdobyć, możesz je również zdobyć za darmo. Wykonaj następujące kroki, aby je zdobyć:

 • Osiągaj kamienie milowe trofeów, aby otrzymać darmowe dopalacze w Match Masters. Gdy wygrasz mecz, zdobędziesz 25 trofeów, ale 5 trofeów zostanie odjętych od Twojej sumy, jeśli przegrasz. Wygrywaj mecze, aby zdobywać trofea. Dotknij postaci z kreskówek na środku ekranu głównego, aby uzyskać dostęp do opisu kamienia milowego. Zbierz określoną liczbę trofeów, aby zdobyć dopalacze.
 • Zwracaj uwagę na wydarzenia. Nowe wydarzenie są wyświetlane w lewym górnym rogu ekranu. Dotknij wydarzenia, aby dowiedzieć się o nim więcej, postępuj zgodnie z jego wymaganiami i zdobywaj karty dopalaczy po osiągnięciu określonych kamieni milowych. Aktualnym wydarzeniem jest „Kopanie diamentów”. Graj w mecze, aby zdobywać diamenty, ale są pewne wymagania – zdobędziesz diamenty tylko wtedy, gdy dopasujesz fioletowe elementy, aktywujesz dopalacz, pokonasz diamentowy / legendarny dopalacz lub gdy zaprosisz znajomego.
 • Dołączyć do drużyny. Będziesz musiał zdobyć 200 gwiazdek, aby osiągnąć 4 poziom gwiazdek i aby odblokować drużyny. Po dołączeniu do drużyny możesz codziennie poprosić o jeden dopalacz od kolegi z drużyny.
 • W zakładce Daily Deals w sklepie skorzystaj z codziennego spinu, a możesz wygrać darmową kartę booster.

Gry podobne