Magiczna Dolina to przede wszystkim odmiana popularnej gry w diamenty, którą możemy się cieszyć po polsku i co najważniejsze za darmo na portalu Nasza Klasa. Głównym zadaniem gracza jest przemieszczanie kryształów o różnych kształtach i kolorach tak, aby tworzyć grupy co najmniej trzech identycznych elementów w poziomie, albo pionie. Oczywiście chcąc zebrać większą ilość punktów za każdy ruch powinniśmy się starać dopasowywać w większe łańcuchy widoczne klejnoty. Im większy ciąg ułożony za jednym ruchem tym nie tylko dostajemy więcej punktów, ale dodatkowo aktywujemy/tworzymy specjalne bonusy i tutaj już podczas tworzenia linii czterech identycznych elementów tworzy się magiczny diament, można go odróżnić po tym, że lśni się w przeciwieństwie do swoich zwykłych odpowiedników.Dopasowując go do kryształów tego samego kształtu i koloru aktywujemy go i w zależności od tego czy dopasowany ciąg był w pionie czy poziomie usuwana jest linia.

magiczna dolina nk 001


Zbierając dwie przecinające się jednokolorowe szeregi w grze Magiczna Dolina zdobywamy tzw. bombę dziewiątkę. Możemy aktywować dowolne bomby leżące obok siebie zamieniając je miejscami. Wtedy otrzymamy super wybuch, a różne kombinacje bomb wybuchają na różne sposoby. Zbierz pięć kamieni jednego koloru w szeregi, a zdobędziesz kolorową bombę. Kolorowa bomba detonuje wszystkie elementy w kolorze takim do jakiego ją przeniesiemy (z jakim zamienimy ją miejscami). Jeśli jej użyjemy z inną bombą otrzymamy najpotężniejszy wybuch w grze. Tak czy inaczej kombinacji jest wiele, ale to od nas zależy jak je wykorzystamy także testujcie i próbujcie, a na pewno punktów zdobywać będziecie coraz więcej i więcej.

Na początku każdej rundy widzimy stawiane przed nami zadania, głównie spotkamy się z wymogami w stylów „zdobądź co najmniej jedną gwiazdę”, albo „sprowadź elementy na dół planszy” i po wykonaniu wszystkich zadań runda się kończy, a nasze punkty są sumowane i po chwili widzimy ostateczny wynik. Ale takie systemy widzieliśmy w wielu miejscach, więc Magiczna Dolina na nk nie jest tutaj wyjątkiem. Jednak polecam Wam zwrócić swój wzrok na lewą stronę ekranu gry, prawie na samej górze mamy tajemniczą liczbę, która określa ile mamy ruchów na danym poziomie. Jeśli po wykorzystaniu ich nie uda nam się wykonać stawianych przed nami celów to kończymy poziom niepowodzeniem i zabierane jest nam jedno życie. Życia się po pewnym czasie odnawiają, a i początkowe rundy ciężko przegrać, więc aby coś sknocić musimy się naprawdę postarać.

magiczna dolina nk 002


Jeśli jednak nie będzie wszystko szło po naszej myśli to warto postarać się o dodatkowe power-upy, które zakupić można przed startem zabawy i po rozpoczęciu gry mamy je wszystkie z prawej strony ekranu. Pomogą nam na pewno w trudnych sytuacjach, a uwierzcie mi początkowy rundy są proste, ale później pojawiają się nowe utrudnienia i przychodzi czas na kombinowanie, więc już nie pójdzie tak wcale łatwo. Poziom trudności wzrasta naprawdę szybko i pomimo, ze zachowacie wszystkie życie w pierwszych dwudziestu rozgrywkach to później będzie tylko gorzej i gorzej.

Tak czy inaczej wykonanie gry Magiczna Dolina na NK jak i oprawa dźwiękowa utrzymuje dobry poziom i na pewno zachęca do ciągłej rywalizacji ze znajomymi. W sumie to kawał ciekawej, logicznej zabawy, gdzie zarówno popracuje nas umysł, ale bez dobrze obranej strategii daleko nie zajdziemy. 


Gry podobne