Maplestory jest zabawną grą fantasy MMORPG w 2D rozgrywającą się w animowanym świecie. Gra jest z pewnością jedną z najbardziej popularnych darmowych MMORPG’ów, posiada potężną społeczność i wiele ciekawych funkcji. Gra ma duży świat do zbadania, różnorodne klasy i unikalną platformę.

Maplestory praktycznie rozpoczęła serię całego gatunku MMORPG,  naprawdę to ona osiągnęła pierwszy sukces w tego typu grach. Jeśli ktoś nie słyszał lub nie grał w Maplestory to znaczy, że jest dalej w epoce kamienia. Gra jest pionierem całego gatunku free-to-play,  naprawdę to pierwszy taki “mega-hit ” .

Posiada ponad 70 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, co jest całkiem sporo biorąc pod uwagę konkurencje jak World of Warcraft, który ma tylko około 11 mln abonentów. Dobrze, dobrze, wiem, że to nie jest obiektywne porównanie, bo wiele osób ma kilka kont, a 70.000.000 postaci liczy się też nieaktywne konta, ale to i tak sporo graczy! Jedynym “minusem”w MapleStory może okazać się dziecinna grafika. Odstawiając grafiki na bok, Maplestory jest jedną z najlepszych gier MMO.

Maplestory 007

 

Maplestory to gra fantasy MMORPG 2D typu side-scrolling ze słodka grafiką anime. Startujemy w swoją fantastyczną podróż z wyspy Maple Island, która jest terenem dla początkujących i tu odbędzie się cały tutorial. Tutaj wykonamy kilka pierwszych zadań i nawet uda nam się wbić parę poziomów. Gracze po wbiciu 10 poziomu mogą wybrać pierwszy job, do wyboru będzie: Bowman, Thief, Warrior albo Pirate. Przy poziomie ósmym możemy wybrać Magika (jak komuś się strasznie śpieszy). Cały gameplay w grze Maplestory jest nieco inny od tych dotąd poznanych w grach MMORPG, za każdym nowym poziomem dostajemy trzy punkty umiejętności co sprawia, że każdy awans jest czymś wspaniałym i majestatycznym. Największą wadą jak dla mnie jest przymus ciągłego grindowania, będziemy zabijać potwory ciągle, ciągle itd. o ile chcemy zyskiwać nowe poziomy.

WARTO ZOBACZYĆ  RaceTown

Maplestory jest zupełnie inna od konkurencyjnych, darmowych gier MMORPG. Gra posiada niezwykle unikalny system questów, które ma wiele ciekawych zadań jakich nie znajdziesz w innych grach. Jednym z tych unikalnych questów jest “jumping”, zadania polegające na skokach na czas, gdzie staramy się przemierzyć mapę od końca do końca, coś jak w grach platformowych. Oczywiście, gra ma regularny system zadań “zabić ileś potworów danego typu”, ale reszta zadań na pewno choć na chwilę odwróci nasza uwagę od ciągłego grindowania. Innym ciekawym sposobem na zabicie czasu w Maplestory są tzw. Zadania Grupowe (Party Quest), co jak sama nazwa wskazuje muszą być wykonywane w grupach. Jest to zazwyczaj seria puzzli, które muszą być rozwiązane dzięki współpracy pewnej grupy graczy.

Jak już wspomniałem wcześniej gra MMORPG Maplestory ma spory wybór tzw. jobów, pierwszy będzie na poziomie 10 (dla magików na 8), a kolejny wybór czeka nas na poziomie 30 i później aż na 70. Jednak dzięki ciągłym aktualizacjom mamy nawet czwartą możliwość wyboru na poziomie 120. Każdy awans na kolejny job pozwala nam na otrzymanie nowego zestawu umiejętności, których możemy się uczyć aż do poziomu mistrzowskiego. W przeciwieństwie do innych gier MMORPG klasy jak i późniejsze joby od samego początku są niezwykle zbalansowane, więc nie ma tutaj sytuacji, że ktoś ma na starcie przewagę, albo liczne słabości w stosunku do innych graczy.

MapleStory jest jedną z moich ulubionych gier MMORPG, no nie pomijając Ragnarok Online. Zapytacie o przyczynę? A to dlatego, że obie te gry mają naprawdę sporą zawartość co nie pozwala nam się nigdy nudzić, a i studio Nexon ciągle dba o świeżość gry dodając przy tym nowe zadania, mapy itp. Mimo, że graficznie gra troszkę odbiega od konkurencji, ale rzesza fanów nie zwraca więcej na to uwagi, liczy się przecież dobra zabawa!