Gra Margaritaville Online może brzmieć jak tani dowcip, bo jak to? Aplikacja na facebooku oparta o piosenkę Jimmy Buffett’a i sieci restauracji o tej samej nazwie? Jednak jest to jedna z najlepszych gier jakie widziałem na tym portalu społecznościowym.

Zabawa rozgrywa się na pięknej, tropikalnej wyspie, a naszym ostatecznym celem jest zbudowanie dobrze prosperującego baru, które oczywiście położony jest na plaży. To nie jest standardowa gra o zarządzaniu własnym biznesem, gdzie utknąć można w codziennych problemach związanych z ekonomią i gdzie trzeba wciąż kombinować, aby pozyskać nowych klientów.


Zamiast tego, aby postawić swój bar na przysłowiowe nogi będziemy podążać za serią misji i zadań, które przeniosą nas w głąb wyspy i pozwolą nam ją odkrywać.

MargaritaVille Online 1

Tym co powinno zwrócić chyba najbardziej Waszą uwagę jest fakt jak wielka tak naprawdę jest gra Margaritaville Online, a raczej świat, który przed nami roztacza. Znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc do odkrycia, odblokowania, które musimy poznawać, zwiedzać. Poznamy również ukryte plaże, jaskinie, a wszystkie te miejscówki będą wypełnione po brzegi skarbami. Świat w grze jest tak obszerny, że dodano nawet opcję szybkiej podróży, aby przyśpieszyć nieco różne czynności, ale to konsumuje naszą energię. I już się wygadałem bo jak w większości gier społecznościowych tak i w Margaritaville Online będziemy ograniczani systemem energii, która maleje praktycznie za każdą naszą akcją. Ale na dobrą sprawę możemy wciąż cieszyć się długimi sesjami zabawy w grze bez wydawania naszej kasy na zapasową energię, choć są pewne zadania, które nieco podsuszą nasze źródełko z energią.


MargaritaVille Online 2

Niektóre z zadań i misji w Margaritaville Online to banały, o których nie chce mi się nawet pisać, ale każdy zna je z innych produkcji, mechanika wygląda niemalże identycznie. Zwiedzając wyspę musimy niszczyć skrzynie, a w nich na pewno znajdziemy cenne przedmioty, niejednokrotnie o wartości kolekcjonerskiej, a czasami przyjdzie nam się ściąć bambus, który jak na złość odrasta co kilka dni. Jednak podczas innych zadań uruchomione zostaną liczne mini gry. Zajmiemy się również łowieniem, a także niejednokrotnie strzelaniem z procy do piratów. Są to proste gierki, ale prawie wszystkie niezwykle zabawne. Jednak dla tych co nie lubią takich gierek nie ma przymusu do ich włączania, po prostu będziemy kontynuować grę na swój sposób.

MargaritaVille Online 3


Mimo to te mini gry sprawią, że zapragniesz powracać do aplikacji Margaritaville Online na facebooku, która oferuje nam kolorowy, słodki i w pełni trójwymiarowy świat, który płynnie ujawni się przed nami poprzez przeglądarki. Kiedy włączymy grę w trybie pełnoekranowym to łatwo można zapomnieć o tym, że jest to tytuł na facebooku. Poczujemy się po prostu jak w prawdziwym raju na wyspie.

Znajdzie się pewnie wiele osób, które ominie ową grę tylko dlatego, że ma taki, a nie inny tytuł. Ale to właśnie oni nie wyobrażają sobie co tracą nie włączając Margaritaville Online bo według naszej redakcji jest to jedna z największych i najciekawszych gier na Facebooku.


Gry podobne