W grze Mahjond Diamonds rozwiązujemy puzzle poprzez dopasowywanie do siebie par identycznych kamieni. Mamy kilka metod dopasowań, po pierwsze wyszukujemy identyczne kamienie, ale są i wyjątki, gdzie można dopasować płytki z tym samym motywem sezonowym, kwiatowym rodem z chińskiej kultury. Po drugie, kamienie mogą by dopasowane do siebie jeśli nie są zablokowane, czyli albo lewa strona, albo prawa nie jest zasłonięta innym elementem. Po trzecie, nasz czas na wyszukanie wszystkich par jest ograniczony do czterech minut, ale im szybciej rozwiążemy owe puzzle tym większy bonus przypadnie nam w końcowym rozliczeniu.

Do rozegrania każdej rundy Mahjong Diamonds potrzebuje okręslonej ilości energii. Aby zobaczyć ile jej aktualnie posiadamy wystarczy wyszukać na ekranie gry ikonki przypominającej baterię. Jednak pamiętajmy, że punkty energii odnawiają się co pewien czas, ale jeśli obecnie nam jej brakuje to zawsze warto poprosić znajomego, aby przesłał nam ją jako prezent, albo możemy ją kupić bezpośrednio w sklepie gry.


ekran gry

W wielu grach, czy to w tych o kulkach, czy innego typu są zawsze ukryte elementy bonusowe, więc jeśli zobaczycie błyszczący kamień to postarajcie się go dopasować tak szybko jak to tylko możliwe, gdyż bonus nie będzie trwał wiecznie i czekał, aż go sobie odbierzemy.

W grze zobaczymy także zjawisko multiplikacji punktów, czyli podwojenia bądź potrojenia sumy zdobywanych punktów w trakcie gry, możemy to uruchomić przed daną rundą, albo w trakcie rozgrywki dzięki naszej zręczności, ów bonus aktywuje się sam. Na przykład jeśli dopasujemy 3 takie same pary jedna za drugą to dostaniemy bonus podwojenia punktów itp. Możemy również zaopatrzyć się w bonus czasowy, który dostaniemy od znajomych, albo kupimy w sklepie gry – przedłuży nam on czas przeznaczony na daną rundę. Ale oprócz tych wymienionych, gra Mahjong Diamonds zawiera również wiele innych, pomniejszych boostów, wszystkie je znajdziemy po prawej stronie ekranu.


odznaczenia

W omawianą aplikację zagrać można samemu na Facebooku, ale wydawca również udostępnił fanom opcję Multiplayer, dzięki której można zagrać przeciwko swoim znajomym, coś jak w opisywanej wczoraj grze Mahjong Arena.

Za każdą pozytywnie ukończoną grę dostajemy różnego rodzaju odznaczenia, które podzielone zostały na cztery kategorie: brązu, srebrne, złote i diamentowe. Swoje postępy w tym temacie podejrzymy w zakładce Achievements. Oczywiście im wyższa kategoria zdobytego odznaczenia tym lepsza czeka nas za to nagroda.


Ci co zamarzą sobie o dodatkowych motywach do gry, ułożenia kamienia czy tłach, albo nawet power-up'ach mogą odwiedzić sklep gry. Znajdziemy tam mnóstwo dodatków i rozszerzeń dla polepszenia, albo ułatwienia zabawy. Rzeczy tam można kupić za monety, walutę premium gry, którą zdobędziemy wymieniając kredyty facebooka.

 

Podsumowując, gra Mahjong Diamonds nie jest niczym wyszukanym, ot normalna gra w Madżonga dla osób lubiących logiczną zabawę w takich klimatach. Troszkę raz w oczy niewyraźne wykonanie wzorów na kamieniach, ale ogólnie oceniam grę jako dobrą. 


Gry podobne