Magic: The Gathering Online to strategiczna gra karciana, która pozwala na rozgrywki multiplayer w sieci za darmo. Stworzyło nam ją studio Leaping Lizard, które nie chciało odbiegać zbyt daleko od oryginalnej gry. Wchodząc do gry zaczynamy zbierać karty i jeśli mieliście kiedyś w domu jakiś zestaw z MtG to na pewno poczujecie się tutaj jak w domu. Zebrane karty pozwolą nam tworzyć całe talie, z którymi ruszamy do walki.

Pamiętam jeszcze z dzieciństwa ile zajmowała wspólna rozgrywka z tradycyjnymi kartami Magic the Gathering, a teraz tą całą zabawę mamy online, za darmo i w dodatku skończył się problem z poszukiwaniem parterów do wspólnej gry, którzy znają się na rzeczy. Podobnie jak w oryginale, w Magic: The Gathering Online zbieramy w trakcie gry kolejne karty, a każda z nich to potwór, zaklęcie, albo tajemniczy artefakt. Odpowiednio je łącząc ze sobą możemy iść do walki przeciwko innym użytkownikom.


Na starcie naszej przygody w opisywanej grze każdy gracz dostaje pewną ilość startowych kart, które później może ulepszać, albo dokładać kolejne zdobywane w trakcie standardowej rozgrywki, albo te dokupione w sklepie gry za realną gotówkę. Na początku polecam każdemu wybierać pokoje treningowe, gdzie nauczymy się podstawowych zasad rządzących rozgrywką i nawet ci, którzy grali w klasyczną wersję powinni tam stawiać swoje pierwsze kroki, gdyż nie zawsze wirtualna odsłona gry będzie identyczna z tą pierwotną.

Tak więc wkraczajcie wojownicy to tej magicznej gry TCG jaką jest Magic the Gathering Online.

Zdjęcia z gry:

Wymagania sprzętowe:

  • Przeglądarka internetowa
  • Stałe łacze

Gry podobne