MarketLand to gra przeglądarkowa o zarządzaniu własnym sklepem (podobna do TShirt Stand i po części do gry na nk Modne Życie, ale w tym przypadku to już dalekie podobieństwo). Mamy tutaj możliwość projektowania wnętrza swojego sklepu, a naszym głównym zadaniem będzie sprzedawanie naszych produktów klientom regularnie odwiedzającym nasz przybytek. Gracze mogą zamawiać różne produkty od wielu sprzedawców, a także dostaniemy możliwość po pewnym czasie na powiększenie powierzchni sprzedażowej. Znajdziemy tutaj również różnego rodzaju kampanie, które pozwolą nam zarobić dodatkowe pieniądze, a co za tym idzie spełnimy marzenia każdego małego sklepiku – rozbudujemy się w wielką sieć handlową. Opcje dostępne dla gracza rosną wraz z jego poziomem, a każdy nowy level daje nam większe możliwości, odblokowuje nowe przedmioty, zarabiamy więcej, ale i wydajemy dużo więcej.


marketland facebook 002

W grze na facebooku MarketLand nauczymy się najpierw zamawiać produkty, zawsze mamy do wyboru po trzech dostawców, gdzie możemy podejrzeć czas dostawy, ilość, koszt i nagrodę za złożone zamówienie. Każdy dostawca różni się pod względem w/w cech, dlatego wybór nasz jest bardzo ważny. Nasze zamówienia zobaczycie klikając na Display, możemy tam również anulować zamówienie. Jeśli chcemy zamawiać wiele rzeczy jednocześnie to musimy zamówić nowe panele Display w sklepie gry, z menu dekoracji. Z każdym nowym poziomem odblokowujemy jakiś Display.

Gra Marketland pozwala nam zdobywać doświadczenie na wiele sposobów poprzez zamawianie produktów do sklepu, wykonywanie zadań, zbieranie kolekcji, odgrywanie kampanii i odwiedzanie naszych sąsiadów. Jak już zaczniemy zdobywać XP to nasze poziomy zaczną rosnąć w niewiarygodnym tempie. Dodatkowo, Marketland daje nam przydatne wskazówki. Klikając na dowolnego klienta możemy poznać jego komentarz na temat naszego sklepu. To ciekawa funkcja bo dzięki temu wiemy co musimy zmienić w naszym biznesie.


marketland facebook 003

Inną sprawą jest zadowolenie naszych klientów, to że tułają się wokół sklepu może być przyczyną tego, że nie otworzyliśmy go jeszcze dziś, sprawdźcie to na samym początku zanim zaczniecie panikować. Gorszą sytuacją jest taka, gdy kliencie są źli, co może być przyczyną negatywnej opinii o naszym sklepie jaka krąży po mieście. Często odwiedzający się wkurzają jeśli brakuje ich ulubionej rzeczy na naszych pułkach, jest za mało miejsca w sklepie, nie mamy żadnych atrakcji, nie mogą dosięgnąć jakiejś rzeczy, albo gdy cały sklep jest brudny.

W grze Marketland ważne są także punkty luksusu (Luxury Points), które pozwolą nam zarabiać więcej. Co zrobić, aby było ich więcej? Oczywiście musimy zadbać o odpowiednie dekoracje. Różne dekoracje dają nam inną ilość owych punktów, a te zakupione w Marketland Cash oczywiście nagradzają nas większą ilością punktów.


marketland facebook 004

Ciekawą funkcją są karty, które widzimy po prawej stronie ekrany gry, są to między innymi: Shopper Card, Quick Delivery Card i Product Card. Shopper Card (niebieska ikonka) pozwala zwiększyć budżet naszego klienta trzykrotnie, wystarczy przeciągnąć jedną z nich na dowolnego klienta. Na starcie otrzymujemy ich 20 sztuk, więcej można zdobyć odwiedzając naszych znajomych. Quick Delivery Card (Karta Szybkiej Dostawy – brązowa) pozwala nam na przyśpieszenie dostawy dowolnego produktu o jedną godzinę. Po pierwszym uruchomieniu gry otrzymujemy ich 20 sztuk, później co poziom dostajemy po 5. Product Card ma już cztery różne funkcje, pozwala nam na dostawę natychmiastową danego produkty, a także na ubezpieczenie naszych przesyłek przed zniszczeniem. Możemy także nimi odnowić uszkodzone przedmioty/produkty, a jeśli zabraknie nam miejsca w magazynie to zawsze można nimi powiększyć jego pojemność. Na starcie również dostaniemy ich 20 sztuk, a kolejne zdobędziemy co każdy poziom i poprzez odwiedzanie naszych znajomych (ale nie zawsze).

Gra Marketland jest naprawdę ciekawą propozycję dla każdego młodego handlowca, gdzie poznać może tajniki zarządzania własnym sklepie, ot taka sobie symulacja. Choć nie zachwyca jakąś wyniosłą grafiką to na pewno daj nam możliwość ciekawej zabawy i poznania podstawowych tajemnic handlowych.


Gry podobne