Marvel: Alliance Avengers jest to jedna z najnowszych gier RPG na facebooku ze stajni Playdom, która stawia gracza w roli młodego agenta tajnej organizacji Shield w świecie Marvel Universe. Po krótkiej misji szkoleniowej zostajemy wrzuceni w wir walk, a do pomocy mamy takie sławy jak Iron Mana, Black Widow i Hawkeye. Musimy wraz z nimi rozpocząć dochodzenie w sprawie tajemniczej sybstancji zwanej jako ISO-8, która daje zwykłym bandytom nadludzkie umiejętności. W swoich podstawowych funkcjach gra Marvel: Alliance Avengers jest ukłonem w stronę klasycznej, turowej rozgrywki RPG, którą gracze znają i kochają od lat. Jeśli ktoś grał kiedykolwiek w Final Fantasy to powinien wiedzieć na czym opiera się mechanika gry.

Podczas walki nasza drużyna będzie składała się z trzech wojowników i każdego z nich po kolei będziemy mogli wykorzystywać do pokonania wrogów. Każda nasza akacje zużywa wytrzymałość, możemy wykonywać akcje ofensywne i defensywne, ale są także inne czynniki wpływające na rozwój walki, ale o tym sami się przekonacie. Sam system walki jest prosty do opanowania, opiera się głównie na strategii i rozmyślnego użycia naszych bohaterów.


marvel avengers alliance

Jednak podczas walki warto zapoznać się z jej dwiema podstawowymi zasadami, obie strony mogą zostać pokonane bardzo szybko, wystarczy nasza spostrzegawczość. Na przykład, gdy staniemy do walki a hydrą, to warto spojrzeć na zbiorniki z paliwem na plecach żołnierzy. Wystarczy teraz znaleźć płomień co je zapali i tutaj z pomocą może przyjść nam Iron Man, który może zapalić zbiorniki i zadać ekstra obrażenia, płomienia zadadzą je w każdej turze. Drugą sprawą jest rodzaj naszej postaci, gra Marvel: Alliance Avengers oferuje nam pięć różnych klas, a każda z nich na swoje słabsze i silniejsze strony w stosunku do innej. Coś w stylu gry papier, nożyce, kamień, albo jak w walkach pokemonów.

marvel avengers alliance 3


Zarówno nasi bohaterowie jak i postać główna może być modyfikowana przez zakup różnych sprzętów, ale co najważniejsze nasza główna postać może być wyposażona w różnego rodzaju bronie, itemy i tarcze. Możemy w ten sposób sprawić, aby był silny przeciwko konkretnej klasie postaci, wystarczy ją zmodyfikować w odpowiedni sposób.

Tak czy inaczej gra Marvel: Alliance Avengers oferuje nam szeroką gamę superbohaterów znanych z komiksów Marvela, a każdy z nich należy do jednej z pięciu klas. Niektórzy dołączą do nas w trakcie naszej gry, jako nagroda za danych postęp, ale większość z nich musimy zakupić za punkty dowodzenia. A dodatkowo zachęcają do zakupu danego bohatera akcje w stylu wrzucanie nowej postaci do naszej walki, prezentowanie jego siły i następnie znika. Wiele osób w ten sposób zapewne da się naciągnąć na wydanie prawdziwej kasy, ale nie ja.

marvel avengers alliance 1


Hmm, pewnie myślicie, że już opisałem wszystko co najciekawsze w grze Marvel: Avengers Alliance, ale prawdę mówiąc to dopiero zadrapałem wielką skorupę pod którą znajdują się wszystkie funkcje owej produkcji. Gra może zaoferować nam wiele, ale wszystko zależy od tego jak potrafimy to wszystko wykorzystać i oczywiście czy mamy cierpliwość, aby wniknąć w grę głębiej niż zwykli ludzie. 


Gry podobne